Pomáháme k úspěchu
Připravujeme ke studiu humanitních, přírodovědných i technických oborů na VŠ.
zobrazit
Nezůstáváme jen ve škole
Besedy, exkurze a výuka v terénu doplňují teoretickou přípravu studentů.
zobrazit
Pečujeme o vztahy
Adaptační pobyty, společné akce či práce s třídním kolektivem posilují dobré klima.
zobrazit
Technologie nás baví
Programování, 3D tisk i práce s iPady k modernímu vyučování prostě patří.
zobrazit
Čteme na lavici i pod lavicí
Třídní knihovničky, dílny čtení i čtenářský klub – každý se může začíst…
zobrazit
×
Den otevřených dveří

Ve středu 7. prosince pro Vás otevíráme dveře dačického gymnázia. Jste absolventi, uchazeči o studium nebo Vás prostě jen zajímá, jak to u nás chodí? Přijďte se k nám podívat kdykoli od 8 do 17 hodin! Těšíme se na Vás.

Gymnázium Dačice

Jsme moderní střední škola s více než šedesátiletou tradicí. Poskytujeme kvalitní vzdělání ve čtyřletém a osmiletém oboru. Máme profesionální učitelský sbor i nadstandardní technologické vybavení. Nabízíme otevřenou komunikaci a studijní atmosféru.

Co se děje?

BRLOH

BRLOH

vloženo před týdnem 2 minuty ke čtení

Psal se osmý den jedenáctého měsíce roku 2022, ten den začalo první kolo BRněnské LOgické Hry. Na každé jedno ze tří kol byl právě ...

Den s experimentální fyzikou

Den s experimentální fyzikou

vloženo před 4 týdny 3 minuty ke čtení

Akce MFF UK. Přednášky v budovách MFF v Troji a následné exkurze na zajímavá fyzikální pracoviště, kde probíhá špičkový vědecký ...

ASMJ Jihlava

ASMJ Jihlava

vloženo před 4 týdny 2 minuty ke čtení

Firma ASMJ vznikla v roce 2009 kvůli stavbě třídicí linky na zpracování druhotných surovin. Provoz vznikl o rok později v průmyslové ...

Anglické divadlo

Anglické divadlo

vloženo před 4 týdny 2 minuty ke čtení

“I will honour Christmas in my heart and try to keep it all the year. I will live in the Past, the Present, and the Future.” Ebenezer Scrooge, ...

Brechtovské Brno

Brechtovské Brno

vloženo před měsícem 2 minuty ke čtení

Jednou ráno v neděli velikonoční ubíral se guvernér s celou svou rodinou do kostela... Jednou ráno ve čtvrtek listopadový ubírali se ...

Nejbližší akce

út 13.12.

Studentské volby

První kolo studentských prezidentských voleb proběhne v úterý 13. prosince pro studenty vyššího gymnázia. Hlas svému kandidátovi mohou dát žáci jednotlivých tříd v průběhu dopoledních hodin podle harmonogramu na suplování. Na hladký průběh voleb dohlédne vlební komise ve složení Vlastimil Pekárek a Pavel Urbanec. Akci zaštiťuje pan učitel Krajíček.

po 19.12.

Vánoční volejbalový turnaj

V pondělí 19. prosince se bude konat školní vánoční volejbalový turnaj, kterého se zúčastní přihlášení družstva z jednotlivých tříd nižšího i vyššího gymnázia. Turnaj organizují vyučující tělesné výchovy.

st 21.12.

Filmové představení "Il Boemo"

Ve středu 21. 12. navštíví maturitní a předmaturitní ročníky filmové představení "Il Boemo" o životě a díle hudebního skladatele Josefa Myslivečka. Film bude promítán v kině Beseda od 10.30 v italštině s českými titulky. Cena představení činí 70 Kč na žáka.

st 21.12.

Vánoční zvířátka

Vánoční zvířátka je program pana Hořáka ze záchranné stanice Ikaros na Vysočině. Ta se stará o nalezená či poraněná zvířata, která ošetřuje, aby je v ideálním případě navrátila do přírody. Program se uskuteční ve středu 21. prosince v dopoledních hodinách v prostoru tělocvičny. Cena pro jednoho žáka činí 55 Kč.

pá 23.12.

Vánoční prázdniny

Taky je cítíte ve vzduchu? Voní po jehličí, cukroví a punči... A bezpochyby budou šťastné a veselé. Užijte si je, odpočiňte si a v úterý 3. ledna zpátky do lavic!

Chci zde studovat

Prohlédněte si nabídku našich studijních oborů, přehled volitelných předmětů, zájmových aktivit i dalších programů pro studenty Gymnázia Dačice.

více informací

 

Partneři školy


Jihočeský kraj – zřizovatel školy

Město Dačice

G-ONE.tv

Knihovna Matěje Mikšíčka Dačice

Kulturní dům Beseda Dačice

 

 

 

zpět nahoru