Terénní exkurze 2. ročníku a sexty

Blíží se terénní exkurze 2. ročníku a sexty. Na Pálavu s nimi vyrazí pan učitel Dohnal a třídní učitelky M. Chňoupková a M. Lebedová. Žáci, kteří se exkurze neúčastní, budou mít společnou výuku podle aktuálního rozvrhu v bakalářích denně 8 -12.30.

Exkurze sexty a 2. ročníku do Prahy

Dne 4. prosince 2017 se studenti 2. ročníku a sexty vydali do Prahy na výstavu „Světlo v obraze“: český impresionismus, která se konala v Jízdárně Pražského hradu.

1 minuta ke čtení vloženo před 5 roky

Mohli jsme si prohlédnout 520 obrazů od 78 autorů, včetně děl např. od Antonína Slavíčka, Maxe Švabinského, zakladatele impresionismu Clauda Moneta nebo Františka Kupky, od něhož se nám nejvíce líbil obraz Biblioman. Při cestě do vánočně vyzdobeného nákupního centra Palladium, kde jsme strávili část odpoledne hledáním vánočních dárků, jsme se zastavili v katedrále sv. Víta, na Karlově mostě a na vánočních trzích na Staroměstském náměstí, na kterých jsme získávali vánoční náladu. Exkurze se nám velmi líbila a chtěli bychom poděkovat paní učitelce Němečkové a panu učiteli Krátkému, že nás vyvezli do světa. Už se těšíme, kam pojedeme příští rok.

Bára Kellnerová a Sára Šestáková, 2. ročník