V pátek 23. března 2018 se dačické gymnázium již potřetí vydalo do Prahy na matematickou soutěž Náboj. Paní učitelka Jana Morávková sestavila pětičlenný tým juniorů a také tým seniorů. Letos se soutěž odehrávala v Praze na Chodově v TOP HOTELU. Již tradičně nás pořadatelé odměnili drobnými cenami a občerstvením.

Soutěž se konala také mimo Prahu v Opavě a v dalších evropských městech – Bratislavě, Varšavě, Pasově či Edinburghu a jinde. V kategorii seniorů naše škola získala 52. místo z celkových 139 českých škol. Tým tvořili žáci 4. ročníku Václav Steinhauser, Vojtěch Novák a Radek Tesař, které doplnili Phat – Honza Pham Tai z oktávy a Viktor Soukup ze septimy.

Během 120 minut museli naši studenti vyřešit co největší počet úloh. Na počátku soutěže obdrží každý tým zadání šesti příkladů. Dospěje-li u některého z nich ke správnému, většinou číselnému výsledku, dostane zadání dalšího. Náš juniorský tým skončil na 106. místě, když v tvrdé konkurenci museli bojovat Jiří Kohout a David Novák z 2. ročníku, Daniel Jacobs ze sexty, Šimon Krechler z 1. ročníku a Jan Klivan z kvinty.

Po vyhlášení výsledků jsme se přesunuli na Florenc, kde jsme rychle nakoupili jídlo na cestu a vyrazili na dlouhou cestu zpět. Za všechny zúčastněné bych chtěl poděkovat paní učitelce Janě Morávkové, že nám umožnila se do této soutěže zapojit a byla nám oporou.

Radek Tesař