Prázdniny

Gymnázium Dačice přeje všem svým studentům i učitelům slunečné a odpočinkové dny letních prázdnin. Mějte se hezky!

Přijímací zkoušky

Ve školním roce 2020/2021 otevíráme jednu třídu osmiletého oboru studia (30 žáků) a jednu třídu čtyřletého oboru studia (30 žáků).

Výsledky přijímacího řízení pro školní rok 2020/2021

Přijímací zkoušky

• se konají formou jednotných didaktických testů z českého jazyka a literatury a z matematiky.
  • připravuje a vyhodnocuje Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání, prijimacky.cermat.cz.
  • skládají uchazeči přímo ve škole, na kterou podali přihlášku.
  • jsou nejdůležitější částí přijímacího řízení na střední školy. Při rozhodování o přijetí ale zohledňujeme i další kritéria, např. výsledky předchozího vzdělávání či umístění v různých soutěžích a olympiádách.

• se ve školním roce 2019/2020 uskuteční v těchto termínech:
    • 8. června 2020 – jednotná přijímací zkouška do čtyřletého gymnázia
    • 9. června 2020 – jednotná přijímací zkouška do osmiletého gymnázia

Zveřejnění výsledků přijímacího řízení

• na webové stránce i v budově školy v souladu s platnou legislativou:
    • 16. června 2020 – čtyřleté studium
    • 17. června 2020 – osmileté studium

• zákonní zástupci uchazečů mají možnost nahlédnout do spisu za účelem seznámení se s podklady pro vydání rozhodnutí (nikoli s výsledky přijímacího řízení, které v této době známy ještě nebudou), a to od 13 do 15 hodin ve dnech:
    • 15. června 2020 – pro čtyřleté studium
    • 16. června 2020 – pro osmileté studium

Zápisový lístek

• přijatý uchazeč nebo jeho zákonný zástupce odevzdá zápisový lístek v kanceláři školy v době od 7:30 do 15:30 nejpozději do 5 pracovních dnů od zveřejnění seznamu, tzn.
    • do 23. června 2020 – čtyřleté studium
    • do 24. června 2020 – osmileté studium
  • pokud zápisový lístek uchazeč neodevzdá ve stanovené lhůtě, vzdává se práva být přijat na naši školu a na jeho místo bude přijat další uchazeč.

Odvolání proti nepřijetí

• musí uchazeč podat do 3 dnů ode dne, kdy mu bylo doručeno rozhodnutí o nepřijetí, počátek této lhůty začíná dnem následujícím po dni doručení rozhodnutí.
  • ředitel školy vyhoví žádosti, jsou-li splněny tyto podmínky:
    • existuje volné místo, typicky tedy v případech, kdy jiný uchazeč, který byl přijat, neodevzdal ve stanovené lhůtě zápisový lístek.
    • uchazeč, který podal žádost o nové rozhodnutí, splnil podmínky přijímacího řízení, ale nemohl být přijat z důvodu počtu přijímaných uchazečů.
  • při vydávání nového rozhodnutí se ředitel školy řídí pořadím uchazečů podle výsledků přijímacího řízení.
  • pokud uchazeč již odevzdal zápisový lístek na jiné škole, může ho po vydání nového rozhodnutí o přijetí vzít z této školy zpět oproti předložení nového rozhodnutí a uplatnit jej na škole, která mu nové rozhodnutí vydala.

Naprostá většina uchazečů podává přihlášky na dvě střední školy, řada uchazečů bude tedy na dvě střední školy přijata. O výběru školy rozhoduje uchazeč odevzdáním zápisového lístku. Připomínáme proto všem uchazečům a jejich zákonným zástupcům, kteří stojí o studium na našem gymnáziu, nutnost podat žádost o vydání nového rozhodnutí v případě nepřijetí. Je velmi pravděpodobné, že část uchazečů přijatých v prvním kole odevzdá zápisový lístek na jiné střední škole, čímž uvolní místo právě pro ty, kteří včas a řádně podají odvolání.

Důležité termíny

• 20. listopadu 2019Odpoledne pro páťáky
  • 11. prosince 2019Den otevřených dveří
  • 31. ledna 2020 – vyhlášení kritérií pro přijímací řízení na střední školy (PDF / 835 kB)
  • 2. března 2020 – podání přihlášek na střední školy
  • 8. června 2020 – jednotná přijímací zkouška do čtyřletého gymnázia
  • 9. června 2020 – jednotná přijímací zkouška do osmiletého gymnázia
  • 16. června 2020 – zveřejnění výsledků pro čtyřleté studium
  • 17. června 2020 – zveřejnění výsledků pro osmileté studium
  • 23. června 2020 – odevzdání zápisového lístku ke čtyřletému studiu
  • 24. června 2020 – odevzdání zápisového lístku k osmiletému studiu

V případě jakýchkoli dotazů k průběhu přijímacích zkoušek se neváhejte obrátit přímo na nás.

Co se děje?