Všeobecné vzdělání
je nejlepší vstupenkou na vysokou školu.
zobrazit
Výuka s tablety
baví studenty i učitele.
zobrazit
Čtenářské dílny
rozvíjí čtenářskou gramotnost žáků již od primy.
zobrazit
Programování lego robotů
obohatí v tomto školním roce dva nové modely Lego Mindstorms EV3.
zobrazit
Kroužek sportovních her
se koná každý pátek po vyučování.
zobrazit
×
Přípravný kurz na přijímací zkoušky

První přípravný kurz na přijímací zkoušky pro zájemce o studium na našem gymnáziu se koná v úterý 21. ledna 2020 ve 2. patře budovy od 15 do 16.40. Zaměřen bude na ukázkové úlohy z českého jazyka a matematiky.

Gymnázium Dačice

Jsme moderní střední škola s více než šedesátiletou tradicí. Poskytujeme kvalitní vzdělání ve čtyřletém a osmiletém oboru. Máme profesionální učitelský sbor i nadstandardní technologické vybavení. Nabízíme otevřenou komunikaci a studijní atmosféru.

Co se děje?

Zábavná chemie

Zábavná chemie

V pátek 10. ledna 2020 k nám na gymnázium zavítaly studentky z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze s cílem přiblížit nám ...

Nejbližší akce

čt 23.01.

Olympiáda ze zeměpisu

Školní kolo geografické olympiády pro vyšší gymnázium se koná ve čtvrtek 23. 1. 5. a 6. hodinu v učebně septimy. Akci zaštiťuje pan učitel Chalupa. Zeměpisná olympiáda pro nižší gymnázium se uskuteční o den později, tedy v pátek 24. 1. 6. vyučovací hodinu v učebně primy pod dohledem paní učitelky Hotařové.

po 27.01.

Pověsti pro štěstí

V pondělí 27. ledna se žáci primy a sekundy po první vyučovací hodině vypraví do KD Beseda na divadelní představení "Pověsti pro štěstí" divadla SemTamFór. Doprovodí je jejich vyučující českého jazyka P. Mašátová a K. Němečková. Vstupné činí 50 Kč.

po 27.01.

Bruslení v Telči

Nenasněží a nenasněží, a tak kvinta s tercií vyrazí za zimními radovánkami alespoň na stadion do Telče. Bruslit s nimi budou jejich třídní učitelky P. Uchytilová a D. Elsterová a tělocvikář D. Lovětínský. Odjezd v 7 hodin, návrat na 4. vyučovací hodinu.

st 29.01.

Beseda s Policií ČR

Poslední středu před pololetními prázdninami zavítají na naši školu příslušníci Policie ČR na besedu se studenty kvinty a oktávy. Beseda na téma prevence kriminality se uskuteční 1. hodinu pro kvintu a 2. hodinu pro 1. ročník v učebnách dle rozvrhu hodin.

čt 30.01.

Prezentace Masarykovy univerzity

Prezentace druhé nejstarší univerzity u nás je připravena pro studenty maturitních a předmaturitních ročníků. V prezentaci se studenti dovědí, jaké má Masarykova univerzita fakulty, jak funguje vysoká škola, jak se připravit na přijímací zkoušky, co mohou studovat apod. Akce se koná 4. a 5. vyučovací hodinu v učebně G4.

pá 31.01.

Pololetní prázdniny

Krátký oddech a hluboký nádech před skokem do 2. pololetí.

pá 31.01.

Maturitní ples oktávy

Maturitní ples oktávy se koná o pololetních prázdninách poslední lednový pátek od 19. hodin v KD Hříšice.

Chci zde studovat

Prohlédněte si nabídku našich studijních oborů, přehled volitelných předmětů, zájmových aktivit i dalších programů pro studenty Gymnázia Dačice.

více informací

 

Partneři školy


Jihočeský kraj – zřizovatel školy

Město Dačice

G-ONE.tv

Knihovna Matěje Mikšíčka Dačice

Kulturní dům Beseda Dačice

Waldviertel SPARKASSE

 

nahoru