Pomáháme k úspěchu
Připravujeme ke studiu humanitních, přírodovědných i technických oborů na VŠ.
zobrazit
Nezůstáváme jen ve škole
Besedy, exkurze a výuka v terénu doplňují teoretickou přípravu studentů.
zobrazit
Pečujeme o vztahy
Adaptační pobyty, společné akce či práce s třídním kolektivem posilují dobré klima.
zobrazit
Technologie nás baví
Programování, 3D tisk i práce s iPady k modernímu vyučování prostě patří.
zobrazit
Čteme na lavici i pod lavicí
Třídní knihovničky, dílny čtení i čtenářský klub – každý se může začíst…
zobrazit
×
Přípravný kurz na přijímací zkoušky

První přípravný kurz na přijímací zkoušky pro uchazeče o studium osmiletého i čtyřletého gymnázia se uskuteční v úterý 18. ledna od 15 do 17 hodin on-line. K virtuální schůzce v MS Teams se připojíte po kliknutí na odkaz v článku na našem webu.

Gymnázium Dačice

Jsme moderní střední škola s více než šedesátiletou tradicí. Poskytujeme kvalitní vzdělání ve čtyřletém a osmiletém oboru. Máme profesionální učitelský sbor i nadstandardní technologické vybavení. Nabízíme otevřenou komunikaci a studijní atmosféru.

Co se děje?

Příprava na přijímací zkoušky

Příprava na přijímací zkoušky

vloženo před 13 hodinami 1 minuta ke čtení

V úterý 18. ledna se uskuteční první ze série přípravných kurzů k přijímacím zkouškám na čtyřleté i osmileté gymnázium. Podrobné ...

Revolution train

Revolution train

vloženo před 4 týdny 2 minuty ke čtení

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o drogách, ale báli jste se zeptat. Stačí nastoupit do vlaku... Proč do vlaku? Zeptejte se v tercii či v ...

Stavba iglú

Stavba iglú

vloženo před měsícem 2 minuty ke čtení

Říká se, že učitelé to mají se studenty těžké. To ale neplatí pro druhý ročník. Tam to je právě naopak, studenti musí přetrpět ...

VIDU viděti - mnoho věděti

VIDU viděti - mnoho věděti

vloženo před měsícem 2 minuty ke čtení

V úterý 7. prosince se žáci kvinty, prvního a druhého ročníku vydali s paní učitelkou Kopačkovou a pány učiteli Krajíčkem a Nemčikem ...

Nejbližší akce

út 18.01.

Příprava na přijímací zkoušky

První z přípravných kurzů pro uchazeče o studium na osmiletém i čtyřletém gymnáziu se uskuteční v úterý 18. ledna od 15 hodin on-line. Kurz bude zaměřen na řešení ukázkových úloh z českého jazyka a matematiky a bude trvat dvě hodiny. Zájemci se mohou zúčastnit po kliknutí na odkaz, který bude k dispozici na titulní stránce webu gymnázia (včetně návodu) od pondělí 17. ledna.

st 19.01.

Olympiáda z českého jazyka

Olympiáda z českého jazyka pro účastníky z tercie a kvarty i vyššího gymnázia se uskuteční ve středu 19. ledna od 14 hodin v učebně oktávy. Na triku ji mají paní učitelky Němečková a Mašátová.

čt 20.01.

Olympiáda z biologie

Školní kolo olympiády z biologie pro studenty vyššího gymnázia se uskuteční ve čtvrtek 20. ledna od 12 hodin v učebně kvarty. Zájemci se mohou hlásit v kabinetu biologie.

po 24.01.

Olympiáda z dějepisu

Olympiáda z dějepisu se bude konat v pondělí 24. ledna od 13 hodin v učebně primy. Nadšení historici (nikoli hysterici) se mohou přihlásit u svých vyučujících dějepisu.

st 26.01.

Program DofE

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) je vzdělávací program pro mladé lidi od 14 let. Motivuje v osobním rozvoji, smysluplném trávení volného času a přináší dovednosti pro budoucí studium i kariéru. Ambasadoři tohoto projektu ho přijedou představit na GD žákům tercie, kvarty, kvinty a sexty i 1.-2. ročníku, a to ve středu 26. ledna 2.-4. vyučovací hodinu dle rozpisu na suplování a rozvrhu v Bakalářích. Akci zaštiťuje M. Babická.

ne 13.02.

Lyžařský kurz

V termínu 13. - 20. února vyrazí do Krkonoš na lyžařský kurz přihlášení studenti z 1. ročníku, kvinty, 2. ročníku a sexty v doprovodu vyučujících D. Lovětínského, Z. Voldřichové a M. Chňoupkové. Ke studentům se připojí také Kelly Edwards, takže ani o anglickou konverzaci na sjezdovce nebude nouze. Enjoy!

st 23.02.

Okresní kolo zeměpisné olympiády

Okresní kolo zeměpisné olympiády se bude konat ve středu 23. února on-line v informačním systému Masarykovy univerzity.

Chci zde studovat

Prohlédněte si nabídku našich studijních oborů, přehled volitelných předmětů, zájmových aktivit i dalších programů pro studenty Gymnázia Dačice.

více informací

 

Partneři školy


Jihočeský kraj – zřizovatel školy

Město Dačice

G-ONE.tv

Knihovna Matěje Mikšíčka Dačice

Kulturní dům Beseda Dačice

Waldviertel SPARKASSE

 

zpět nahoru