Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Program DofE

Zajímá tě, jak si stanovit dosažitelné cíle? Chceš se zdokonalit v dovednostech, které si sám vybereš? Toužíš převzít odpovědnost za vlastní život? Jdi do DofE!

Program DofE byl založen ve Velké Británii v roce 1956 princem Philipem, vévodou z Edinburghu. Nyní funguje ve více než 130 zemích světa a přináší jedinečný a léty ověřený koncept práce s mládeží. Program podporuje britská královská rodina, jejíž členové pravidelně navštěvují i slavnostní předávání cen v České republice.

Od školního roku 2021/2022 se dačické gymnázium stalo tzv. místním centrem, které zprostředkovává program DofE. Naši studenti ve věku 14 a více let, kteří mají chuť se rozvíjet a pracovat na sobě, se mohou pustit do plnění výzev ve třech oblastechpohyb (běh, chůze, plavání, gymnastika, jóga), dovednost (hra na hudební nástroj, vaření, šití, studium cizích jazyků) a dobrovolnictví (doučování, sběr odpadků, pomoc v útulku, dobrovolní hasiči, trávení času se seniory). Vybraným aktivitám se studenti budou věnovat pravidelně alespoň 1 hodinu týdně. Po předchozí domluvě jsme si na naší škole stanovili, že všichni účastníci programu budou začínat na bronzové úrovni. Po splnění stanovených cílů na každého účastníka čeká závěrečná expedice. To znamená nejenom několik dní strávených v přírodě, ale také důkladná příprava, práce v týmu a překonávání sebe sama.

Není potřeba mít strach, že by někdo byl na všechno sám! Na gymnáziu budou účastníky podporovat ve vlastních nápadech a motivovat k plnění cílů vyškolení vedoucí. Komunikovat s nimi bude možno skrze ORB aplikaci (sloužící k zaznamenávání postupu programem), skupinu DofE na MS Teams a samozřejmě budou organizována i osobní setkání.

Nástěnku, na které jsou k dispozici doplňující informace a přehled plánovaných akcí DofE, naleznete v přízemí.

Zájemci si nemusí nutně volit zcela nové, pro ně neznámé aktivity, se kterými ještě nemají zkušenost. Naopak, není problém do programu zařadit aktivitu, které se již ve svém volném čase věnují. Jinými slovy skloubí příjemné z užitečným.

Po splnění výše uvedených podmínek na naše studenty čeká odměna v podobě převzetí mezinárodně uznávaného certifikátu (uznáván zahraničními univerzitami či budoucími zaměstnavateli) na slavnostní ceremonii.

Zájemci se mohou přihlásit níže vypsaným vedoucím:

Zažij DofE

Co se děje?

Přírodovědný klokan 2024

Přírodovědný klokan 2024

vloženo před měsícem 3 minuty ke čtení

Po roce se konal opět matematický klokan pro zájemce (nejen) z našeho gymnázia. Poslední dvě hodiny v pátek sice nebyly zrovna vstřícným ...

Talent Jihočeského kraje

Talent Jihočeského kraje

vloženo před 2 měsíci 2 minuty ke čtení

Lukáš Rella z oktávy uspěl v soutěži Talent Jihočeského kraje. Za svou práci a úspěchy, jichž dosáhl v roce 2023, byl oceněn mezi ...

YPEF 2024

YPEF 2024

vloženo před 3 měsíci 1 minuta ke čtení

Ve středu 21. února se konalo místní kolo lesnické soutěže YPEF v budově Lesů České republiky s.p., Lesní správy Telč. Naše gymnázium ...

zpět nahoru