×
Přípravný kurz na přijímací zkoušky

Ve čtvrtek 23. března se uskuteční poslední setkání v rámci přípravného kurzu uchazečů o studium čtyřletého i osmiletého gymnázia. Ukázkové úlohy z českého jazyka i matematiky s nimi budou řešit naši učitelé od 15 hodin ve 2. patře budovy GD.

Program DofE

Zajímá tě, jak si stanovit dosažitelné cíle? Chceš se zdokonalit v dovednostech, které si sám vybereš? Toužíš převzít odpovědnost za vlastní život? Jdi do DofE!

Program DofE byl založen ve Velké Británii v roce 1956 princem Philipem, vévodou z Edinburghu. Nyní funguje ve více než 130 zemích světa a přináší jedinečný a léty ověřený koncept práce s mládeží. Program podporuje britská královská rodina, jejíž členové pravidelně navštěvují i slavnostní předávání cen v České republice.

Od školního roku 2021/2022 se dačické gymnázium stalo tzv. místním centrem, které zprostředkovává program DofE. Naši studenti ve věku 14 a více let, kteří mají chuť se rozvíjet a pracovat na sobě, se mohou pustit do plnění výzev ve třech oblastechpohyb (běh, chůze, plavání, gymnastika, jóga), dovednost (hra na hudební nástroj, vaření, šití, studium cizích jazyků) a dobrovolnictví (doučování, sběr odpadků, pomoc v útulku, dobrovolní hasiči, trávení času se seniory). Vybraným aktivitám se studenti budou věnovat pravidelně alespoň 1 hodinu týdně. Po předchozí domluvě jsme si na naší škole stanovili, že všichni účastníci programu budou začínat na bronzové úrovni. Po splnění stanovených cílů na každého účastníka čeká závěrečná expedice. To znamená nejenom několik dní strávených v přírodě, ale také důkladná příprava, práce v týmu a překonávání sebe sama.

Není potřeba mít strach, že by někdo byl na všechno sám! Na gymnáziu budou účastníky podporovat ve vlastních nápadech a motivovat k plnění cílů vyškolení vedoucí. Komunikovat s nimi bude možno skrze ORB aplikaci (sloužící k zaznamenávání postupu programem), skupinu DofE na MS Teams a samozřejmě budou organizována i osobní setkání.

Nástěnku, na které jsou k dispozici doplňující informace a přehled plánovaných akcí DofE, naleznete v přízemí.

Zájemci si nemusí nutně volit zcela nové, pro ně neznámé aktivity, se kterými ještě nemají zkušenost. Naopak, není problém do programu zařadit aktivitu, které se již ve svém volném čase věnují. Jinými slovy skloubí příjemné z užitečným.

Po splnění výše uvedených podmínek na naše studenty čeká odměna v podobě převzetí mezinárodně uznávaného certifikátu (uznáván zahraničními univerzitami či budoucími zaměstnavateli) na slavnostní ceremonii.

Zájemci se mohou přihlásit níže vypsaným vedoucím:

Zažij DofE

Co se děje?

Klokan přiletí v březnu

Klokan přiletí v březnu

vloženo před 12 hodinami 4 minuty ke čtení

Zase? Klokan?? Ten už tu letos přece byl?! Předskokana přírodovědného klokana (říjen) v pátek 17. března vystřídal klokan zastupující ...

Stolní tenis mladších žáků

Stolní tenis mladších žáků

vloženo před 3 týdny 2 minuty ke čtení

Utkání mladších žáků ve stolním tenise mezi Gymnáziem Dačice a ZŠ Boženy Němcové přineslo další úspěch do sbírky GD. Vašek ...

Na bedně

Na bedně

vloženo před 4 týdny 1 minuta ke čtení

Od úspěchu k úspěchu jdou naši žáci v předmětových olympiádách z přírodovědných i humanitních předmětů. V únoru se to opravdu ...

Cesta do pravěku

Cesta do pravěku

vloženo před 4 týdny 1 minuta ke čtení

Život pravěkého člověka si vyzkoušeli žáci primy prostřednictvím edukačního programu v městském muzeu v Dačicích.

zpět nahoru