Jarní prázdniny

Jarní prázdniny probíhají od 24. února do 1. března. Těšíme se na vás opět v pondělí 2. 3.

Přijímací zkoušky

Ve školním roce 2020/2021 otevíráme jednu třídu osmiletého oboru studia (30 žáků) a jednu třídu čtyřletého oboru studia (30 žáků).

Přijímací zkoušky

• se konají formou jednotných didaktických testů z českého jazyka a literatury a z matematiky.
  • připravuje a vyhodnocuje Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání, www.cermat.cz.
  • skládají uchazeči přímo ve škole, na kterou podali přihlášku.
  • se uskuteční ve dnech 14.–15. dubna do čtyřletého studijního oboru a 16.–17. dubna do osmiletého studijního oboru.
  • jsou nejdůležitější částí přijímacího řízení na střední školy. Při rozhodování o přijetí ale zohledňujeme i další kritéria, např. výsledky předchozího vzdělávání či umístění v různých soutěžích a olympiádách.

Přihlášky ke studiu

• vydá zákonným zástupcům základní škola, kterou žák navštěvuje.
  • podávají zákonní zástupci uchazečů do 2. března 2020.
  • mohou být podány na dvě střední školy a na každé z nich pak žáci konají přijímací zkoušky. O výsledku rozhoduje lepší výsledek z jednotných testů bez ohledu na to, na které škole ho získali.

Důležité termíny

• 20. listopadu 2019Odpoledne pro páťáky
  • 11. prosince 2019Den otevřených dveří
  • 31. ledna 2020 – vyhlášení kritérií pro přijímací řízení na střední školy (PDF / 835 kB)
  • 2. března 2020 – podání přihlášek na střední školy
  • 14. dubna 2020 – 1. termín přijímací zkoušky do čtyřletého gymnázia
  • 15. dubna 2020 – 2. termín přijímací zkoušky do čtyřletého gymnázia
  • 16. dubna 2020 – 1. termín přijímací zkoušky do osmiletého gymnázia
  • 17. dubna 2020 – 2. termín přijímací zkoušky do osmiletého gymnázia

Pro zájemce o studium pořádáme přípravné kurzy na přijímací zkoušky. V případě jakýchkoli dotazů k podání přihlášky se neváhejte obrátit přímo na nás.

Co se děje?

FCE zkoušky

Třetina našich maturantů už vlastní mezinárodní certifikát z jazykových zkoušek FCE nebo CAE. Certifikát nabízí mimo jiné bodovou ...