Gymnázium Dačice | 70 let
Pomáháme k úspěchu
Připravujeme ke studiu humanitních, přírodovědných i technických oborů na VŠ.
zobrazit
Nezůstáváme jen ve škole
Besedy, exkurze a výuka v terénu doplňují teoretickou přípravu studentů.
zobrazit
Pečujeme o vztahy
Adaptační pobyty, společné akce či práce s třídním kolektivem posilují dobré klima.
zobrazit
Technologie nás baví
Programování, 3D tisk i práce s iPady k modernímu vyučování prostě patří.
zobrazit
Čteme na lavici i pod lavicí
Třídní knihovničky, dílny čtení i čtenářský klub – každý se může začíst…
zobrazit
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Gymnázium Dačice

Jsme moderní střední škola se sedmdesátiletou tradicí. Poskytujeme kvalitní vzdělání ve čtyřletém a osmiletém oboru. Máme profesionální učitelský sbor i nadstandardní technologické vybavení. Nabízíme otevřenou komunikaci a studijní atmosféru.

Co se děje?

Přírodovědný klokan 2024

Přírodovědný klokan 2024

vloženo před měsícem 3 minuty ke čtení

Po roce se konal opět matematický klokan pro zájemce (nejen) z našeho gymnázia. Poslední dvě hodiny v pátek sice nebyly zrovna vstřícným ...

Talent Jihočeského kraje

Talent Jihočeského kraje

vloženo před 2 měsíci 2 minuty ke čtení

Lukáš Rella z oktávy uspěl v soutěži Talent Jihočeského kraje. Za svou práci a úspěchy, jichž dosáhl v roce 2023, byl oceněn mezi ...

YPEF 2024

YPEF 2024

vloženo před 3 měsíci 1 minuta ke čtení

Ve středu 21. února se konalo místní kolo lesnické soutěže YPEF v budově Lesů České republiky s.p., Lesní správy Telč. Naše gymnázium ...

Nejbližší akce

po 20.05.

Ústní maturitní zkoušky

Ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy budou probíhat od pondělí 20. do středy 22. května. Slavnostní zahájení zkoušek obou tříd proběhne od 8 hodin v učebně G4 (maturitní místnost 4. ročníku) a G2 (maturitní místnost oktávy).

st 22.05.

Sekunda na paintballu

Ve středu 22. května vyrazí sekunda s panem učitelem třídním a paní učitelkou Slabou na paintball do Jemnice.

čt 23.05.

Svět knihy

Tradiční zájezd pro knižní nadšence a fanoušky literatury na veletrh Svět knihy pořádá pan učitel Krátký. Studenty kvinty a 1. ročníku do Prahy doprovodí také češtinářky K. Němečková a P. Mašátová.

pá 31.05.

Předávání maturitních vysvědčení

V kulisách Státního zámku Dačice se odehraje předávání maturitních vysvědčení oktávy a 4. ročníku. Pro oktávu je naplánováno na 15. hodinu, pro čtvrtý ročník od 16 hodin. Takže maminky, tatínky, sestry, bratry, tety, strýce, bratrance i sestřenice, babičky, dědečky i kapesníčky s sebou.

út 04.06.

Sportovní kurz septimy a 3. ročníku

Sportovní kurz septimy a 3. ročníku bude probíhat od 4. do 7. června v Rezortu Březová v Rokytnici nad Rokytnou. Akci zajišťuje pan učitel Lovětínský.

po 10.06.

Fotografování tříd

V pondělí 10. června bude v dopoledních hodinách probíhat fotografování tříd . Cena za společnou fotografii třídy činí pro jednoho žáka 40 Kč, za menší skupinovou fotku to bude 20 Kč. Skupinky si prosím domluvte dopředu, abychom zajistili hladký průběh celé akce.

út 18.06.

Úplně celá česká historie

"Úplně celá česká historie" je název divadelní hry, kterou na otáčivém hledišti v Českém Krumlově zhlédnou žáci 2. a 3. ročníku. Kromě třídních učitelek doprovodí třídy do Českého Krumlova také paní učitelka Němečková.

Chci zde studovat

Prohlédněte si nabídku našich studijních oborů, přehled volitelných předmětů, zájmových aktivit i dalších programů pro studenty Gymnázia Dačice.

více informací

 

Partneři školy


Jihočeský kraj – zřizovatel školy

Město Dačice

G-ONE.tv

Knihovna Matěje Mikšíčka Dačice

Kulturní dům Beseda Dačice

Školní pokladna

 

 

zpět nahoru