Dačickému středoškolského ping-pongu vládne gymnázium

Historii ping-pongu i dramatické chvíle středoškolského dačického turnaje odhaluje v tomto článku Daniel Lovětínský.

Stolní tenis, neboli ping-pong vznikl jako společenská bezkontaktní hra míčového typu ve druhé polovině 19. století přenesením tenisu z venkovního prostoru do sálového prostředí. Díky tomu se tímto nádherným sportem můžeme bavit dodnes. Řekl bych, že předchozí věta je pro středeční turnaj více než vystihující.

Jako obhájci titulů z předchozích let jsme se ve středu 18. prosince vydali do školní tělocvičny SOUZaS Dačice, kde se od 8:30 do 13:30 konal již 19. ročník tradičního vánočního turnaje dačických středních škol.

O perfektní podívanou pro diváky se postarala, spolu s dalšími, naše čtyři reprezentační družstva. Za A tým dívek nastoupily Sárinka Šestáková, Verča Brtníková, Hanka a Lenča Riedlingovy. Za B tým pak Klárka Šimánková, Evča Přibylová a Kristýnka Urbánková. V chlapecké kategorii se za A tým „rvali“ Kuba Šimánek, Honza Morávek, Ondra Krejča, Pája Svoboda a Šimon Krechler. V B týmu váleli Ondra Novák, Jarda Holomý, Kuba Vacek, Vojta Bartoň a Páťa Javůrek.

V příjemné vánoční atmosféře se našim studentkám a studentům velmi dařilo, o čemž svědčí i individuální umístění jednotlivých hráčů. Mezi dívkami druhé místo vybojovala Verča Brtníková a celkovou vítězkou se stala Sárinka Šestáková, které se povedlo tento turnaj vyhrát již potřetí. Mezi chlapci skončil třetí všestranně nadaný Ondra Novák a na pomyslný trůn usedl Pája Svoboda, který dokázal vyhrát dokonce potřetí za sebou. „Jóó, vítej zlatý hattricku! Je to tam!!!“ vykřikl jsem na celé kolo po Pájově proměněném mečbolu. Vítězství bylo doma a poháry opět ve správných rukou.

Za velmi zajímavý bych ještě označil fakt, že titul v chlapecké kategorii nezískal A tým, nýbrž o několik málo bodů šťastnější B tým. Všem zúčastněným bych velmi rád poděkoval za výbornou reprezentaci školy, organizátorům za bezvadný průběh a nominovaným chci popřát mnoho štěstí v okresním kole turnaje středních škol, které se bude konat 8. ledna 2020 v Jindřichově Hradci.

Bc. Daniel Lovětínský