Informace pro deváťáky

Končíte základku a přemýšlíte kam dál? Nebo máte naopak jasno a hledáte kvalitní přípravu na vysokou školu? Připravili jsme pro Vás článek o tom, co byste měli vědět, než se na gymnázium přihlásíte.

4 minuty ke čtení vloženo před 4 měsíci

Je vůbec gymnázium pro mě?

Přemýšlíte o tom, zda se vůbec na gymnázium hodíte? Zkuste se zamyslet: Jde Vám to ve škole, ale sami ještě moc nevíte, co byste chtěli dělat? Chcete získat všeobecný rozhled, než se pustíte do užší specializace? Chtěli byste v budoucnu studovat vysokou školu? Pokud jste na některou z těchto otázek odpověděli "ano", pak by pro Vás gymnázium mohlo být tím pravým místem k dalšímu vzdělávání.

Také byste měli vědět, že naše gymnázium klade důraz na rozvoj čtenářské, informační i digitální gramotnosti studentů a že se tu můžete realizovat ve studentském parlamentu, školní televizi nebo si vybrat jeden z několika zájmových klubů, které se konají po vyučování.

Profil absolventa

Kdo mě bude studiem provázet?

Zásadní otázka. Velice často je to totiž právě učitel, který rozhoduje o tom, zda Vás nějaký předmět nadchne, nebo naopak nechá chladnými. Budete nadšenými čtenáři? Vytvoříte si vztah k přírodě a budete ji chtít ochraňovat? Stanou se z Vás milovníci cizích krajů a cizích řečí? Nebo Vás strhnou informační technologie a možnosti, které nabízí?

Osobnosti učitelů hrají také velkou roli při utváření vztahů mezi žáky ve třídě. A na vztazích si u nás na gymnáziu docela zakládáme. Stavíme je na vzájemném respektu a vstřícnosti. Jsme pyšní na to, že naši učitelé jsou důslední, zároveň však k žákům přistupují individuálně. Pedagogy gymnázia si můžete prohlédnout nejen v tomto videu, které natočili pro studenty na jaře, v době, kdy byly školy zavřené a jim už se po žácích stýskalo.

Učitelské osobnosti Gymnázia Dačice

Jak je škola vybavená?

Během studia na Gymnáziu v Dačicích Vám budou k dispozici nejen modernizované učebny IVT a cizích jazyků či laboratoř přírodních věd. Disponujeme také mobilní učebnou s 24 iPady a 24 MacBooky, které v hodinách využíváme. K tomu je zapotřebí Apple TV nainstalovaná ve všech třídách. Internetové připojení v budově gymnázia je samozřejmostí.

V areálu školy se také nachází dvě tělocvičny, víceúčelové sportovní hřiště i školní jídelna, v níž si naši žáci mohou vybrat oběd ze dvou nabízených jídel.

Více o vybavení školy

Mohu se ke studiu nějak připravit?

Dobrou průpravou ke studiu je samotný trénink na přijímací zkoušky. Ty připravuje centrálně pro všechny střední školy v České republice společnost Cermat, která také na svých stránkách nabízí užitečné informace, výuková a instruktážní videa k procvičení učiva i testová zadání přijímacích zkoušek z předchozích let.

Přijímačky bez obav

A nelekněte se, zpočátku Vám mohou připadat testové úlohy příliš obtížné. S každým vyplněným testem se však bude Vaše úspěšnost zlepšovat. Pokud potřebujete poradit se strategií řešení úloh nebo pomoci s přípravou jakkoli jinak, můžete se zúčastnit přpravných kurzů, které pro uchazeče o studium pořádáme.

Přípravné kurzy Gymnázia Dačice

Jak se na gymnázium přihlásím?

Přihlášku na střední školu podávají rodiče, respektive zákonní zástupci žáků nejpozději 20. února 2024, a to elektronicky, podáním výpisu vytisknutého z on-line systému nebo podáním tiskopisu s přílohami. Tiskopis získáte přímo na základní škole, kterou navštěvujete. Pozvánku k přijímacím zkouškám dostanete nejpozději 14 dní před jejich konáním. Detailní průvodce přijímacím řízením je k dispozici na níže uvedeném odkaze.

Přihlášky na střední školy

Přehled důležitých termínů nabízíme na webu školy v záložce Studium/Přijímací zkoušky.

Přijímací zkoušky

Víme, že osobní zkušenost nic nenahradí, ale jestli si chcete udělat obrázek o atmosféře naší školy a zmeškali jste náš den otevřených dveří, určitě se podívejte na video, které najdete pod tímto článkem. Přejeme bystrou mysl a pevné nervy při přípravě a hodně štěstí u přijímacích zkoušek. Držíme Vám palce!

G-one.tv video