Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Divadelní sezóna

Opera nebo činohra? Nejlépe obojí. Divadelní sezóna v plném proudu.

2 minuty ke čtení vloženo před měsícem

V dubnu navštívili studenti a učitelé gymnázia hned dvě divadelní inscenace. Zájezd na operní představení do Jihočeského divadla v Českých Budějovicích už se stává tradicí. Založila ji v loňském roce Petra Bláhová, vyučující hudební výchovy, návštěvou Mozartovy opery Così fan tutte o zkoušce partnerské věrnosti a letos na ni navázala pohádkovou zpěvohrou W. A. Mozarta Kouzelná flétna.

Na klasickou komedii z pera anglického dramatika irského původu G. B. Shawa Pygmalion v pražském Divadle na Vinohradech se vydaly dvě třídy vyššího gymnázia. Zápletka hry o pěti dějstvích je založená na sázce mezi profesorem fonetiky Henry Higginsem a plukovníkem Pickeringem o to, že profesor naučí prostořekou květinářku Lízu Doolittlovou společenské konverzaci a vybranému chování tak, že dokonale zapadne do vyšších kruhů, během Líziny proměny však on sám, ač vzdělaný člověk z lepší společnosti, zůstává hulvátem neschopným přijmout Lízinu lásku. V hlavních rolích účinkovali Jan Šťastný a Šárka Krausová, v roli plukovníka Pickeringa se představil Tomáš Töpfer, ve vedlejších rolích zářili Svatopluk Skopal, Libuše Švormová či Naďa Konvalinková. Zatímco jeden den hru sledovali ze svých lóží, druhý den už se studenti kvinty a sexty věnovali jejímu rozboru jak v hodinách čtenářské a informační gramotnosti, tak ve výuce literatury.

Petra Mašátová

Vloženo Od
zpět nahoru