Zmrtvýchvstání na sociálních sítích

Sledujte nové příspěvky Gymnázia Dačice z republikového vyhlášení letošního Antifetfestu v sekci Aktuálně, na instagramu i facebooku.

Školská rada

Školská rada Gymnázia Dačice je partnerem a zároveň supervizorem školy. Zajímá se o to, co se na gymnáziu děje, a pomáhá hledat řešení, když něco nefunguje.

Školská rada Gymnázia Dačice

• je šestičlenný sbor tvořený zástupci žáků, pedagogů a zřizovatele školy.
  • je instituce, jejímž prostřednictvím se mohou rodiče žáků obracet na vedení školy.
  • se vyjadřuje k návrhům školních vzdělávacích programů a k jejich následnému uskutečňování,
  • schvaluje výroční zprávu o činnosti školy,
  • schvaluje školní řád a navrhuje jeho změny,
  • schvaluje pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků,
  • podílí se na zpracování koncepčních záměrů rozvoje školy,
  • projednává návrh rozpočtu na další rok, vyjadřuje se k hospodaření školy a navrhuje opatření k jeho zlepšení,
  • projednává inspekční zprávy České školní inspekce,
  • podává podněty a oznámení řediteli školy, zřizovateli, orgánům vykonávajícím státní správu ve školství a dalším orgánům státní správy.
  • podává návrh na odvolání ředitele.
  • podává návrh na vyhlášení konkurzu na ředitele.

Složení školské rady na období 2017–2020

Předsedkyně:

• Ing. Marta Krechlerová, zákonná zástupkyně žáka gymnázia

Členové:

• František Přikryl, zákonný zástupce žáka gymnázia
  • Mgr. Luboš Krátký, učitel
  • Mgr. Karel Tobolka, učitel
  • Jiří Albrecht, zastupitel Dačic
  • Ing. Karel Macků, starosta Dačic

Co se děje?

Florbalový trunaj

V pondělí 14. října se ve velké tělocvičně v odpoledních hodinách uskutečnil turnaj ve florbale chlapců z vyššího gymnázia.

Kvinta na houbách

Ve čtvrtek 3. října 2019 se kvinta našeho gymnázia a Míša Pešáková ze sexty vydaly na biologickou, ba přímo mykologickou exkurzi do ...