×
Volby do školské rady

Ve středu 27. září se uskuteční volby do školské rady. Volební urna i hlasovací lístky budou připraveny v kanceláři školy dopoledne od 7.30 do 11.00 a odpoledne od 14.30 do 16.00. Všichni zákonní zástupci žáků, zletilí žáci i učitelé jsou zváni!

Ahoj, páťáci!

Jste žáky 5. tříd a přemýšlíte o studiu osmiletého gymnázia? Chystali jste se k nám na Odpoledne pro páťáky, ale nevyšlo Vám to? Nevadí. Připravili jsme pro Vás videoprohlídku a balík užitečných informací a odkazů. Tak račte dál!

4 minuty ke čtení vloženo před 3 týdny

Je pro mě osmileté gymnázium vhodné?

Přemýšlíte o tom, zda se vůbec na víceleté gymnázium hodíte? Tak schválně: Jste zvídaví a informace nasáváte jako houba? Baví Vás objevovat nové věci? Jde Vám to ve škole a učení je pro Vás hračka? Stalo se Vám někdy, že jste udělali nějaký domácí úkol navíc? Ne proto, že jste museli, ale proto, že jste chtěli? Pokud jste na většinu těchto otázek odpověděli "ano", pak by pro Vás gymnázium mohlo být tím pravým místem k dalšímu vzdělávání. 

Také byste měli vědět, že naše gymnázium má posílenou výuku českého jazyka, matematiky a cizích jazyků, že v kvartě si vybíráte volitelný předmět – digitální technologie, nebo laboratorní techniku a že lepší startovací rampu k vysokoškolskému studiu byste těžko hledali.

Další dobré důvody, proč studovat u nás

Kdo mě bude studiem provázet?

Zásadní otázka. Velice často je to totiž právě učitel, který rozhoduje o tom, zda Vás nějaký předmět nadchne, nebo naopak nechá chladnými. Budete nadšenými čtenáři? Vytvoříte si vztah k přírodě a budete ji chtít ochraňovat? Stanou se z Vás milovníci cizích krajů a cizích řečí? Nebo Vás strhnou informační technologie a možnosti, které nabízí?

Osobnosti učitelů hrají také velkou roli při utváření vztahů mezi žáky ve třídě. A na vztazích si u nás na gymnáziu docela zakládáme. Stavíme je na vzájemném respektu a vstřícnosti. Jsme pyšní na to, že naši učitelé jsou důslední, zároveň však k žákům přistupují individuálně. Pedagogy gymnázia si můžete prohlédnout nejen v tomto videu, které natočili pro studenty na jaře 2021, v době, kdy byly školy zavřené a jim už se po žácích stýskalo.

Učitelské osobnosti Gymnázia Dačice

Mohu se ke studiu nějak připravit?

Dobrou průpravou ke studiu je samotný trénink na přijímací zkoušky. Ty připravuje centrálně pro všechny střední školy v České republice společnost Cermat, která také na svých stránkách nabízí užitečné informace, výuková a instruktážní videa k procvičení učiva i testová zadání přijímacích zkoušek z předchozích let.

A nelekněte se, zpočátku Vám mohou připadat testové úlohy příliš obtížné. S každým vyplněným testem se však bude Vaše úspěšnost zlepšovat. Pokud potřebujete poradit, motivovat nebo s přípravou pomoci, nebojte se na nás obrátit, můžete tak zažít individuální přístup našich učitelů ještě před nástupem do školy:-)

Příprava ke studiu

Jak se na gymnázium přihlásím?

Přihlášku na střední školu podávají rodiče, respektive zákonní zástupci žáků nejpozději 1. března 2024. Její tiskopis získáte přímo na základní škole, kterou navštěvujete.

Vyplněný tiskopis můžete poslat doporučeně poštou nebo doručit osobně přímo do kanceláře gymnázia. Důležité je uvést na přihlášce telefonický nebo e-mailový kontakt zákonného zástupce, abychom se s Vámi mohli spojit. Pozvánku k přijímacím zkouškám dostanete nejpozději 14 dní před jejich konáním.

Přijímací zkoušky na gymnázium

Víme, že osobní návštěvu nic nenahradí, ale jestli si chcete udělat obrázek o atmosféře naší školy, určitě se podívejte na video pod článkem. Připravovali jsme ho speciálně pro Vás. A pokud budete mít i po jeho zhlédnutí v hlavě otázku, na kterou jste nezískali odpověď, ozvěte se, rádi s Vámi vše probereme osobně.

Vloženo Od

G-one.tv video

zpět nahoru