Exkurze sekundy a tercie do Husitského muzea v Táboře
Dne 20. března 2025 se žáci sekundy a tercie zúčastnili vzdělávací exkurze do Husitského muzea v Táboře, kterou pro ně připravili Kateřina Němečková a Daniel Lovětínský, jejich třídní učitelé a vyučující dějepisu zároveň.
1 minuta ke čtení vloženo před týdnemBěhem návštěvy měli možnost prozkoumat tři hlavní části muzea: expozici věnovanou husitům, středověké podzemní chodby a impozantní gotický sál.
Expozice představila žákům historii husitského hnutí prostřednictvím výstavních místností s originálními artefakty jako hlaveň píšťaly či hlavice palcátu, doplněnými interaktivními prvky, které přibližovaly život a boj husitů. Další částí exkurze byla prohlídka středověkého podzemí. Tato půl kilometru dlouhá trasa provedla žáky skrze historické sklepy pod Žižkovým náměstím, které sloužily k uchovávání potravin a jako útočiště v době nebezpečí. Žáci tercie navíc navštívili gotický sál, druhý největší svého druhu v České republice. Tento prostor, dokončený v roce 1521, je známý svou síťovou klenbou a kamenným znakem města s postavami Jana Žižky a Jana Husa.
Exkurze poskytla studentům hlubší porozumění husitské éře a významu města Tábora v české historii.