Podzimní prázdniny

Podzimní prázdniny se letos protáhnou na celý týden od 26. do 30. října. Distanční vzdělávání se nejspíš protáhne také, zatím ale nemáme bližší informace. Pokud by na Vás z toho šla deprese, mrkněte na nový článek školní psycholožky v sekci Aktuálně.

Vybavení školy

Každý rok investujeme finanční prostředky do obnovy našeho majetku. Pravidelně modernizujeme počítače a softwarové vybavení. Ve školním roce 2020/2021 otevíráme novou přírodovědnou laboratoř.

V budově gymnázia se na čtyřech podlažích nachází patnáct učeben, jež jsou moderně zařízeny didaktickými pomůckami a jejichž vybavení v oblasti digitálních technologií je nadstandardní.

Studentům je k dispozici 12 kmenových tříd, 11 učeben s interaktivní technikou, 2 počítačové učebny modernizované v roce 2018, 2 multimediální učebny s technologií Robotel pro výuku cizích jazyků, 3 odborné učebny pro výuku přírodních věd (biologie, chemie a fyziky) s projektorem a plátnem, 1 odborná učebna pro výuku výtvarné výchovy s projektorem a plátnem, mobilní třída s 24 iPady a s 24 macbookyapple tv v každé učebně, internetové připojení v celé škole, televizní studio pro práci školní internetové televize G-one.tv, dvě tělocvičny, venkovní víceúčelové hřiště, jídelna v budově školy.

Nová přírodovědná laboratoř

Projekt „Vybudování laboratoře biologie a chemie včetně kabinetu“ (reg. č. CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0012580) je spolufinancován Evropskou unií. Cílem projektu je vybudování moderní laboratoře biologie a chemie včetně vybavení kabinetu odpovídající současnému vývoji a moderním výukovým metodám pro praktické i teoretické vyučování tak, aby umožňovala rozšíření nových forem výuky a zvýšila zájem studentů o výuku přírodních věd, technických a řemeslných oborů a práci s digitálními technologiemi.

Nová laboratoř, která se na gymnáziu budovala během července a srpna 2020, je určena především pro výuku přírodovědného praktika a laboratorní techniky. Jistě ale najde využití i pro zpestření výuky přírodovědných předmětů, jako jsou biologie, chemie či fyzika. V laboratoři se nachází šestnáct pracovních míst pro žáky, kteří zde mohou sami provádět různé experimenty, sestavovat aparatury, mikroskopovat, pracovat s měřicím systémem Pasco apod. Vyučující má v laboratoři možnost využívat počítač, vizualizér i interaktivní dotykový panel a novou moderní digestoř, která je velkým přínosem pro provádění především demonstračních pokusů.

Nové učebny IVT a cizích jazyků

Projekt „Kombinované učebny pro výuku cizích jazyků a IVT včetně rekonstrukce školní počítačové sítě“ byl předložen v rámci 32. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu„Infrastruktura středních a vyšších odborných škol“ v prioritní ose 2: Zkvalitnění veřejných služeb a podmínek života pro obyvatele regionů, a je spolufinancován Evropskou unií.

V projektu šlo o vybavení dvou kombinovaných učeben pro výuku cizích jazyků a předmětu IVT na Gymnáziu Dačice do srpna 2018. (Jeho součástí byla i úprava venkovního prostranství pro příjemnější trávení volného času a pořízení jedné kompenzační pomůcky – schodolezu.) V rámci projektu byla také navázána spolupráce s pěti základními školami, která má za úkol posílit rozvoj konkrétních klíčových kompetencí u žáků partnerských škol, a spolupráce s jedním zaměstnavatelem, jež zajišťuje propojení výstupů projektu s praxí.

Hlavním cílem projektu je zkvalitnění výuky a rozvoj klíčových kompetencí žáků, konkrétně práce s digitálními technologiemi a komunikace v cizích jazycích, což je zajištěno především díky novému vybavení, které plně odpovídá požadavkům na moderní způsob výuky.

Specifickými cíli projektu jsou například modernizace a digitalizace výuky informatiky a cizích jazyků včetně zapojení nových výukových metod, zvýšení využívání moderních informačních a digitálních technologií při výuce, zvýšení zájmu o studium informatiky a cizích jazyků na našem gymnáziu, zkvalitnění přípravy studentů v oblasti cizích jazyků a informačních a digitálních technologií pro další studium na vysoké škole, zlepšení uplatnitelnosti studentů na trhu práce či přiblížení výuky požadavkům praxe prostřednictvím spolupráce s potenciálním zaměstnavatelem,

Co se děje?

Pomocná ruka

"Budeš-li někdy hledat pomocnou ruku, najdeš ji na konci svého ramene," říká Mark Twain. "Budete-li někdy hledat pomocnou ...