×
Volby do školské rady

Ve středu 27. září se uskuteční volby do školské rady. Volební urna i hlasovací lístky budou připraveny v kanceláři školy dopoledne od 7.30 do 11.00 a odpoledne od 14.30 do 16.00. Všichni zákonní zástupci žáků, zletilí žáci i učitelé jsou zváni!

Projekty školy

Projekty spolufinancované Evropskou unií jsou pro školu příležitostí, jak získat peníze na podporu vzdělávání, ať už formou materiálního vybavení, či inovací vzdělávacího procesu. Chytáme příležitost za pačesy! Zde najdete přehled našich projektů.

 

Přístavba budovy Gymnázia Dačice
V letech 2024–2025 vznikne nová přístavba k budově Gymnázia Dačice s odbornými učebnami, laboratoří robotiky a 3D tisku, odpočinkovou zónou, knihovnou i zázemím pro učitele. Více informací v PDF a ve zprávě o projektu.

 

Společné vzdělávání na Gymnáziu Dačice
Projekt realizovaný od 1. února 2023 v rámci Operačního programu Jana Amose Komenského je zaměřen především na inovativní vzdělávání žáků, systematickou podporu kariérového poradenství a na vzdělávání zaměstnanců školy. Více informací v PDF.

 

Implementace Krajského akčního plánu Jihočeského kraje III
V rámci tohoto projektu, označovaného také jako Šablony III, zapojujeme do vyučování odborníky z praxe, realizujeme tandemovou výuku či doučování žáků ohrožených školním neúspěchem. Více informací v PDF.

 

Doučování žáků 2022 a 2023
Cílem programu je zajistit doučování žákům, kterým hrozí školní neúspěch či v extrémním případě vyloučení ze vzdělávání. Došlo u nich také k vážnému zhoršení výsledků vzdělávání. Doučování je určeno i pro žáky z Ukrajiny. Více informací v PDF.

 

Vybudování laboratoře biologie a chemie včetně kabinetu
V letech 2019–2020 byla postavena nová laboratoř biologie a chemie spolu s odborným kabinetem pro učitele přírodních věd. V současné době jsou v laboratoři vyučovány zejména předměty jako laboratorní technika či přírodovědná praktika. Více informací v PDF.

 

Kombinované učebny pro výuku cizích jazyků a IVT 
V rámci tohoto projektu byly v letech 2016–2018 nově vybaveny učebny pro výuku informatiky a cizích jazyků a byla také kompletně zrekonstruována školní počítačová síť. Projekt je aktuálně ve fázi udržitelnosti. Více informací v PDF.

 

 

Co se děje?

Prima seznamovák

Prima seznamovák

vloženo před týdnem 1 minuta ke čtení

Adapťák primy ve Vnorovicích, to je tradice prvního školního týdne. Letos počasí přálo, a tak došlo i na koupačku. A jak si ho primáni ...

Nenech to být

Nenech to být

vloženo před 2 týdny 1 minuta ke čtení

Trápí tě, co se děje ve tvé třídě? Některé vtípky už jsou spíš trapné a za hranou? Je ti líto spolužáka, ale bojíš se ho před ...

Školní e-shop opět otevřen

Školní e-shop opět otevřen

vloženo před 2 týdny 1 minuta ke čtení

Právě jste nastoupili na Gymnázium Dačice a dosud jste si nepořídili úbor do tělocviku? Nebo naopak chcete obohatit svou sbírku triček s ...

zpět nahoru