Ředitelské volno v době didaktických testů

Ve čtvrtek 2. a pátek 3. května pokračují maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy didaktickými testy z matematiky, anglického a českého jazyka. Abychom zajistili hladký průběh zkoušek, budou mít žáci vyššího gymnázia v těchto dnech ředitelské volno.

Informace pro páťáky

Jste žáky 5. tříd a přemýšlíte o studiu osmiletého gymnázia? Chystali jste se k nám na Odpoledne pro páťáky, ale nevyšlo Vám to? Nevadí. Připravili jsme pro Vás videoprohlídku a balík užitečných informací a odkazů. Tak račte dál!

4 minuty ke čtení vloženo před 4 měsíci

Je pro mě osmileté gymnázium vhodné?

Přemýšlíte o tom, zda se vůbec na víceleté gymnázium hodíte? Tak schválně: Jste zvídaví a informace nasáváte jako houba? Baví Vás objevovat nové věci? Jde Vám to ve škole a učení je pro Vás hračka? Stalo se Vám někdy, že jste udělali nějaký domácí úkol navíc? Ne proto, že jste museli, ale proto, že jste chtěli? Pokud jste na většinu těchto otázek odpověděli "ano", pak by pro Vás gymnázium mohlo být tím pravým místem k dalšímu vzdělávání.

Také byste měli vědět, že naše gymnázium má posílenou výuku českého jazyka, matematiky a cizích jazyků, že v kvartě si vybíráte volitelný předmět – digitální technologie, nebo laboratorní techniku a že lepší startovací rampu k vysokoškolskému studiu byste těžko hledali.

Další dobré důvody, proč studovat u nás

Kdo mě bude studiem provázet?

Zásadní otázka. Velice často je to totiž právě učitel, který rozhoduje o tom, zda Vás nějaký předmět nadchne, nebo naopak nechá chladnými. Budete nadšenými čtenáři? Vytvoříte si vztah k přírodě a budete ji chtít ochraňovat? Stanou se z Vás milovníci cizích krajů a cizích řečí? Nebo Vás strhnou informační technologie a možnosti, které nabízí?

Osobnosti učitelů hrají také velkou roli při utváření vztahů mezi žáky ve třídě. A na vztazích si u nás na gymnáziu docela zakládáme. Stavíme je na vzájemném respektu a vstřícnosti. Jsme pyšní na to, že naši učitelé jsou důslední, zároveň však k žákům přistupují individuálně. Pedagogy gymnázia si můžete prohlédnout nejen v tomto videu, které natočili pro studenty na jaře 2021, v době, kdy byly školy zavřené a jim už se po žácích stýskalo.

Učitelské osobnosti Gymnázia Dačice

Mohu se ke studiu nějak připravit?

Dobrou průpravou ke studiu je samotný trénink na přijímací zkoušky. Ty připravuje centrálně pro všechny střední školy v České republice společnost Cermat, která také na svých stránkách nabízí užitečné informace, výuková a instruktážní videa k procvičení učiva i testová zadání přijímacích zkoušek z předchozích let.

Přijímačky bez obav

A nelekněte se, zpočátku Vám mohou připadat testové úlohy příliš obtížné. S každým vyplněným testem se však bude Vaše úspěšnost zlepšovat. Pokud potřebujete poradit se strategií řešení úloh nebo pomoci s přípravou jakkoli jinak, můžete se zúčastnit přpravných kurzů, které pro uchazeče o studium pořádáme.

Přípravné kurzy Gymnázia Dačice

Jak se na gymnázium přihlásím?

Přihlášku na střední školu podávají rodiče, respektive zákonní zástupci žáků nejpozději 20. února 2024, a to elektronicky, podáním výpisu vytisknutého z on-line systému nebo podáním tiskopisu s přílohami. Tiskopis získáte přímo na základní škole, kterou navštěvujete. Pozvánku k přijímacím zkouškám dostanete nejpozději 14 dní před jejich konáním. Detailní průvodce přijímacím řízením je k dispozici na níže uvedeném odkaze.

Přihlášky na střední školy

Přehled důležitých termínů nabízíme na webu školy v záložce Studium/Přijímací zkoušky.

Přijímací zkoušky

Víme, že osobní zkušenost nic nenahradí, ale jestli si chcete udělat obrázek o atmosféře naší školy a zmeškali jste náš den otevřených dveří, určitě se podívejte na video, které najdete pod tímto článkem. Přejeme bystrou mysl a pevné nervy při přípravě a hodně štěstí u přijímacích zkoušek. Držíme Vám palce!

G-one.tv video