Gymnázium Dačice | 70 let
Pomáháme k úspěchu
Připravujeme ke studiu humanitních, přírodovědných i technických oborů na VŠ.
zobrazit
Nezůstáváme jen ve škole
Besedy, exkurze a výuka v terénu doplňují teoretickou přípravu studentů.
zobrazit
Pečujeme o vztahy
Adaptační pobyty, společné akce či práce s třídním kolektivem posilují dobré klima.
zobrazit
Technologie nás baví
Programování, 3D tisk i práce s iPady k modernímu vyučování prostě patří.
zobrazit
Čteme na lavici i pod lavicí
Třídní knihovničky, dílny čtení i čtenářský klub – každý se může začíst…
zobrazit
×
Přípravný kurz na přijímací zkoušky

Přípravný kurz k přijímacím zkouškám do osmiletého i čtyřletého gymnázia se uskuteční ve středu 21. února od 15 hodin ve 2. patře budovy gymnázia. Registrace není potřeba. Kdo přijde, ten přijde a od přijímaček jako vítěz vyjde.

Gymnázium Dačice

Jsme moderní střední škola se sedmdesátiletou tradicí. Poskytujeme kvalitní vzdělání ve čtyřletém a osmiletém oboru. Máme profesionální učitelský sbor i nadstandardní technologické vybavení. Nabízíme otevřenou komunikaci a studijní atmosféru.

Co se děje?

Fyziklání 2024

Fyziklání 2024

vloženo před 7 dny 17 minut ke čtení

Nemáte do konce týdne co dělat? Výborně! Můžete se pustit do historicky nejdelšího článku našeho blogu. Na svědomí ho má osm chytrých ...

Hledáme učitele

Hledáme učitele

vloženo před týdnem 1 minuta ke čtení

Pro příští školní rok hledáme dva nové kolegy ideálně s aprobacemi český jazyk + dějepis a fyzika + informatika.

Nejbližší akce

st 28.02.

Okresní kolo olympiády z anglického jazyka

Okresní kolo olympiády z anglického jazyka se koná ve středu 28. února a ve čtvrtek 29. února v DDM Jindřichův Hradec. Ve středu se ho zúčastní Zuzka Havlíková ze sekundy v doprovodu paní učitelky Vackové. Ve čtvrtek Hanka Janáková a Sofie Martinů z kvarty a Tomáš Krejčí a Nela Štillerová ze sexty.

st 28.02.

O hrnec zlaťáků

Ve středu 28. února pořádá Gymnázium Dačice v prostorách tělocvičen turnaj středoškolských smíšených družstev ve volejbale. Pozvánky byly rozeslány okolním středním školám. Těšte se na pořádnou řež! Hlavními organizátory jsou naši tělocvikáři Zuzana Voldřichová a Daniel Lovětínský.

so 02.03.

Lyžařský kurz primy a sekundy

Lyžařský kurz primy a sekundy se uskuteční první březnový týden v Peci pod Sněžkou. Na jeho hladký průběh dohlédnou páni učitelé Lovětínský, Voldřichová, Chňoupková, Dohnal a Vacková. Pohyb na čerstvém vzduchu zaručen, za dobrou náladu je zodpovědný každý sám a sníh je v moci vyšších sil.

čt 21.03.

Přípravný kurz na PZ - 3. setkání

Poslední setkání přípravného kurzu k přijímacím zkouškám na gymnázium se uskuteční ve čtvrtek 21. března od 15.00 do 16.40 ve 2. patře budovy gymnázia. Jeho náplní bude řešení modelových úloh z matematiky a českého jazyka. Registrace není třeba.

čt 28.03.

Velikonoční prázdniny

Sotva skončily jarní prázdniny, na obzoru jsou ty velikonoční. Pomlázka, šmigrust anebo taky šlahačka. Letos připadá zelený čtvrtek na 28. března. Do školy se vrátíme v úterý 2. dubna. Veselé Velikonoce Vám všem!

Chci zde studovat

Prohlédněte si nabídku našich studijních oborů, přehled volitelných předmětů, zájmových aktivit i dalších programů pro studenty Gymnázia Dačice.

více informací

 

Partneři školy


Jihočeský kraj – zřizovatel školy

Město Dačice

G-ONE.tv

Knihovna Matěje Mikšíčka Dačice

Kulturní dům Beseda Dačice

Školní pokladna

 

 

zpět nahoru