Všeobecné vzdělání
je nejlepší vstupenkou na vysokou školu.
zobrazit
Výuka s tablety
baví studenty i učitele.
zobrazit
Čtenářské dílny
rozvíjí čtenářskou gramotnost žáků již od primy.
zobrazit
Programování lego robotů
obohatí v tomto školním roce dva nové modely Lego Mindstorms EV3.
zobrazit
Kroužek sportovních her
se koná každý pátek po vyučování.
zobrazit
×
Zmrtvýchvstání na sociálních sítích

Sledujte nové příspěvky Gymnázia Dačice z republikového vyhlášení letošního Antifetfestu v sekci Aktuálně, na instagramu i facebooku.

Gymnázium Dačice

Jsme moderní střední škola s více než šedesátiletou tradicí. Poskytujeme kvalitní vzdělání ve čtyřletém a osmiletém oboru. Máme profesionální učitelský sbor i nadstandartní technologické vybavení. Nabízíme otevřenou komunikaci a studijní atmosféru.

Co se děje?

Florbalový trunaj

Florbalový trunaj

V pondělí 14. října se ve velké tělocvičně v odpoledních hodinách uskutečnil turnaj ve florbale chlapců z vyššího gymnázia.

Kvinta na houbách

Kvinta na houbách

Ve čtvrtek 3. října 2019 se kvinta našeho gymnázia a Míša Pešáková ze sexty vydaly na biologickou, ba přímo mykologickou exkurzi do ...

Nejbližší akce

út 22.10.

Legiovlak

Putovní muzeum československých legií, které na kolejích brázdí Českou republiku již od roku 2015, tentokrát zastaví v Telči. V úterý 22. 10. ho navštíví maturanti z dějepisu, ve středu 23. 10. dopoledne žáci kvarty. Pedagogický doprovod zajišťují paní učitelky P. Kloiberová a K. Němečková.

st 23.10.

Setkání s partnerskými základními školami

Již čtvrté setkání se žáky z partnerských základních škol z Dačic, Jemnice, Kunžaku a Nové Říše se uskuteční v nových učebnách cizích jazyků a informačních technologií 1. a 2. vyučovací hodinu. Ukázky práce budou tentokrát zaměřeny na využití počítačů a povedou je vyučující IVT M. Točík a K. Tobolka.

čt 24.10.

Gaudeamus

Veletrh vysokých škol a pomaturitního vzdělávání se tradičně koná v říjnových dnech v Brně. Gymnázium na něj vypraví autobus se studenty z předmaturitního ročníku, tedy G3 a septimy, které doplní žáci G1. Doprovodí je učitelé P. Kloiberová, S. Nevrklová a L. Krátký.

po 28.10.

Podzimní prázdniny

Od pondělka do středy můžete válet šunky. Nezapomeňte, že zahálka je matkou všech nápadů. Pěkné prázdniny!

Chci zde studovat

Prohlédněte si nabídku našich studijních oborů, přehled volitelných předmětů, zájmových aktivit i dalších programů pro studenty Gymnázia Dačice.

více informací

 

Partneři školy


Jihočeský kraj – zřizovatel školy

Město Dačice

G-ONE.tv

Knihovna Matěje Mikšíčka Dačice

Kulturní dům Beseda Dačice

Waldviertel SPARKASSE

 

nahoru