Gymnázium Dačice | 70 let
Přípravný kurz na přijímací zkoušky

Přípravný kurz k přijímacím zkouškám do osmiletého i čtyřletého gymnázia se uskuteční ve středu 21. února od 15 hodin ve 2. patře budovy gymnázia. Registrace není potřeba. Kdo přijde, ten přijde a od přijímaček jako vítěz vyjde.

Studium

Otevíráme obzory i brány vysokých škol. Vydejte se na cestu za vzděláním na Gymnáziu Dačice.

Studium osmiletého oboru   Chci vědět víc

• je vhodné pro žáky a žákyně současných 5. tříd základních škol, jež se v dosavadní školní docházce projevili jako zvídavé osobnosti, které učení a škola baví.
  • má všeobecné zaměření a posílenou výuku českého jazyka, matematiky a cizích jazyků, z nichž první se vyučuje již v primě, druhý cizí jazyk se žáci začínají učit od sekundy.
  • nabízí žákům v kvartě volitelný předmět – digitální technologie, nebo laboratorní techniku.
  • se ukazuje jako nejúspěšnější průprava pro přijetí na vysokou školu. Není výjimkou, že studenti osmiletého gymnázia jsou přijati současně na více škol a mohou si vybírat. Úspěšnost přijetí ke studiu na vysokých školách se blíží 100 %.

Studium čtyřletého oboru   Chci vědět víc

• má všeobecné zaměření, čemuž odpovídá i skladba vyučovacích předmětů.
  • klade důraz na čtenářskou, informační a matematickou gramotnost studentů, jež je rozvíjena ve speciálních předmětech od 1. ročníku.
  • nabízí volitelné semináře, z nichž si studenti vybírají podle svého zaměření od 2. ročníku.
  • je ukončeno státní maturitní zkouškou a poté je absolvent připraven ke studiu humanitních, přírodovědných i technických oborů na vysokých školách.

Volitelné semináře nabízené ve školním roce 2023/2024

• seminář z programování
  • seminář z chemie
  • seminář z matematiky
  • seminář ze základů společenských věd
  • seminář ze zeměpisu
  • seminář z hudební výchovy
  • seminář z výtvarné výchovy

Další nabízené programy

• adaptační pobyty žáků primy a 1. ročníku
  • lyžařský kurz v kvintě / 1. ročníku
  • sportovní kurz v septimě / 3. ročníku
  • zahraniční jazykové pobyty
  • mezinárodní zkoušky z cizích jazyků
  • zájezdy na divadelní představení
  • předmětové exkurze
  • doučování z českého jazyka, matematiky a cizího jazyka

Zájmové aktivity

• školní internetová televize G-one.tv
  • čtenářský klub
  • 3D tisk
  • Lego roboti
  • přírodovědný kroužek
  • sportovní hry
  • výuka náboženství

Podrobnější informace k zájmovým aktivitám najdete v článku Volnočasové aktivity na GD.

Co se děje?

Fyziklání 2024

vloženo před 7 dny 17 minut ke čtení

Nemáte do konce týdne co dělat? Výborně! Můžete se pustit do historicky nejdelšího článku našeho blogu. Na svědomí ho má osm chytrých ...

Hledáme učitele

vloženo před týdnem 1 minuta ke čtení

Pro příští školní rok hledáme dva nové kolegy ideálně s aprobacemi český jazyk + dějepis a fyzika + informatika.