Pomáháme k úspěchu
Připravujeme ke studiu humanitních, přírodovědných i technických oborů na VŠ.
zobrazit
Nezůstáváme jen ve škole
Besedy, exkurze a výuka v terénu doplňují teoretickou přípravu studentů.
zobrazit
Pečujeme o vztahy
Adaptační pobyty, společné akce či práce s třídním kolektivem posilují dobré klima.
zobrazit
Technologie nás baví
Programování, 3D tisk i práce s iPady k modernímu vyučování prostě patří.
zobrazit
Čteme na lavici i pod lavicí
Třídní knihovničky, dílny čtení i čtenářský klub – každý se může začíst…
zobrazit
×
Přípravný kurz na přijímací zkoušky

Ve čtvrtek 23. března se uskuteční poslední setkání v rámci přípravného kurzu uchazečů o studium čtyřletého i osmiletého gymnázia. Ukázkové úlohy z českého jazyka i matematiky s nimi budou řešit naši učitelé od 15 hodin ve 2. patře budovy GD.

Gymnázium Dačice

Jsme moderní střední škola s více než šedesátiletou tradicí. Poskytujeme kvalitní vzdělání ve čtyřletém a osmiletém oboru. Máme profesionální učitelský sbor i nadstandardní technologické vybavení. Nabízíme otevřenou komunikaci a studijní atmosféru.

Co se děje?

Klokan přiletí v březnu

Klokan přiletí v březnu

vloženo před 10 hodinami 4 minuty ke čtení

Zase? Klokan?? Ten už tu letos přece byl?! Předskokana přírodovědného klokana (říjen) v pátek 17. března vystřídal klokan zastupující ...

Stolní tenis mladších žáků

Stolní tenis mladších žáků

vloženo před 3 týdny 2 minuty ke čtení

Utkání mladších žáků ve stolním tenise mezi Gymnáziem Dačice a ZŠ Boženy Němcové přineslo další úspěch do sbírky GD. Vašek ...

Na bedně

Na bedně

vloženo před 4 týdny 1 minuta ke čtení

Od úspěchu k úspěchu jdou naši žáci v předmětových olympiádách z přírodovědných i humanitních předmětů. V únoru se to opravdu ...

Cesta do pravěku

Cesta do pravěku

vloženo před 4 týdny 1 minuta ke čtení

Život pravěkého člověka si vyzkoušeli žáci primy prostřednictvím edukačního programu v městském muzeu v Dačicích.

Nejbližší akce

st 22.03.

Setkání školních parlamentů

Zdravé město Dačice pořádá setkání parlamentů místních škol na téma "Hudební klub". Setkání se uskuteční v předsálí KD Beseda ve středu 22. března od 9 do 11 hodin.

st 22.03.

Astronomická olympiáda

Z prvního místa v krajském kole astronomické olympiády postoupil Lukáš Rella, student septimy, do kola celostátního, které se bude konat ve dnech 22.-24. 3. v Opavě.

čt 23.03.

Přípravný kurz na přijímací zkoušky

Třetí setkání v rámci přípravy na přijímací zkoušky do osmiletého i čtyřletého gymnázia se uskuteční ve čtvrtek 23. března od 15 hodin ve 2. patře budovy gymnázia. Jeho obsahem bude řešení modelových úloh z českého jazyka a matematiky.

čt 23.03.

Krajské kolo soutěže v anglickém jazyce

Do krajského kola olympiády v anglickém jazyce postoupil Kryštof Lojka ze septimy. Do Českých Budějovic vyrazí v doprovodu paní učitelky Koprové.

pá 24.03.

Krajské kolo biologické olympiády

V krajském kole biologické olympiády v Českých Budějovicích bude v pátek 24. března soutěžit Hanuš Musel ze septimy. Na akci ho doprovodí paní učitelka Holčapková.

po 27.03.

Krajské kolo olympiády v dějepise

Do krajského kola olympiády v dějepise postoupil Matěj Kopeček z kvarty, který se na soutěž vydá 27. března, a Kuba Jedlička z prváku i Kuba Kaláb ze septimy, kteří budou v Českých Budějovicích soutěžit o den později. Držíme palce!

st 29.03.

Krajské kolo zeměpisné olympiády

Do krajského kola zeměpisné olympiády postoupili z prvního místa v okrese Béďa Nehyba ze 3. ročníku a Ema Němečková z primy. Tak ať to vyjde i v Českých Budějovicích!

st 29.03.

Velikonoční volejbalový turnaj

Na utkání volejbalových družstev středních škol se vypraví smíšené družstvo z vyššího gymnázia do Telče. Povzbuzovat je bude pan učitel Lovětínský. Akce se koná poslední březnovou středu.

Chci zde studovat

Prohlédněte si nabídku našich studijních oborů, přehled volitelných předmětů, zájmových aktivit i dalších programů pro studenty Gymnázia Dačice.

více informací

 

Partneři školy


Jihočeský kraj – zřizovatel školy

Město Dačice

G-ONE.tv

Knihovna Matěje Mikšíčka Dačice

Kulturní dům Beseda Dačice

 

 

 

zpět nahoru