Terénní exkurze 2. ročníku a sexty

Blíží se terénní exkurze 2. ročníku a sexty. Na Pálavu s nimi vyrazí pan učitel Dohnal a třídní učitelky M. Chňoupková a M. Lebedová. Žáci, kteří se exkurze neúčastní, budou mít společnou výuku podle aktuálního rozvrhu v bakalářích denně 8 -12.30.

Ptačí tah

Jak najdou tažní ptáci cestu zpět, už ví studenti sexty a 2. ročníku po návštěvě přírodovědce PhDr. Petra Veselého, Ph. D.

1 minuta ke čtení vloženo před 4 roky

V úterý 26. listopadu se žáci 2. ročníku a sexty sešli 3. a 4. hodinu v učebně biologie, kde pro ně byla připravena přednáška s názvem Ptačí tah. Přednášku vyslovil PhDr. Petr Veselý, Ph.D. z Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Žáci si z přednášky odnesli mnoho zajímavých poznatků a informací o tom, jak, kdy a kam ptáci migrují a co je k tomu vlastně vede. Zjistili také, jak ptáci zvládnou přeletět dlouhé vzdálenosti, že se dokáží zorientovat a najít tu správnou cestu za využití magnetického pole Země. Přednáška byla velice poučná. Už se těšíme na další!

Nikol Fuchsová, 2. ročník