Informační schůzka pro rodiče žáků přijatých do primy

Ve čtvrtek od 15.30 ve 2. patře budovy gymnázia se koná setkání s rodiči uchazečů přijatých k osmiletému studiu pro předání informací o tom, jak to chodí na gymnáziu a co na žáky v primě čeká.

Přijímací zkoušky

Ve školním roce 2021/2022 otevíráme jednu třídu osmiletého oboru studia (30 žáků) a jednu třídu čtyřletého oboru studia (30 žáků).

Přijímací zkoušky

Výsledky letošních přijímacích zkoušek do 1. ročníku čtyřletého gymnázia i primy osmiletého gymnázia naleznete v seznamech přijatých uchazečů na ÚŘEDNÍ DESCE.

Informace pro uchazeče o studium do čtyřletého gymnázia, kteří nevyužili oba ze dvou možných termínů přijímacích zkoušek v DODATKU MŠMT.

Kritéria pro přijímání žáků do čtyřletého i osmiletého gymnázia pro školní rok 2021/2022 najdete ZDE.
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR o povinnosti testování si přečtete TADY.
Opatření Ministerstva školství o povinnosti školy zveřejnit podmínky testování nabízíme NA TOMTO ODKAZE.

Přijímací zkoušky

• se konají formou jednotných didaktických testů z českého jazyka a literatury a z matematiky.
  • připravuje a vyhodnocuje Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání.
  • skládají uchazeči přímo ve škole, na kterou podali přihlášku.

• se ve školním roce 2020/2021 uskuteční v těchto termínech:
    • 3. a 4. května 2021 – jednotná přijímací zkouška do čtyřletého gymnázia
    • 5. a 6. května 2021 – jednotná přijímací zkouška do osmiletého gymnázia

Přihláška ke studiu

• podává se nejpozději do 1. 3. 2021.
  • obsahuje kód studijního oboru:
    • čtyřleté gymnázium 79-41-K/41,
    • osmileté gymnázium 79-41-K/81.
  • nevyžaduje lékařské potvrzení.

Tiskopis přihlášky k dennímu studiu na střední škole ke stažení ZDE.

Důležité termíny

• 3. a 4. května 2021 – jednotná přijímací zkouška do čtyřletého gymnázia
  • 5. a 6. května 2021 – jednotná přijímací zkouška do osmiletého gymnázia
  • 2. června 2021 – 1. náhradní termín
  • 3. června 2021 – 2. náhradní termín

V případě jakýchkoli dotazů k průběhu přijímacích zkoušek se neváhejte obrátit přímo na nás.

Co se děje?

Body Worlds - Cyklus života

vloženo před týdnem 1 minuta ke čtení

V pondělí 14. června jsme my, žáci druhého ročníku, vyrazili spolu s několika spolužáky ze sexty do Brna na výstavu Body Worlds - Cyklus ...