Gymnázium Dačice | 70 let
Pomáháme k úspěchu
Připravujeme ke studiu humanitních, přírodovědných i technických oborů na VŠ.
zobrazit
Nezůstáváme jen ve škole
Besedy, exkurze a výuka v terénu doplňují teoretickou přípravu studentů.
zobrazit
Pečujeme o vztahy
Adaptační pobyty, společné akce či práce s třídním kolektivem posilují dobré klima.
zobrazit
Technologie nás baví
Programování, 3D tisk i práce s iPady k modernímu vyučování prostě patří.
zobrazit
Čteme na lavici i pod lavicí
Třídní knihovničky, dílny čtení i čtenářský klub – každý se může začíst…
zobrazit

Gymnázium Dačice

Jsme moderní střední škola se sedmdesátiletou tradicí. Poskytujeme kvalitní vzdělání ve čtyřletém a osmiletém oboru. Máme profesionální učitelský sbor i nadstandardní technologické vybavení. Nabízíme otevřenou komunikaci a studijní atmosféru.

Co se děje?

Přírodovědný klokan 2024

Přírodovědný klokan 2024

vloženo před týdnem 3 minuty ke čtení

Po roce se konal opět matematický klokan pro zájemce (nejen) z našeho gymnázia. Poslední dvě hodiny v pátek sice nebyly zrovna vstřícným ...

Talent Jihočeského kraje

Talent Jihočeského kraje

vloženo před měsícem 2 minuty ke čtení

Lukáš Rella z oktávy uspěl v soutěži Talent Jihočeského kraje. Za svou práci a úspěchy, jichž dosáhl v roce 2023, byl oceněn mezi ...

YPEF 2024

YPEF 2024

vloženo před 2 měsíci 1 minuta ke čtení

Ve středu 21. února se konalo místní kolo lesnické soutěže YPEF v budově Lesů České republiky s.p., Lesní správy Telč. Naše gymnázium ...

Fyziklání 2024

Fyziklání 2024

vloženo před měsícem 17 minut ke čtení

Nemáte do konce týdne co dělat? Výborně! Můžete se pustit do historicky nejdelšího článku našeho blogu. Na svědomí ho má osm chytrých ...

Nejbližší akce

čt 18.04.

Krajské kolo SOČ

Hanuš Musel, student oktávy se pustil do středoškolské odborné činnosti. Letos se mu podařilo dotáhnout projekt s názvem "Flóra a fauna Chvaletínské cihelny se zaměřením na lokální diverzitu a sukcesi" do úspěšného konce. Ve čtvrtek ho jede obhajovat do krajského kola. Tak ať se dílo podaří.

pá 19.04.

Beseda o střední Americe s Tomášem Kubešem

V pátek 1. a 2. vyučovací hodinu se studenti sexty a 2. ročníku i maturanti ze zeměpisu mohou těšit na cestovatele a fotografa Tomáše Kubeše, který jim přijede vyprávět o střední Americe. Pořad, který organizuje pan učitel Dohnal, se uskuteční v učebně sexty.

po 22.04.

Olympiáda z biologie, kategorie D

Do Jindřichova Hradce na okresní kolo olympiády z biologie (kategorie 6. a 7. tříd) se vypraví Thea Nevrklová z primy v pondělí 22. dubna v doprovodu paní učitelky Renaty Holčapkové. Fandíme moc!

út 23.04.

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Dopravní soutěž mladých cyklistů již druhým rokem zodpovědně připravuje pan učitel Švarc. Školní kolo naplánoval na předposlední dubnové úterý od 3. vyučovací hodiny. Žáci se mohou přihlašovat ve dvou věkových kategoriích na nástěnce suplování.

st 24.04.

Exkurze do Národního muzea

Ve středu 24. dubna se tercie vydá do Prahy na prohlídku expozic Národního muzea spolu se svou třídní učitelkou Janou Šuhajovou. Doprovázet je bude také paní učitelka Vacková Hezinová.

st 24.04.

Mladé zastupitelstvo

Simulaci jednání zastupitelstva si vyzkouší žáci kvarty v rámci výuky občanské výchovy. Akce se koná ve středu od 12.30 do 14.30 v sále KD Beseda. Dohlížet na ni bude paní učitelka Opálková.

pá 26.04.

Poslední zvonění

V pátek 26. dubna zazvoní žákům 4. ročníku a oktávy naposledy. Program posledního zvonění se uskuteční 1.-2. vyučovací hodinu. 3. a 4. vyučovací hodinu pak v kmenových učebnách obou tříd proběhne pasování 3. ročníku a septimy na maturanty a předávání závěrečných vysvědčení.

čt 02.05.

Ředitelské volno pro studenty VG

Studenti vyššího gymnázia si odpočinek v den prvního květnového svátku mohou prodloužit o další dva dny. Ve čtvrtek 2. a pátek 3. 5. budou mít ředitelské volno z důvodu zajištění hladkého průběhu didaktických testů maturitních zkoušek.

Chci zde studovat

Prohlédněte si nabídku našich studijních oborů, přehled volitelných předmětů, zájmových aktivit i dalších programů pro studenty Gymnázia Dačice.

více informací

 

Partneři školy


Jihočeský kraj – zřizovatel školy

Město Dačice

G-ONE.tv

Knihovna Matěje Mikšíčka Dačice

Kulturní dům Beseda Dačice

Školní pokladna

 

 

zpět nahoru