Okresní kolo olympiády z českého jazyka

Ve dnech 29. a 30. ledna 2018 se konala okresní kola olympiády z českého jazyka v Jindřichově Hradci. V pondělí 29. 1. reprezentovala naši školu v I. kategorii (2. stupeň ZŠ a příslušné ročníky víceletých gymnázií) Alexandra Palánová z kvarty.

1 minuta ke čtení vloženo před 5 roky

Saša se nakonec umístila na pěkném 10. místě z celkového počtu 23 soutěžících. Velký úspěch na nás čekal ve II. kategorii (střední školy), kde naše gymnázium zastupovaly Marie Teplá z kvinty a Anežka Kálalová ze sexty. Maruška svoji kategorii vyhrála, získala 36 bodů, přičemž měla ze všech soutěžících nejlépe hodnocenou slohovou část. Anežka se umístila na krásném třetím místě. Obě dvě děvčata postupují do krajského kola. Všem třem studentkám děkuji za vzornou reprezentaci školy a Marušce a Anežce přeji mnoho úspěchů v dalším kole.

Mgr. Kateřina Němečková