V pondělí 5. června se naše třída septima vydala na kolech směr Dačice – Staňkov. První technické komplikace nastaly v Toužíně. Po poměrně dlouhé přestávce jsme znovu vyrazili směr Urbaneč. Po překonání kamenitého kopce nastaly další problémy. Jakmile jsme vyměnili píchlou duši, byli jsme opět na cestě. Projeli jsme Českým Rudolcem a vydali jsme se do dlouhého kopce na Matějovec. Nakonec jsme, poněkud unavení, s radostí před sebou viděli Staňkov. Uložili jsme si věci na pokojích a vyrazili jsme obhlédnout místní hospody a jejich rybí speciality.

Další den jsme jeli na pískovny, kde jsme využili příznivého počasí, a šli jsme se vykoupat. Večer nám bohužel začalo pršet, a tak jsme ho nemohli strávit u ohně. To nám však nezabránilo v tom, abychom si nezazpívali.

Třetí den jsme dojeli až do Třeboně, kde někteří navštívili věž, ze které byl nádherný výhled na celé město. Podívali jsme se také kolem rybníka Rožmberk a na hrázi jsme těsně unikli bouřce.

Ve čtvrtek jsme navštívili město Litschau, které leží v Rakousku. Poté jsme jeli na Tokániště, dřívější tábor Pohraniční roty, kde nám pan učitel Chalupa názorně ukázal, jak to zde vypadalo.

Každý den jsme nejen jezdili na kole, ale také jsme se scházeli u ohně a zpívali písničky a grilovali jsme.

V pátek jsme pak jen neradi opouštěli krásné prostředí Staňkova a Třeboně.

Cyklokurz jsme si velice užili a veškeré slasti a strasti naší cesty nás ještě více sblížili jako kolektiv ve třídě. Celkem jsme ujeli přes 250 km. Bylo to náročných, ale nezapomenutelných pět dní našich životů.

Chtěli bychom proto poděkovat našemu trpělivému učitelskému dozoru: panu Karlu Chalupovi, vedoucímu výpravy, panu Karlu Tobolkovi a paní Anetě Švarcové, za to že nás vůbec na tento výlet vzali. Také bychom rádi poděkovali panu Šaboukovi a panu Morávkovi za odvezení věcí. A nemůžeme zapomenout ani na paní Dvořákovou ze Staňkova, která nám poskytla ubytování.

Za třídu septimu Viktorie Bartoňová a Adéla Dostálová