Terénní exkurze 2. ročníku a sexty

Blíží se terénní exkurze 2. ročníku a sexty. Na Pálavu s nimi vyrazí pan učitel Dohnal a třídní učitelky M. Chňoupková a M. Lebedová. Žáci, kteří se exkurze neúčastní, budou mít společnou výuku podle aktuálního rozvrhu v bakalářích denně 8 -12.30.

Anglické divadlo

“I will honour Christmas in my heart and try to keep it all the year. I will live in the Past, the Present, and the Future.” Ebenezer Scrooge, ‘A Christmas Carol’

Prvního listopadu se třídy septima a třetí ročník, doplněny několika náhradníky z jiných tříd, za doprovodu paní učitelky Koprové a Uchytilové i pana učitele Nemčika, vydaly do Tábora, aby mohly zhlédnout divadelní provedení Dickensovy Vánoční koledy v originálu, ve kterém dokonce účinkovali rodilí mluvčí z Velké Británie.

Jelikož jsme do Tábora dorazili s předstihem, rozdělili jsme se na dvě skupiny, v jejichž rámci probíhal dopolední program. Ta první se v Husitském muzeu zúčastnila interaktivní přednášky o heydrichiádě, na jejímž konci studenti dramaticky na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Pro druhou skupinu si muzeum připravilo tak řečenou architektonickou procházku s průvodkyní po městě Táboře. Po těchto aktivitách následovala krátká pauza na oběd.

K zahájení samotného divadelního představení jsme se sešli v Divadle Oskara Nedbala ve třináct hodin. K našemu překvapení byla inscenace proložena muzikálními vstupy. Na některé z nás dokonce čekala odměna v podobě bonbónu. Po představení jsme se sešli před autobusem a navzdory drobným komplikacím jsme se všichni vrátili v pořádku domů. Sice unaveni, zato však kulturně obohaceni.

Jakub Kaláb, septima