Pomáháme k úspěchu
Připravujeme ke studiu humanitních, přírodovědných i technických oborů na VŠ.
zobrazit
Nezůstáváme jen ve škole
Besedy, exkurze a výuka v terénu doplňují teoretickou přípravu studentů.
zobrazit
Pečujeme o vztahy
Adaptační pobyty, společné akce či práce s třídním kolektivem posilují dobré klima.
zobrazit
Technologie nás baví
Programování, 3D tisk i práce s iPady k modernímu vyučování prostě patří.
zobrazit
Čteme na lavici i pod lavicí
Třídní knihovničky, dílny čtení i čtenářský klub – každý se může začíst…
zobrazit

Gymnázium Dačice

Jsme moderní střední škola s více než šedesátiletou tradicí. Poskytujeme kvalitní vzdělání ve čtyřletém a osmiletém oboru. Máme profesionální učitelský sbor i nadstandardní technologické vybavení. Nabízíme otevřenou komunikaci a studijní atmosféru.

Co se děje?

Sporťák 2023

Sporťák 2023

vloženo před 2 týdny 1 minuta ke čtení

Z komfortní zóny vstříc nevšedním zážitkům vykročili studenti septimy a 3. ročníku spolu s několika žákyněmi kvarty na letošním ...

Prima jízda

Prima jízda

vloženo před 3 týdny 2 minuty ke čtení

Ve čtvrtek 11. května proběhlo na nově vybudovaném dětském dopravím oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Tým z primy ...

Zoologická exkurze

Zoologická exkurze

vloženo před měsícem 1 minuta ke čtení

Do pražské zoo byla dne 26. dubna 2023 převezena další exotická zvířata. Konkrétně se jednalo o nově nalezené druhy: druháci ...

Nejbližší akce

po 12.06.

TalentAkademie

Na v pořadí šestou TalentAkademii Jihočeských nadějí do Českých Budějovic zamíří Kryštof Lojka ze septimy a Pepa Habr ze 3. ročníku. Třídenní vzdělávací program pro 38 studentů ze všech jihočeských gymnázií bude tentokrát zaměřen na ekologii, biologii, zemědělství a agrotechnologii.

čt 15.06.

Školní výlet tercie

Na školní výlet do ZOO Jihlava se vydají žáci tercie. Zoologické poznatky jim zprostředkují paní učitelky Holčapková a Chňoupková.

čt 15.06.

Informační schůzka pro rodiče žáků primy 2023/24

Všechny potřebné informace pro úspěšný začátek studia žáků přijatých do primy Gymnázia Dačice pro školní rok 2023/2024 mohou jejich rodiče získat na schůzce s vedením školy a budoucí třídní učitelkou ve čtvrtek 15. června od 15 hodin v učebně kvarty ve 2. patře budovy gymnázia. Těšíme se na Vás!

po 19.06.

Turnaj Duhového hřiště

V pondělí 19. 6. se uskuteční turnaj ve fotbale hochů z nižšího gymnázia, kteří se utkají se žáky ZŠ Boženy Němcové a ZŠ Komenského Dačice na Duhovém hřišti i na fotbalovém stadionu. Ve stejnou dobu budou dívky zápolit v přehazované v prostorách tělocvičen. Turnaje spoluorganizují a na jejich hladký průběh dohlíží naši tělocvikáři.

st 21.06.

Vyhodnocení Antifetfestu 2023

Vyhodnocení obvodního kola soutěže Antifetfest 2023 se uskuteční ve středu 21. června v kině Beseda od 10 do 11.30. Akce se zúčastní pan učitel Tobolka s tvůrci soutěžních snímků.

po 26.06.

Fotbalový turnaj starších žáků

Fotbalový turnaj na Duhovém hřišti čeká také na přihlášené týmy z vyššího gymnázia, a to poslední červnové pondělí od 8.00. Organizačně ho zaštítí pan učitel Lovětínský a pan učitel Švarc.

út 27.06.

Výměna učebnic

Výměna učebnic proběhne na nižším gymnáziu poslední úterý v červnu v dopoledních hodinách. Takže obaly připravit, stránky vygumovat, vazby přelepit! Akci kulový blesk mají na triku R. Kopačková a M. Chňoupková, expertky logistiky.

út 27.06.

Školní výlet 1. ročníku

V úterý 27. června se prváci vypraví do Jihlavy, kde budou sbírat přírodní i kulturní zážitky. Doprovodí je paní učitelky M. Lebedová a K. Němečková

Chci zde studovat

Prohlédněte si nabídku našich studijních oborů, přehled volitelných předmětů, zájmových aktivit i dalších programů pro studenty Gymnázia Dačice.

více informací

 

Partneři školy


Jihočeský kraj – zřizovatel školy

Město Dačice

G-ONE.tv

Knihovna Matěje Mikšíčka Dačice

Kulturní dům Beseda Dačice

 

 

 

zpět nahoru