Předvánoční Linec

Dne 18. prosince 2018 jsme se my, žáci kvarty, společně s některými žáky ze ZŠ Slavonice vydali na výlet do předvánočního Lince. Z naší školy nám pedagogický dozor zajišťovala paní učitelka S. Nevrklová a R. Kopačková.

Vyjížděli jsme okolo sedmé hodiny ranní od školy. Do cíle naší cesty jsme dorazili asi kolem desáté hodiny. Kvůli nepříznivému mlhavému počasí jsme vynechali vyjížďku na vyhlídkový kopec Pöstlingberg, a místo toho jsme se vydali do zubařského muzea. Po krátké prohlídce tohoto muzea jsme prošli centrem Lince k největšímu rakouskému kostelu – katedrále Neposkvrněného Početí Panny Marie. Podívali jsme se i dovnitř a pak už naše kroky směřovaly k hlavnímu cíli tohoto dne. Tím byla budova Ars Electronica centre. Paní průvodkyně nás muzeem provedla, ukázala nám všechny jeho části a poté jsme zhlédli video o vesmíru v 3D provedení.

Nakonec jsme dostali ještě hodinu na to, abychom si muzeum sami prošli a vyzkoušeli všechna různá zařízení, která muzeum nabízí. V muzeu se nám všem velice líbilo. Pak už na nás čekala poslední část dne, a to návštěva vánočních trhů. Prohlíželi jsme si různé stánky, kde jsme si mohli koupit sladkosti, horký punč nebo různé suvenýry. Z Lince jsme vyjížděli kolem páté hodiny a domů jsme se vrátili asi v osm hodin. V Linci se nám všem líbilo a rádi bychom si takový podobný výlet klidně zopakovali příští rok.

Tomáš Pavlů, kvarta