V září letošního školního roku se naše škola zapojila do projektu Vysoké školy polytechnické Jihlava s názvem „Síť škol podporující technicky a přírodovědně nadané studenty na Vysočině a okolí“, který vznikl za podpory dotačního programu MŠMT: Podpora nadaných žáků základních a středních škol v roce 2017.

Do projektu se zapojili studenti celkem jedenácti středních škol, kteří pracovali na svých projektech, celkem vzniklo více než padesát projektů. Studenti našeho gymnázia realizovali pět projektů a nás může těšit, že tři projekty postoupily do užšího finále deseti nejlepších. Při závěrečných prezentacích 13. 12. 2017 jsme tak měli největší zastoupení ze všech zúčastněných středních škol.

V celkovém hodnocení se nakonec nejlépe umístil Jan Klivan z kvinty, který se se svým projektem „Elektronický zámek dveří“ obsadil vynikající 2. místo a získal finanční odměnu 5 000 Kč.

Přehled všech realizovaných projektů:

Jan Klivan (kvinta) – Elektronický zámek dveří, 2. místo

Tomáš Drobil (3. ročník) – Převodník měn, 4. – 10. místo

Antonín Málek, Tomáš Přikryl, Zdeněk Škoda (všichni sexta) a Martin Švanda (2. ročník) – Boj s kůrovcem na Dačicku, 4. – 10. místo

Jakub Čurda (sexta) – Platební databáze

Pavla Hanzlíková (sexta) – Hypotéky