Tablety nás baví
S iPady pracují naši studenti již od primy.
zobrazit
Rozvíjíme cizí jazyky
Naposledy jsme vyrazili na jazykový pobyt do Skotska.
zobrazit
Milujeme knihy
Čtenářský klub se koná každé úterý po vyučování.
zobrazit
Propojujeme teorii s praxí
Besedy s odborníky i exkurze do terénu u nás doplňují výuku.
zobrazit
Modernizujeme vybavení
Letos otevíráme novou laboratoř přírodních věd.
zobrazit
×
Podzimní prázdniny

Přejeme krásné podzimní prázdniny všem studentům i zaměstnancům Gymnázia Dačice!

Gymnázium Dačice

Jsme moderní střední škola s více než šedesátiletou tradicí. Poskytujeme kvalitní vzdělání ve čtyřletém a osmiletém oboru. Máme profesionální učitelský sbor i nadstandardní technologické vybavení. Nabízíme otevřenou komunikaci a studijní atmosféru.

Co se děje?

Pozvánka na testování IQ

Pozvánka na testování IQ

vloženo před 2 dny 2 minuty ke čtení

Vždycky jste chtěli vědět, jaká je hodnota Vašeho IQ, ale báli jste se zeptat? Teď máte šanci! Ve čtvrtek 4. listopadu se na Gymnáziu ...

Přírodovědný klokan 2021

Přírodovědný klokan 2021

vloženo před 6 dny 1 minuta ke čtení

Ve středu 13. října proběhla na naší škole tradiční vědomostí soutěž „Přírodovědný klokan“, které se zúčastnila polovina ...

Watching the Czech

Watching the Czech

vloženo před 2 týdny 3 minuty ke čtení

Hello! My name is Kelly Edwards, and I am a Fulbright English Teaching Assistant at Gymnázium Dačice for the 2021-22 school year. I am excited to ...

Nejbližší akce

st 27.10.

Podzimní prázdniny

S odpočinkem můžete počítat o podzimních prázdninách od středy 27. do pátku 29. října. Tak si užijte padající listí, brouzdejte se v kalužích, uzavřete cyklistickou sezónu poslední vyjížďkou na kole, vydlabejte si dýni, uvařte horký čaj, upečte štrůdl a mějte se prima při všech těch podzimních kratochvílích.

po 01.11.

Spooky fiesta

V pondělí 1. listopadu pořádá Kelly halloweenskou party! Zváni jsou mumie, upíři, dýně, strašidla, duchové, studenti, učitelé a jiná monstra. Těšíme se na Vás od 15 do 16 hodin v učebnách sekundy a tercie.

čt 04.11.

Testování IQ

Akce Mensy ČR pro žáky i zájemce z řad veřejnosti se koná první listopadový čtvrtek od 13.30 a 15.00. Podmínky: věk 14+, přihlášení na stránkách Mensy a zaplacení poplatku. Více informací najdete v článku v sekci Aktuálně.

čt 04.11.

Planetárium Jindřichův Hradec

Na projektový den do Planetária v Jindřichově Hradci vyrazí v listopadu žáci nižšího gymnázia. Pro tercii a kvartu je výprava naplánovaná na čtvrtek 4. 11., pro primu na úterý 16. 11. Garantem těchto akcí je náš fyzikář J. Nemčik.

pá 05.11.

Logická olympiáda

Ze školního kola logické olympiády postoupila Eliška Němcová (T), Verča Nečadová (3R) a Matyáš Kadrnožka (SX). První listopadový pátek se tak vyrazí utkat s ostatními žáky z Jihočeského kraje. Na krajské kolo do Českých Budějovic je doprovodí M. Točík.

pá 05.11.

Svět nerostů a hornin

Na projektový den k tématu geologie se do brněnského Moravského zemského muzea 5. 11. vydají žáci kvarty a kvinty. Doprovodí je M. Chňoupková, A. Smejkalová a R. Holčapková, vyučující biologie.

po 08.11.

Den s experimentální fyzikou

V pondělí 8. 11. se uskuteční Den s experimetální fyzikou v Praze, kam se vypraví osm vybraných studentů našeho gymnázia a fyzikálních nadšenců v doprovodu pana učitele Nemčika.

st 10.11.

Přednáška o Mongolsku

Přednášku o Mongolsku vysloví a obrazovou dokumentací podpoří cestovatel a fotograf Tomáš Kubeš. Akce se uskuteční 10. listopadu 2. a 3. vyučovací hodinu a je určena pro žáky 2. ročníku a sexty v rámci výuky geografie.

Chci zde studovat

Prohlédněte si nabídku našich studijních oborů, přehled volitelných předmětů, zájmových aktivit i dalších programů pro studenty Gymnázia Dačice.

více informací

 

Partneři školy


Jihočeský kraj – zřizovatel školy

Město Dačice

G-ONE.tv

Knihovna Matěje Mikšíčka Dačice

Kulturní dům Beseda Dačice

Waldviertel SPARKASSE

 

zpět nahoru