1. Velikonoční prázdniny

do 22. 4.

2. Fyzikální měření

24. 4.

Na Přírodovědeckou fakultu Jihočeské univerzity do Českých Budějovic vyrazí studenti sexty v doprovodu p. uč. Morávkové, aby si vyzkoušeli fyzikální měření.

3. Soutěž YPEF

24. 4.

Do regionálního kola soutěže "Young People in European Forests", které se uskuteční v Brně, se vydají vítězové místní soutěže z 1. ročníku, kvinty a septimy s p. uč. Chňoupkovou.

4. Krajské kolo SOČ

25. 4.

V krajském kole Středoškolské odborné činnosti v Českých Budějovicích bude svou práci věnovanou MOBESYMu obhajovat Honza Klivan ze sexty. Zázemí a podporu mu poskytne p. uč. Tobolka.

5. O cestovní koště

25. 4.

Tradiční volejbalový turnaj smíšených družstev z vyššího gymnázia se koná na SŠTO v Dačicích. Naše týmy doprovodí tělocvikáři P. Fencl a P. Procházka.

6. Poslední zvonění

26. 4.

Naposledy dnes zazvoní našim letošním maturantům z oktávy a 4. ročníku. Jakpak se s námi asi rozloučí? A kdo uroní slzu?

7. Fyzikální olympiáda

29. 4.

V krajském kole olympiády z fyziky bude naše gymnázium reprezentovat Honza Klivan ze sexty. Do Českých Budějovic ho bude doprovázet p. uč. Morávková.

8. Maturitní zkoušky

od 2. 5.
    do 3. 5.

Maturitní zkoušky pokračují didaktickými testy. Ve čtvrtek v 8 hodin čeká studenty oktávy a 4. ročníku test z matematiky, od 13.00 z angličtiny. V pátek od 8 hodin budou psát test z českého jazyka a literatury.

9. Studentské volby

7. 5.

Simulace voleb do Evropského parlamentu se koná pro studenty vyššího gymnázia pod záštitou p. uč. Krajíčka.

10. Svět knihy

9. 5.

Na pražské Výstaviště, kde se koná každoroční veletrh Svět knihy, vyrazí studenti 1. ročníku a kvinty v doprovodu svých češtinářů K. Němečkové a L. Krátkého.

11. Focení tříd

14. 5.

Všechny třídy dnes čeká focení, které bude probíhat od 2. vyučovací hodiny.

12. Fakescape

16. 5.

Čtvrtou a pátou vyučovací hodinu čeká na 1. ročník a kvintu úniková hra pracující s tématem fakenews. Akci organizuje p. uč. Němečková v rámci výuky CIGu.

13. Dopravní soutěž mladých cyklistů

16. 5.

Oblastní kolo dopravní soutěže bude probíhat od 8 do 12 hodin v areálu ZŠ B. Němcové. Zúčastní se jí dvě smíšená družstva žáků z nižšího gymnázia.

14. Sportovní kurz

od 16. 5.
    do 19. 5.

Sporťák septimy a 3. ročníku se koná v Resortu Březová u Třebíče. Studenty na něm budou doprovázet třídní učitelé M. Krajíček a R. Kopačková a p. uč. Koprová.

15. Maturitní zkoušky

od 20. 5.
    do 24. 5.

Ústní maturitní zkoušky studentů 4. ročníku budou probíhat od pondělí do čtvrtečního dopoledne. Ve čtvrtek odpoledne a během pátku přijdou na řadu studenti oktávy.

16. Ředitelské volno

od 20. 5.
    do 24. 5.

Ředitel školy vyhlašuje ředitelské volno z organizačních důvodů pro studenty vyššího gymnázia v době konání maturitních zkoušek.

1. Adresa: Gymnázium Dačice
    B. Němcové 213/V