×
Volby do školské rady

Ve středu 27. září se uskuteční volby do školské rady. Volební urna i hlasovací lístky budou připraveny v kanceláři školy dopoledne od 7.30 do 11.00 a odpoledne od 14.30 do 16.00. Všichni zákonní zástupci žáků, zletilí žáci i učitelé jsou zváni!

Ahoj, deváťáci!

Končíte základku a přemýšlíte kam dál? Nebo máte naopak jasno a hledáte kvalitní přípravu na vysokou školu? Připravili jsme pro Vás článek o tom, co byste měli vědět, než se na gymnázium přihlásíte.

4 minuty ke čtení vloženo před 3 týdny

Je vůbec gymnázium pro mě?

Přemýšlíte o tom, zda se vůbec na gymnázium hodíte? Zkuste se zamyslet: Jde Vám to ve škole, ale sami ještě moc nevíte, co byste chtěli dělat? Chcete získat všeobecný rozhled, než se pustíte do užší specializace? Chtěli byste v budoucnu studovat vysokou školu? Pokud jste na některou z těchto otázek odpověděli "ano", pak by pro Vás gymnázium mohlo být tím pravým místem k dalšímu vzdělávání. 

Také byste měli vědět, že naše gymnázium rozvíjí čtenářskou, informační a matematickou gramotnost studentů ve speciálních předmětech od 1. ročníku a že se tu můžete realizovat ve studentském parlamentu, školní televizi nebo si vybrat jeden z několika zájmových klubů, které se tu konají po vyučování.

Profil absolventa

Kdo mě bude studiem provázet?

Zásadní otázka. Velice často je to totiž právě učitel, který rozhoduje o tom, zda Vás nějaký předmět nadchne, nebo naopak nechá chladnými. Budete nadšenými čtenáři? Vytvoříte si vztah k přírodě a budete ji chtít ochraňovat? Stanou se z Vás milovníci cizích krajů a cizích řečí? Nebo Vás strhnou informační technologie a možnosti, které nabízí?

Osobnosti učitelů hrají také velkou roli při utváření vztahů mezi žáky ve třídě. A na vztazích si u nás na gymnáziu docela zakládáme. Stavíme je na vzájemném respektu a vstřícnosti. Jsme pyšní na to, že naši učitelé jsou důslední, zároveň však k žákům přistupují individuálně. Pedagogy gymnázia si můžete prohlédnout nejen v tomto videu, které natočili pro studenty na jaře, v době, kdy byly školy zavřené a jim už se po žácích stýskalo.

Učitelské osobnosti Gymnázia Dačice

Jak je škola vybavená?

Během studia na Gymnáziu v Dačicích Vám budou k dispozici nově vybavené učebny IVT a cizích jazyků i letos otevřená laboratoř přírodních věd. Disponujeme také mobilní učebnou s 24 iPady a 24 MacBooky, které v hodinách využíváme. K tomu je zapotřebí Apple TV nainstalovaná ve všech třídách. Internetové připojení v budově gymnázia je samozřejmostí.

V areálu školy se také nachází dvě tělocvičny, víceúčelové sportovní hřiště i školní jídelna, v níž si naši žáci mohou vybrat oběd ze dvou nabízených jídel.

Více o vybavení školy

Mohu se ke studiu nějak připravit?

Dobrou průpravou ke studiu je samotný trénink na přijímací zkoušky. Ty připravuje centrálně pro všechny střední školy v České republice společnost Cermat, která také na svých stránkách nabízí užitečné informace, výuková a instruktážní videa k procvičení učiva i testová zadání přijímacích zkoušek z předchozích let.

A nelekněte se, zpočátku Vám mohou připadat testové úlohy příliš obtížné. S každým vyplněným testem se však bude Vaše úspěšnost zlepšovat. Pokud potřebujete poradit, motivovat nebo s přípravou pomoci, nebojte se na nás obrátit, můžete tak zažít individuální přístup našich učitelů ještě před nástupem do školy:-)

Příprava ke studiu

Jak se na gymnázium přihlásím?

Přihlášku na střední školu podávají rodiče, respektive zákonní zástupci žáků nejpozději 1. března 2024. Její tiskopis získáte přímo na základní škole, kterou navštěvujete.

Vyplněný tiskopis můžete poslat doporučeně poštou nebo doručit osobně přímo do kanceláře gymnázia. Důležité je uvést na přihlášce telefonický nebo e-mailový kontakt zákonného zástupce, abychom se s Vámi mohli spojit. Pozvánku k přijímacím zkouškám dostanete nejpozději 14 dní před jejich konáním.

Přijímací zkoušky na gymnázium

Víme, že osobní zkušenost nic nenahradí, ale jestli si chcete udělat obrázek o atmosféře naší školy, určitě se podívejte na video, které najdete pod tímto článkem.

Vloženo Od

G-one.tv video

zpět nahoru