Ve čtvrtek dne 21. 12. 2017, tři dny před Štědrým večerem, se konal v tělocvičně SOUzas v Dačicích již tradiční turnaj ve stolním tenise. Tohoto turnaje se zúčastnili žáci našeho gymnázia – dvě družstva chlapců a jedno družstvo dívek. Kromě naší školy se zúčastnila tohoto turnaje ještě družstva SŠTO a domácí SOUzas Dačice. Turnaj byl dobře organizačně zajištěn. Žáci gymnázia potvrdili roli favorita – především v kategorii dívek, v kategorii chlapců to bylo vyrovnanější, ale i zde chlapci potvrdili své kvality a obě družstva A – dívky i chlapci zvítězili. I ostatní naši hráči se umístili v první desítce. Obhájili jsme tak prvenství z předešlého roku 2016. Vítězná družstva obdržela putovní poháry, diplomy, sladké ceny a jednotlivci na prvních třech místech obdrželi diplom a sladké ceny.

Výsledky turnaje

Chlapci:
1. místo – Pavel Svoboda – Gymnázium Dačice
2. místo – Aleš Lojka – Gymnázium Dačice
3. místo – Frantrišek Kefr – SOUzas Dačice

Dívky:
1. místo – Sára Šestáková – Gymnázium Dačice
2. místo – Vendula Pikrtová – SOUzas Dačice
3. místo – Veronika Brtníková – Gymnázium Dačice

Družstva

Chlapci:
1. místo – Gymnázium Dačice A
2. místo – SOUzas Dačice
3. místo – SŠTO Dačice
4. místo – Gymnázium Dačice B

Dívky:
1. místo – Gymnázium Dačice
2. místo – SOUzas Dačice
3. místo – SŠTO Dačice

Složení našich družstev: Chlapci A – Pavel Svoboda (sexta), Aleš Lojka (kvarta), Martin Švanda (2. roč.), Šimon Krechler (1. roč.)

Chlapci B – Ondřej Krejča (kvarta), Petr Mašata (sekunda), Matyáš Doležal (prima) – nejmladší účastník, ale v celkovém pořadí se umístil mezi šesti nejlepšími.

Dívky – Sára Šestáková, Hana Riedlingová (obě 2. roč.) Veronika Brtníková, Dominika Hroudová ( obě 1. roč.)

Všem hráčům patří poděkování za vzornou reprezentaci školy na veřejnosti. Byl to poslední turnaj v roce 2017.

Mgr. Karel Chalupa