Olympiáda z angličtiny v Jindřichově Hradci

And the winner is...

1 minuta ke čtení vloženo před 2 roky

V pátek 11.března 2022 se konalo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce. Naše škola vyslala své zástupce do kategorií I. B (žáci primy a sekundy), II. B (žáci tercie a kvarty) a III. A (žáci 1. – 3. ročníku). Soutěž se skládala z několika částí: poslechu, práce s textem a pohovoru s porotou (popis obrázku, vyjádření názoru k danému tématu). Reprezentanti Gymnázia Dačice nezapadli a podařilo se jim dosáhnout velmi pěkných výsledků:
Natálie Leitkepová z kvarty zvítězila v kategorii II.B a Roman Brtník ze 3. ročníku obsadil 2. místo v kategorii III.A. Pro oba to znamená postup do krajského kola.
Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci školy a Natálce a Romanovi držíme palce v Českých Budějovicích!

Mgr. Stanislava Nevrklová, vyučující anglického jazyka