Terénní exkurze 2. ročníku a sexty

Blíží se terénní exkurze 2. ročníku a sexty. Na Pálavu s nimi vyrazí pan učitel Dohnal a třídní učitelky M. Chňoupková a M. Lebedová. Žáci, kteří se exkurze neúčastní, budou mít společnou výuku podle aktuálního rozvrhu v bakalářích denně 8 -12.30.

Přírodovědné praktikum

V úterý 23. 10. 2018 si žáci septimy, 3. ročníku, sexty a 2. ročníku vyzkoušeli měření pH různých nápojů s využitím moderní digitální technologie.

1 minuta ke čtení vloženo před 5 roky

Žáci používali k měření pH nejen běžný univerzální indikátorový papírek, ale především senzor na měření pH a MacBook. Během experimentu pracovali s aplikací „Pasco Capstone“ a všechna měření vyjádřili graficky. Naučili se popisovat a přenášet grafy v jednotné úpravě. Díky svým grafickým výstupům mohli porovnat přesnost měření pH s využitím pH senzoru proti běžnému využití univerzálního indikátorového papírku.

Mgr. Miroslava Chňoupková a Mgr. Karel Tobolka