Den otevřených dveří on-line

Připojte se ve středu 8. prosince k virtuálnímu dni otevřených dveří z odkazu, který najdete v článku na našich stránkách. Prezentace studia proběhne v 10 a 16 hodin.

Maturitní zkoušky

Seznamte se s důležitými informacemi a termíny týkajícími se maturitních zkoušek ve školním roce 2021/2022. Postupně je pro Vás aktualizujeme.

Důležité termíny pro jarní zkušební období

30. září 2021

škola zveřejní seznam literárních děl

1. prosince 2021

podání přihlášky k maturitní zkoušce v jarním termínu 2022

31. března 2022

nejzazší termín pro odevzdání seznamu literárních děl k ústní zkoušce z českého jazyka a literatury

2.-5. května 2022

didaktické testy z českého jazyka, cizího jazyka a matematiky

květen 2022

zkoušky profilové části MZ

Obecné infomace o maturitní zkoušce

Maturitní zkouška se skládá ze společné a profilové části.

Společná část maturitní zkoušky (tzv. státní maturita)

• je připravovaná Centrem pro zjišťování výsledků vzdělávání, www.cermat.cz, ve spolupráci s jednotlivými středními školami.
  • se skládá ze dvou zkoušek – z českého jazyka a literatury a cizího jazyka, nebo matematiky.

Zkoušky společné části

• didaktický test z českého jazyka a literatury v délce 75 minut.
  • didaktický test z cizího jazyka v délce 100 minut, z toho poslech 40 minut, čtení a jazyková kompetence 60 minut.
  • didaktický test z matematiky v délce 120 minut.

Profilová část maturitní zkoušky (tzv. školní maturita)

• je v kompetenci střední školy a má dvě možné podoby.
  • buď se skládá ze zkoušky z českého jazyka a cizího jazyka, pokud si ho žák také vybral ve společné části MZ, a ze dvou zkoušek z předmětů, které si student zvolí z nabídky zveřejněné ředitelem školy.
  • nebo, pokud si žák vybral ve společné části MZ matematiku, se skládá ze zkoušky z českého jazyka a ze dvou zkoušek z předmětů, které si student volí z nabídky zveřejněné ředitelem školy. Nevlastní-li žák certifikát z mezinárodní jazykové zkoušky na úrovni B2 (a vyšší), musí být jedním ze dvou zvolených předmětů cizí jazyk
  • se navíc může skládat až ze dvou nepovinných zkoušek z předmětů, které si student zvolí z nabídky zveřejněné ředitelem školy.

Zkoušky profilové části

• zkouška z českého jazyka a literatury:
    • písemná práce v délce 120 minut a rozsahu 250 slov; žák si vybírá z 5 témat.
    • ústní zkouška v délce 15 minut příprava a 15 minut zkoušení.
  • zkouška z cizího jazyka
    • anglického (úroveň B2)
      • písemná práce v délce 70 minut a rozsahu 200 slov / 1 text; žák si vybírá ze 2 témat,
      • ústní zkouška v délce 15 minut příprava a 15 minut zkoušení.
    • německého (úroveň B1)
      • písemná práce v délce 80 minut a rozsahu 130 slov / text A + 70 slov / text B, žák si vybírá ze 4 témat,
      • ústní zkouška v délce 15 minut příprava a 15 minut zkoušení.
    • v obou jazycích může být nahrazena certifikátem úrovně B2 a vyšší.
  • zkoušky z vybraných předmětů
    • ústní zkouška v délce 15 minut příprava a 15 minut zkoušení

Nabídku předmětů k povinným i nepovinným zkouškám naleznete ZDE.

Otázky ke zkouškám profilové části

Co se děje?

Ahoj, deváťáci!

vloženo před 7 dny 4 minuty ke čtení