Informace k přijímacímu řízení

Informace k přijímacímu řízení, zveřejnění výsledků zkoušek, odevzdání zápisového lístku i možnosti odvolání byly aktualizovány na našich webových stránkách v sekci Studium/Přijímací zkoušky.

Maturitní a přijímací zkoušky 2020

Jistě už netrpělivě čekáte na informace o maturitních a přijímacích zkouškách v letošním školním roce. V tomto článku zjistíte, jaký bude jejich harmonogram na Gymnáziu Dačice.

Na základě informací zveřejněných MŠMT ve středu 6. května 2020 aktualizujeme informace pro studenty Gymnázia Dačice i uchazeče o studium na naší škole.

Od pondělí 11. května bude gymnázium otevřeno pro přípravu na maturitní zkoušky. Příprava se uskuteční formou individuálních konzultací studentů maturitních ročníků s vyučujícími. Pokud jste studenty 4. ročníku a oktávy a máte o přípravu zájem, neváhejte oslovit své učitele. Podmínky, za jakých se individuální konzultace uskuteční, jsou specifikovány na webové úřední desce gymnázia. Prosíme Vás, abyste se s nimi důkladně seznámili. Mimo konzultace individuálně potvrzené vyučujícím nemohou studenti školu navštěvovat.

K pátku 22. května se uzavře výuka maturantů vydáním vysvědčení za 2. pololetí školního roku 2019/2020. Vysvědčení studenti obdrží v červnu, ve dnech, kdy se dostaví do školy ke konání maturitních zkoušek. Bude-li některý žák potřebovat vysvědčení dříve, např. pro potřeby vysokoškolského studia, kontaktuje kancelář školy a domluví se na vyzvednutí.

Poslední květnový týden byl ředitelem školy určen jako tzv. svatý týden, v němž studenti posledních ročníků čerpají volno a mohou se intenzivně připravovat ke zkouškám, které se chystají na červen. I v průběhu tohoto týdne však mohou probíhat konzultace s učiteli na půdě gymnázia.

V pondělí 1. června začíná společná část maturitní zkoušky didaktickými testy z matematiky a anglického jazyka. Konkrétní termíny maturitních zkoušek naleznete v sekci Studium/Maturitní zkoušky.

V pondělí 8. června se uskuteční přijímací zkoušky do čtyřletého a v úterý 9. června do osmiletého studijního oboru gymnázia. Do té doby mohou uchazeči o studium využít k přípravě výukovou aplikaci, instruktážní videa i testová zadání z minulých let na stránkách Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání. V průběhu května obdrží všichni žáci 5. a 9. tříd základních škol, kteří podali přihlášku ke studiu na našem gymnáziu, pozvánku k přijímacím zkouškám.

Přesné informace k času přijímacích i maturitních zkoušek a harmonogram ústních zkoušek společné a profilové části maturity zveřejníme během měsíce května na našich internetových stránkách. V případě jakýchkoli dotazů se obraťe na vedení školy.