Tablety nás baví
S iPady pracují naši studenti již od primy.
zobrazit
Rozvíjíme cizí jazyky
Naposledy jsme vyrazili na jazykový pobyt do Skotska.
zobrazit
Milujeme knihy
Čtenářský klub se koná každé úterý po vyučování.
zobrazit
Propojujeme teorii s praxí
Besedy s odborníky i exkurze do terénu u nás doplňují výuku.
zobrazit
Modernizujeme vybavení
Letos otevíráme novou laboratoř přírodních věd.
zobrazit
×
Roušky už i ve třídách

Od pátku 18. září platí povinnost nosit roušky ve školách v České republice, a to i během vyučování. Žádáme studenty i učitele o respektování aktuálního vládního opatření.

Gymnázium Dačice

Jsme moderní střední škola s více než šedesátiletou tradicí. Poskytujeme kvalitní vzdělání ve čtyřletém a osmiletém oboru. Máme profesionální učitelský sbor i nadstandardní technologické vybavení. Nabízíme otevřenou komunikaci a studijní atmosféru.

Co se děje?

Sexta v NP Podyjí

Sexta v NP Podyjí

V pondělí 7. září se sexta vydala na přírodovědnou exkurzi do Národního parku Podyjí. Jak se tam měli a co nového objevili, zjistíte ...

Nejbližší akce

pá 11.09.

Knihovna Matěje Mikšíčka

Žáci primy a sekundy se v rámci českého jazyka a literatury vypraví se svými vyučujícími češtiny do Knihovny Matěje Mikšíčka, aby se dozvěděli, jak to v knihovně chodí a jaké směry a knihy současná literatura pro mládež nabízí. Akce se uskuteční pro primu v pátek 11. září 1. a 2. vyučovací hodinu, pro sekundu v úterý 22. září 5. a 6. vyučovací hodinu.

po 14.09.

Knihovna a informační systémy

Beseda o knihovnických informačních systémech a validitě informací čeká v Knihovně Matěje Mikšíčka na studenty kvinty a 1. ročníku. Obě třídy navštíví knihovnu v rámci předmětu čtenářská a informační gramotnost v doprovodu K. Němečkové. Beseda pro kvintu se uskuteční v pondělí 14. září 5. a 6. hodinu, studenti 1. ročníku si ji užijí v úterý 29. září 1. a 2. hodinu.

po 21.09.

Biologická exkurze

Na přírodovědnou exkurzi do Ústavu biologie obratlovců ve Studenci se vydají studenti septimy spolu s vyučujícími biologie A. Smejkalovou a M. Chňoupkovou. Akce se koná třetí zářijové pondělí.

po 21.09.

Regionální kolo YPEF

V pondělí se uskuteční regionální kolo YPEF v Brně, do nějž stihli v loňském školním roce postoupit Martin Urbanec, Saša Palánová a Kryštof Blažek z vyššího gymnázia. Na akci je doprovodí nový vyučující biologie Honza Dohnal. Tak držíme palce a křížíme prsty!

út 29.09.

Sportovní kurz třeťáku a septimy

Studenti 3. ročníku a septimy budou utužovat tělo a ducha na sportovním kurzu, který se koná na přelomu září a října v Outdoor Resortu Březová v Rokytnici nad Rokytnou. Nad jejich rostoucími svaly budou bdít třídní učitelky N. Koprová s K. Němečkovou.

Chci zde studovat

Prohlédněte si nabídku našich studijních oborů, přehled volitelných předmětů, zájmových aktivit i dalších programů pro studenty Gymnázia Dačice.

více informací

 

Partneři školy


Jihočeský kraj – zřizovatel školy

Město Dačice

G-ONE.tv

Knihovna Matěje Mikšíčka Dačice

Kulturní dům Beseda Dačice

Waldviertel SPARKASSE

 

nahoru