×
Přípravný kurz na přijímací zkoušky

Ve čtvrtek 23. března se uskuteční poslední setkání v rámci přípravného kurzu uchazečů o studium čtyřletého i osmiletého gymnázia. Ukázkové úlohy z českého jazyka i matematiky s nimi budou řešit naši učitelé od 15 hodin ve 2. patře budovy GD.

Projekty školy

Projekty spolufinancované Evropskou unií jsou pro školu příležitostí, jak získat peníze na podporu vzdělávání, ať už formou materiálního vybavení, či inovací vzdělávacího procesu. Chytáme příležitost za pačesy! Zde najdete přehled našich projektů.

 

Přístavba budovy Gymnázia Dačice
V letech 2024–2025 vznikne nová přístavba k budově Gymnázia Dačice s odbornými učebnami, laboratoří robotiky a 3D tisku, odpočinkovou zónou, knihovnou i zázemím pro učitele. Více informací v PDF.

 

Společné vzdělávání na Gymnáziu Dačice
Projekt realizovaný od 1. února 2023 v rámci Operačního programu Jana Amose Komenského je zaměřen především na inovativní vzdělávání žáků, systematickou podporu kariérového poradenství a na vzdělávání zaměstnanců školy. Více informací v PDF.

 

Implementace Krajského akčního plánu Jihočeského kraje III
V rámci tohoto projektu, označovaného také jako Šablony III, zapojujeme do vyučování odborníky z praxe, realizujeme tandemovou výuku či doučování žáků ohrožených školním neúspěchem. Více informací v PDF.

 

Doučování žáků 2022 a 2023
Cílem programu je zajistit doučování žákům, kterým hrozí školní neúspěch či v extrémním případě vyloučení ze vzdělávání. Došlo u nich také k vážnému zhoršení výsledků vzdělávání. Doučování je určeno i pro žáky z Ukrajiny. Více informací v PDF.

 

Vybudování laboratoře biologie a chemie včetně kabinetu
V letech 2019–2020 byla postavena nová laboratoř biologie a chemie spolu s odborným kabinetem pro učitele přírodních věd. V současné době jsou v laboratoři vyučovány zejména předměty jako laboratorní technika či přírodovědná praktika. Více informací v PDF.

 

Kombinované učebny pro výuku cizích jazyků a IVT 
V rámci tohoto projektu byly v letech 2016–2018 nově vybaveny učebny pro výuku informatiky a cizích jazyků a byla také kompletně zrekonstruována školní počítačová síť. Projekt je aktuálně ve fázi udržitelnosti. Více informací v PDF.

 

 

Co se děje?

Klokan přiletí v březnu

Klokan přiletí v březnu

vloženo před 12 hodinami 4 minuty ke čtení

Zase? Klokan?? Ten už tu letos přece byl?! Předskokana přírodovědného klokana (říjen) v pátek 17. března vystřídal klokan zastupující ...

Stolní tenis mladších žáků

Stolní tenis mladších žáků

vloženo před 3 týdny 2 minuty ke čtení

Utkání mladších žáků ve stolním tenise mezi Gymnáziem Dačice a ZŠ Boženy Němcové přineslo další úspěch do sbírky GD. Vašek ...

Na bedně

Na bedně

vloženo před 4 týdny 1 minuta ke čtení

Od úspěchu k úspěchu jdou naši žáci v předmětových olympiádách z přírodovědných i humanitních předmětů. V únoru se to opravdu ...

Cesta do pravěku

Cesta do pravěku

vloženo před 4 týdny 1 minuta ke čtení

Život pravěkého člověka si vyzkoušeli žáci primy prostřednictvím edukačního programu v městském muzeu v Dačicích.

zpět nahoru