Pomáháme k úspěchu
Připravujeme ke studiu humanitních, přírodovědných i technických oborů na VŠ.
zobrazit
Nezůstáváme jen ve škole
Besedy, exkurze a výuka v terénu doplňují teoretickou přípravu studentů.
zobrazit
Pečujeme o vztahy
Adaptační pobyty, společné akce či práce s třídním kolektivem posilují dobré klima.
zobrazit
Technologie nás baví
Programování, 3D tisk i práce s iPady k modernímu vyučování prostě patří.
zobrazit
Čteme na lavici i pod lavicí
Třídní knihovničky, dílny čtení i čtenářský klub – každý se může začíst…
zobrazit
×
Přednáška o operaci Anthropoid

Mimořádná přednáška o operaci Anthropoid byla zařazena dnes do rozvrhu kvarty, kvinty, septimy a 3. ročníku u příležitosti osmdesátiletého výročí atentátu na Heydricha. Přednáška se koná v učebně tercie.

Gymnázium Dačice

Jsme moderní střední škola s více než šedesátiletou tradicí. Poskytujeme kvalitní vzdělání ve čtyřletém a osmiletém oboru. Máme profesionální učitelský sbor i nadstandardní technologické vybavení. Nabízíme otevřenou komunikaci a studijní atmosféru.

Co se děje?

Úspěch s raketou Space XD

Úspěch s raketou Space XD

vloženo před 2 týdny 4 minuty ke čtení

…tři, dva, jedna, zmáčkli jsme odstřelové tlačítko a motor se aktivoval. Raketa za současného vzniku kouře letěla výš a výš, až se ...

Veletrh vědy 2022

Veletrh vědy 2022

vloženo před 3 týdny 2 minuty ke čtení

Veletrh vědy je největší populárně naučná akce v České republice, kterou každoročně od roku 2015 pořádá Akademie věd ČR. ...

Nejbližší akce

po 27.06.

Fotbalový turnaj

Fotbalový turnaj chlapeckých družstev vyššího gymnázia se uskuteční za příznivého počasí v pondělí 27. června od 8 hodin na duhovém hřišti. Organizaci má na triku pan učitel Lovětnský.

út 28.06.

Výměna učebnic

Výměna učebnic nižšího gymnázia se uskuteční poslední červnové úterý dopoledne. Akci "kulový blesk" organizují paní učitelky Kopačková a Chňoupková.

út 28.06.

Školní výlet 2. ročníku

Do Lipnice nad Sázavou se vypraví studenti 2. ročníku s panem učitelem Nemčikem a Krajíčkem v úterý 28. června. Možností, kam se jít porozhlédnout, je tam spousta. Bude to na hrad, na hrob Jaroslava Haška nebo k Památníku odposlechu?

út 28.06.

Prima na kuželně

Žáci primy se v úterý od 11.30 do 12.30 budou věnovat porážení kuželek v dačické kuželně. Instruktáž, jak to skoulet, a odborný dohled zajistí Daniel Lovětínský, vyučující tělesné výchovy.

st 29.06.

Zpívání na schodech

O Vánocích jsme o ně kvůli covidu přišli, ale poslední červnovou středu si to vynahradíme. Zpívat na schodech se bude ve 2. patře od 10 hodin. Na repertoáru jsou navíc trampské písně, takže odcházet ze školy budeme všichni prázdninově naladěni...

čt 30.06.

Předávání vysvědčení

Doklady o prospěchu za 2. pololetí školního roku 2021/2022 budou třídní učitelé vydávat ve svých třídách ve čtvrtek od 8 hodin. A pak už jenom pápá a lálá.

pá 01.07.

Prázdniny

Letní prázdniny. Slunce v duši, vítr ve vlasech, modré nebe nad hlavou, lenošení, nicnedělání, brigádky, tábory, návštěvy babiček a tak vůbec. Užijte si to všechno a ve čtvrtek 1. září se na Vás těšíme!

Chci zde studovat

Prohlédněte si nabídku našich studijních oborů, přehled volitelných předmětů, zájmových aktivit i dalších programů pro studenty Gymnázia Dačice.

více informací

 

Partneři školy


Jihočeský kraj – zřizovatel školy

Město Dačice

G-ONE.tv

Knihovna Matěje Mikšíčka Dačice

Kulturní dům Beseda Dačice

Waldviertel SPARKASSE

 

zpět nahoru