Vtip měsíce

1. Exkurze do Národního muzea

11. 12.

Oktáva, 4. ročník a sexta vyrážejí zažít atmosféru předvánoční Prahy a navštívit znovuotevřené Národní muzeum. Doprovázet je budou p. uč. Němečková, Kloiberová a p. uč. Krátký.

2. Den otevřených dveří

12. 12.

Den otevřených dveří se koná od 8 do 17 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na virtuálního průvodce školou, vyzkoušet si výuku v jazykové laboratoři, programování lego robotů, práci v televizním studiu, skládání hudby na iPadech a další doprovodné aktivity. V dopoledních hodinách mohou také nahlédnout do vyučování. Po dohodě lze navštívit naši školu i v jiném termínu.

3. Bruslení v Telči

13. 12.

Na zimní stadion do Telče vyrazí žáci sekundy a kvarty v doprovodu svých tř. uč. D. Elsterové a P. Uchytilové. Instruktáž na ledě zajistí p. uč. Procházka.

4. Vánoční Linec

18. 12.

Výlet studentů kvarty v rámci výuky německého jazyka do Muzea budoucnosti a na vánoční trhy v Linci. Doprovází p. uč. Kopačková a Nevrklová.

5. Projektové vyučování a filmové představení

19. 12.

Na poslední středu před Vánoci je pro studenty připraveno vyučování formou projektu, který si budou sami volit, a také návštěva filmového představení. Od 8 do 9.30 odehraje dačické kino novou pohádku "Čertí brko" pro nižší gymnázium, zatímco žáci vyššího gymnázia se budou věnovat svým projektům. Poté se obě skupiny vystřídají. Od 9.30 do 11.45 budou studenti vyššího gymnázia sledovat v kině "Bohemian Rhapsody" a nižší gymnázium čeká práce na projektech. Ostužkovaní maturanti už to mají za pár, a tak se budou učit.

6. Vánoční volejbalový turnaj

20. 12.

Od 8 hodin bude v tělocvičnách probíhat tradiční vánoční turnaj smíšených družstev (3+3). Turnaj pořádají naši tělocvikáři - p. uč. Fencl a Procházka.

7. Zpívání na schodech

21. 12.

Koledy v podání žáků jednotlivých tříd pod vedením p. uč. Uchytilové. Zpívání na schodech, které vánočně naladí i zapřísáhlé odpůrce Vánoc, začne v deset hodin. Od 8 do 10 budou probíhat v jednotlivých třídách vánoční besídky studentů s třídními učiteli.

8. Přijetí u starosty města

10. 1.

V úterý 18. 12. budou dva týmy studentů, které se probojovaly do finále soutěže dokumentárních filmů Antifetfest, v doprovodu p. uč. Tobolky slavnostně přijati starostou města na dačické radnici.

9. Maturitní ples oktávy a 4. ročníku

25. 1.

Ples letošních maturantů se koná v pátek 25. ledna 2019 od 19 hodin v KD Hříšice. Hrůzu nahánějící plakát slibuje nezapomenutelný zážitek.

1. Adresa: Gymnázium Dačice
    B. Němcové 213/V