„Já vlastně ani cestovat nemusím..“ To byla hlavní myšlenka maturantů a pár dalších jedinců z vyššího gymnázia ve čtvrtek odpoledne. Dvacátého pátého října totiž na naší školu přijel pan docent Oleg Ditrich z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, aby nás seznámil s nebezpečím parazitických organismů, které nás mohou ohrozit v tropických a subtropických oblastech. Pan docent se v učebně biologie uvelebil jako motolice v játrech a začal nám vyprávět o životních cyklech kdejaké breberky. Ke konci své přednášky přidal pár historek, udělal malou reklamu na Jihočeskou univerzitu a dal nám prostor pro dotazy k prezentaci. Těch však moc nebylo, jelikož je posluchači už dávno zapomněli v náporu novinek. Když pan docent domluvil, „odchytlo“ si ho pár studentů, a tak vznikla třeba zajímavá debata o léčení syfilis pomocí měňavky úplavičné. Pan Ditrich nám s úsměvem líčil i vyndávání parazitického střečka z nohy jedné studentky a doporučil zhlédnutí videa (viz odkaz níže). Přednáška byla zajímavá, poučná a nás samotné překvapilo, kolik vědomostí jsme již nabyli v hodinách biologie. Děkujeme panu docentu Ditrichovi a doufáme, že za námi ještě někdy přijede s takhle atraktivním tématem. Další díky patří i paním učitelkám za zpestření výuky.

Barbora Lesná, sexta