Distanční výuka

Podle aktuální vládního opatření se od středy 14. října všichni žáci gymnázia vzdělávají z domova prostřednictvím on-line hodin a samostudia podle pokynů vyučujících. Ve škole se uvidíme zase v pondělí 2. listopadu. Doufejme:-)

Maturitní zkoušky

Seznamte se s důležitými informacemi a termíny týkajícími se maturitních zkoušek ve školním roce 2020/2021. Postupně je pro Vás aktualizujeme.

V letošním školním roce procházejí maturitní zkoušky proměnou v souladu s novelou vyhlášky č. 177/2009 Sb.

Maturitní zkouška se skládá ze společné a profilové části.

Společná část maturitní zkoušky (tzv. státní maturita)

• je připravovaná Centrem pro zjišťování výsledků vzdělávání, www.cermat.cz, ve spolupráci s jednotlivými středními školami.
  • se skládá ze dvou zkoušek – z českého jazyka a literatury a cizího jazyka, nebo matematiky.

Zkoušky společné části

• didaktický test z českého jazyka a literatury v délce 75 minut.
  • didaktický test z cizího jazyka v délce 100 minut, z toho poslech 40 minut, čtení a jazyková kompetence 60 minut.
  • didaktický test z matematiky v délce 120 minut.

Profilová část maturitní zkoušky (tzv. školní maturita)

• je v kompetenci střední školy a má dvě možné podoby.
  • buď se skládá ze zkoušky z českého jazyka a cizího jazyka, pokud si ho žák také vybral ve společné části MZ, a ze dvou zkoušek z předmětů, které si student zvolí z nabídky zveřejněné ředitelem školy.
  • nebo, pokud si žák vybral ve společné části MZ matematiku, se skládá ze zkoušky z českého jazyka a ze dvou zkoušek z předmětů, které si student volí z nabídky zveřejněné ředitelem školy. Nevlastní-li žák certifikát z mezinárodní jazykové zkoušky na úrovni B2 (a vyšší), musí být jedním ze dvou zvolených předmětů cizí jazyk
  • se navíc může skládat až ze dvou nepovinných zkoušek z předmětů, které si student zvolí z nabídky zveřejněné ředitelem školy.

Zkoušky profilové části

• zkouška z českého jazyka a literatury:
    • písemná práce v délce 130 minut,
    • ústní zkouška v délce 15 minut příprava a 15 minut zkoušení.
  • zkouška z cizího jazyka
    • anglického (úroveň B2)
      • písemná práce v délce 70 minut a rozsahu 200 slov / 1 text,
      • ústní zkouška v délce 20 minut příprava a 15 minut zkoušení,
    • německého (úroveň B1)
      • písemná práce v délce 90 minut a rozsahu 200 slov / 2 texty,
      • ústní zkouška v délce 20 minut příprava a 15 minut zkoušení,
    • v obou jazycích může být nahrazena certifikátem úrovně B2 a vyšší.

Nabídku předmětů k povinným i nepovinným zkouškám naleznete ZDE.

Důležité termíny pro jarní zkušební období

1. prosince 2020

poslední den pro podání přihlášky k maturitní zkoušce

31. března 2021