Všeobecné vzdělání
je nejlepší vstupenkou na vysokou školu.
zobrazit
Výuka s tablety
baví studenty i učitele.
zobrazit
Čtenářské dílny
rozvíjí čtenářskou gramotnost žáků již od primy.
zobrazit
Programování lego robotů
obohatí v tomto školním roce dva nové modely Lego Mindstorms EV3.
zobrazit
Kroužek sportovních her
se koná každý pátek po vyučování.
zobrazit
×
Odpoledne pro páťáky

Ve středu 20. listopadu od 15 do 18 hodin zveme všechny páťáky, jejich kamarády, rodiče i prarodiče na ukázkové odpoledne plné aktivit, které připravují učitelé a studenti našeho gymnázia. Více informací najdete v sekci Gymnázium/Dny otevřených dveří

Gymnázium Dačice

Jsme moderní střední škola s více než šedesátiletou tradicí. Poskytujeme kvalitní vzdělání ve čtyřletém a osmiletém oboru. Máme profesionální učitelský sbor i nadstandardní technologické vybavení. Nabízíme otevřenou komunikaci a studijní atmosféru.

Co se děje?

MaSo

MaSo

V úterý 12. listopadu se zúčastnili žáci kvarty Matyáš Kadrnožka, Kryštof Lojka a Lukáš Rella celorepublikové matematické týmové ...

Proč studujeme genomy?

Proč studujeme genomy?

V pátek 8.listopadu navštívil naše gymnázium vedoucí laboratoře environmentální genomiky Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v ...

Nejbližší akce

st 20.11.

Odpoledne pro páťáky

Odpoledne plné aktivit čeká na žáky 5. tříd základních škol, jejich kamarády, rodiče či prarodiče. Od 15 do 18 hodin si mohou vyzkoušet např. zkoumání světa pod mikroskopem, práci v jazykové laboratoři nebo létání s dronem. Na všechny se těší učitelé i studenti gymnázia.

st 20.11.

Dějepisná soutěž gymnázií

Na republikové kolo dějepisné soutěže se do Chebu vypraví nadějní mladí historici Jáchym Bartošek ze septimy, Kryštof Blažek ze sexty a Martin Urbanec z 2. ročníku. Doprovodí je paní učitelka Kloiberová.

st 20.11.

Olympiáda z českého jazyka

Předmětové olympiády startují školním kolem z českého jazyka pro tercii a kvartu, které se uskuteční 2. a 3. hodinu v učebně kvarty pod bedlivým dohledem pana učitele Krátkého.

čt 21.11.

Volejbalový čtvrtek

Do Jindřichova Hradce se na volejbalový turnaj vydá 8 dívek a 8 chlapců z vyššího gymnázia v doprovodu paní učitelky Voldřichové. Na SŠTO v Dačicích, kde ve stejný den probíhá turnaj smíšených družstev, vyrazí vybraní studenti s panem učitelem Lovětínským.

čt 21.11.

Olympiáda z dějepisu

Školní kolo olympiády z dějepisu se koná v učebně kvinty, a to ve čtvrtek 21. 11. 6. hodinu pro nižší gymnázium a v pátek 22. 11. 3. hodinu pro vyšší gymnázium. Olympiádu organizují vyučující dějepisu.

pá 22.11.

Fyzikální náboj

Do Českých Budějovic se na fyzikální soutěž vypraví žáci kvarty J. Bartušek, M. Kadrnožka, K. Lojka a L. Rella. Pedagogickou oporu jim poskytne jejich vyučující fyziky V. Mareček.

po 25.11.

Ředitelské volno

Na poslední listopadové pondělí vyhlašuje ředitel školy ředitelské volno. Učitele čeká celodenní bezpečnostní školení.

út 26.11.

Ptačí tah

Přednášku PhDr. Petra Veselého, PhD. z Přírodovědecké fakulty v Českých Budějovicích si vyslechnou studenti 2. ročníku a sexty 3. a 4. vyučovací hodinu v učebně G4.

Chci zde studovat

Prohlédněte si nabídku našich studijních oborů, přehled volitelných předmětů, zájmových aktivit i dalších programů pro studenty Gymnázia Dačice.

více informací

 

Partneři školy


Jihočeský kraj – zřizovatel školy

Město Dačice

G-ONE.tv

Knihovna Matěje Mikšíčka Dačice

Kulturní dům Beseda Dačice

Waldviertel SPARKASSE

 

nahoru