Ve čtvrtek, 20. září 2018 se uskutečnilo vyhlášení výsledků celostátního kola nultého ročníku amatérské filmové soutěže Antifetfest. Do Prahy se na vyhlášení vydaly dva týmy z gymnázia společně s dvěma týmy ze Základní školy Boženy Němcové. Naší skupinku z gymnázia nedoprovázel nikdo jiný než pan učitel Tobolka. Po příjezdu do Prahy jsme se společně přesunuli na Václavské náměstí. Naším cílem bylo kino Světozor, kde se celá akce konala. Vzhledem k tomu, že jsme dorazili asi o půl hodiny dříve, dostali jsme krátký rozchod, při kterém si každý našel své. Někteří z nás navštívili nedaleký klidný park a někteří se naopak hrnuli pro zmrzliny a jiné pochutiny, aby zaplnili své hladové krky. V jedenáct hodin oficiálně začala celá akce, kterou ze začátku moderoval Jan Musil, jehož většina lidí zná z televizního pořadu Nebezpečné vztahy. Volné chvíle mezi promítáním nám zaplnila taneční skupina Ondřeje Bohaty, se kterou jsme si na závěr i zatancovali jednoduchý tanec.

Po promítnutí třinácti soutěžních snímků, které postoupily do užšího finále, jsme se konečně dozvěděli dlouho očekávané výsledky. Naše nejšikovnější skupina ve složení Kateřina Macků, Helena Blažková, Jirka Kohout a Jáchym Vágner dosáhla zcela mimořádného výsledku, když se v kategorii středních škol z celé republiky umístila na 1. místě (vítězný soutěžní snímek najdete na G-ONE.tv – /…/761-promena). Druhý tým ve složení Honza Klivan, Kája Šimánková, Kuba Šimánek a Bára Bubeníková skončil těsně pod stupni vítězů v užším finále. Po ukončení vyhlášení jsme se přesunuli zpět k autobusu a vydali jsme se zpátky do Dačic. Většina z nás velkou část cesty prospala. Pro nás všechny byla tato soutěž novou zkušeností a velký zážitkem. Děkujeme panu učiteli Tobolkovi za trpělivost, laskavost a rady při tvorbě filmů a za podporu po celou dobu vyhlašování.

Bára Bubeníková, sexta