Tablety nás baví
S iPady pracují naši studenti již od primy.
zobrazit
Rozvíjíme cizí jazyky
Naposledy jsme vyrazili na jazykový pobyt do Skotska.
zobrazit
Milujeme knihy
Čtenářský klub se koná každé úterý po vyučování.
zobrazit
Propojujeme teorii s praxí
Besedy s odborníky i exkurze do terénu u nás doplňují výuku.
zobrazit
Modernizujeme vybavení
Letos otevíráme novou laboratoř přírodních věd.
zobrazit
×
Návrat do školy

Ve středu 25. listopadu v 8.00 začíná výuka 4. ročníku a oktávy. V pondělí 30. listopadu nastoupí do školy žáci primy a tercie, které v týdnu od 7. prosince vystřídají studenti sekundy a kvarty.

Gymnázium Dačice

Jsme moderní střední škola s více než šedesátiletou tradicí. Poskytujeme kvalitní vzdělání ve čtyřletém a osmiletém oboru. Máme profesionální učitelský sbor i nadstandardní technologické vybavení. Nabízíme otevřenou komunikaci a studijní atmosféru.

Co se děje?

Ahoj, páťáci!

Ahoj, páťáci!

Jste žáky 5. tříd a přemýšlíte o studiu osmiletého gymnázia? Chystali jste se k nám na Odpoledne pro páťáky? Budovu školy Vám ...

Pomocná ruka

Pomocná ruka

"Budeš-li někdy hledat pomocnou ruku, najdeš ji na konci svého ramene," říká Mark Twain. "Budete-li někdy hledat pomocnou ...

Nejbližší akce

st 18.11.

Příběhy bezpráví

V posledních dvou listopadových týdnech se naše škola zapojí do akce Příběhy bezpráví, která prostřednictvím filmových dokumentů seznamuje žáky s československými dějinami. Žáci kvarty budou sledovat film "1989: Z deníku Ivany A.", pro maturanty je připraven dokument "Případ dr. Horáková". Projekci doplní reflexe a on-line beseda s pamětníkem, respektive odborníkem na dané téma. Záštitu nad akcí převzaly vyučující dějepisu K. Němečková a P. Kloiberová.

st 25.11.

Olympiáda z dějepisu

Školní kolo dějepisné olympiády se uskuteční poslední listopadovou středu v aplikaci MS Teams pod patronací paní učitelky Němečkové.

st 25.11.

Prezenční výuka maturantů

Ve středu 25. listopadu přivítáme v budově gymnázia maturitní ročníky. Studenti oktávy i 4. ročníku se sejdou v osm hodin ve svých učebnách na úvodní třídnické hodině. Výuka bude probíhat od 2. vyučovací hodiny podle aktuálního rozvrhu. Roušku s sebou (na sebe). Těšíme se na Vás :-)

pá 27.11.

Národní kolo soutěže YPEF

Do národního kola soutěže v lesní moudrosti s názvem Young People in European Forests se probojoval tým našich studentů ve složení Saša Palánová a Kryštof Blažek (oba ze septimy) a Martin Urbanec (z 3. ročníku). Držme jim palce v on-line boji.

po 30.11.

Návrat nižšího gymnázia

Poslední listopadové pondělí startuje tzv. rotační výuka nižšího gymnázia, v níž se vždy dvě třídy budou střídavě učit jeden týden prezenčně ve škole a druhý týden distančně doma. Výuku ve škole zahájí 30. 11. žáci primy a tercie, v týdnu od 7. prosince nastoupí sekunda a kvarta.

Chci zde studovat

Prohlédněte si nabídku našich studijních oborů, přehled volitelných předmětů, zájmových aktivit i dalších programů pro studenty Gymnázia Dačice.

více informací

 

Partneři školy


Jihočeský kraj – zřizovatel školy

Město Dačice

G-ONE.tv

Knihovna Matěje Mikšíčka Dačice

Kulturní dům Beseda Dačice

Waldviertel SPARKASSE

 

nahoru