Všeobecné vzdělání
je nejlepší vstupenkou na vysokou školu.
zobrazit
Výuka s tablety
baví studenty i učitele.
zobrazit
Čtenářské dílny
rozvíjí čtenářskou gramotnost žáků již od primy.
zobrazit
Programování lego robotů
obohatí v tomto školním roce dva nové modely Lego Mindstorms EV3.
zobrazit
Kroužek sportovních her
se koná každý pátek po vyučování.
zobrazit
×
Zájmové aktivity na GD

Od 18. září startují kroužky a zájmové aktivity na Gymnáziu Dačice. Pro více informací mrkněte na článek v novinkách nebo v rubrice Aktuálně.

Gymnázium Dačice

Jsme moderní střední škola s více než šedesátiletou tradicí. Poskytujeme kvalitní vzdělání ve čtyřletém a osmiletém oboru. Máme profesionální učitelský sbor i nadstandartní technologické vybavení. Nabízíme otevřenou komunikaci a studijní atmosféru.

Co se děje?

Exkurze do Temelína

Exkurze do Temelína

Ve čtvrtek 5. září jsme se my, maturanti, vydali na exkurzi do Temelína, abychom se dozvěděli něco o tom, jak to v jaderné elektrárně ...

Nejbližší akce

pá 27.09.

Zájezd do Skotska

Ve dnech 27. září až 4. října se uskuteční jazykový pobyt studentů vyššího gymnázia ve Skotsku. Přihlášené žáky ze sexty, septimy, oktávy, 2., 3. a 4. ročníku budou doprovázet vyučující anglického jazyka P. Uchytilová, S. Nevrklová, J. Vacková-Hezinová a P. Mašátová. Na programu je mimo jiné návštěva Edinburghu, jezera Loch Ness, skotských vřesovišť a královských hradů. Zájezd pro gymnázium organizuje cestovní kancelář Pro Travel.

pá 04.10.

Festival TABOOK 2019

V pátek 4. října se vydají sekunda a kvarta na TABOOK 2019, festival knihy a ilustrace, do Tábora. Literární exkurzi pro ně organizují jejich učitelé českého jazyka a literatury K. Němečková a L. Krátký.

st 16.10.

Vyhlášení Antifetfestu

Ve dnech 16. a 17. října proběhne v Lomnici nad Popelkou vyhlášení 1. ročníku Antifetfestu, soutěžní přehlídky filmů s tématikou závislostí. Akce se zúčastní soutěžní týmy studentů a žáci, kteří spolupracují s G-one. Výpravu z gymnázia povede pan učitel Tobolka.

st 16.10.

Archeologem na zkoušku

Ve středu 16. října se žáci primy s paní učitelkou Němečkovou vydají na besedu o archeologii do dačického zámku. Dozví se, jak archeolog pracuje, a sami si jeho práci vyzkouší. Akce, kterou pořádá Národní památkový ústav, se uskuteční v rámci výuky dějepisu.

Chci zde studovat

Prohlédněte si nabídku našich studijních oborů, přehled volitelných předmětů, zájmových aktivit i dalších programů pro studenty Gymnázia Dačice.

více informací

 

Partneři školy


Jihočeský kraj – zřizovatel školy

Město Dačice

G-ONE.tv

Knihovna Matěje Mikšíčka Dačice

Kulturní dům Beseda Dačice

Waldviertel SPARKASSE

 

nahoru