Všeobecné vzdělání
je nejlepší vstupenkou na vysokou školu.
Výuka s tablety
baví studenty i učitele.
Čtenářské dílny
rozvíjí čtenářskou gramotnost žáků již od primy.
Programování lego robotů
obohatí v tomto školním roce dva nové modely Lego Mindstorms EV3.
Kroužek sportovních her
se koná každý pátek po vyučování.
Den otevřených dveří

Zveme všechny uchazeče o studium ze základních škol, jejich rodiče, kamarády, naše absolventy i širokou veřejnost na Den otevřených dveří ve středu 11. prosince od 8 do 17 hodin. Sejdeme se na gymnáziu:-) Více v sekci Gymnázium/Dny otevřených dveří.

Gymnázium Dačice

Jsme moderní střední škola s více než šedesátiletou tradicí. Poskytujeme kvalitní vzdělání ve čtyřletém a osmiletém oboru. Máme profesionální učitelský sbor i nadstandardní technologické vybavení. Nabízíme otevřenou komunikaci a studijní atmosféru.

Co se děje?

po 09.12.

O hrnec zlaťáků

Volejbalový turnaj dívek z vyššího gymnázia, základní školy, SOUZ a SŠTO Dačice organizují naši tělocvikáři Z. Voldřichová a D. Lovětínský. Akce se koná v tělocvičnách gymnázia.

st 11.12.

Den otevřených dveří

Druhou prosincovou středu se od 8 do 17 hodin otevírají dveře našeho gymnázia všem uchazečům o studium ze základních škol, jejich rodičům, ale také našim absolventům a široké veřejnosti. Podrobné informace najde v sekci Gymnázium/Dny otevřených dveří.

čt 12.12.

Energie - budoucnost lidstva

Beseda o energii vedená nezávislými odborníky i operátory z JE Temelín a Dukovany čeká 3. ročník a septimu druhý prosincový čtvrtek 5. a 6. vyučovací hodinu v učebně fyziky.

po 16.12.

Národní muzeum

Na exkurzi do Národního muzea v Praze spojenou s návštěvou vánočních trhů na Staroměstském náměstí se vydají v pondělí 16. prosince studenti kvinty a 1. ročníku, ve středu 18. prosince pak žáci tercie a kvarty.

út 17.12.

Předvánoční Vídeň a sídlo OSN

Do sídla OSN ve Vídni zamíří žáci 2. a 3. ročníku i septimy v doprovodu všech vyučujících německého jazyka na našem gymnáziu. Akce bude spojená také s návštěvou proslulých vídeňských adventních trhů.

út 17.12.

Exkurze do Brna

Do Löberovy vily a Moravského zemského muzea se na dějepisnou exkurzi vypraví studenti sexty a oktávy. Doprovodí je K. Němečková a P. Kloiberová, vyučující dějepisu.

st 18.12.

Mary´s meals

Beseda o projektu pomoci dětem v rozvojových zemích světa včetně ochutnávky jejich stravy čeká 1. a 2. hodinu na žáky primy a sekundy, 3. a 4. hodinu se jí zúčastní kvinta a 1. ročník. Akce, kterou zajišťují P. Mašátová a K. Chalupa, se koná poslední středu před Vánocemi v učebně G4.

čt 19.12.

Vánoční volejbalový turnaj

Vánoční volejbalový turnaj pro přihlášené týmy z vyššího gymnázia, tercie a kvarty pořádají v tělocvičnách gymnázia D. Lovětínský a Z. Voldřichová, vyučující TV.

Chci zde studovat

Prohlédněte si nabídku našich studijních oborů, přehled volitelných předmětů, zájmových aktivit i dalších programů pro studenty Gymnázia Dačice.

více informací

Jihočeský kraj – zřizovatel školy