Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Tercie a kvarta v předvánoční Praze

Středa 18. prosince v posledním předvánočním týdnu byla pro žáky tercie a kvarty ve znamení návštěvy Prahy.

1 minuta ke čtení vloženo před 4 roky

Středa 18. prosince v posledním předvánočním týdnu byla pro žáky tercie a kvarty ve znamení návštěvy Prahy. Den sice trochu připomínal spíše jaro, ale vánočně vyzdobené město přesto vyvolávalo pocit blížících se Vánoc.

Prvním bodem programu byla návštěva Národního muzea. Kompletně opravená historická budova zářila novotou a zejména vstupní schodiště a Panteon žáky ohromily. Otevřeno bylo i několik výstav – Sametová revoluce, Rytíři nebes nebo Tajný život sbírek. Velkou atrakcí byla i návštěva kupole s nádherným výhledem na Václavské náměstí.

Dalším bodem programu byla návštěva Vánoční výstavy v podzemí u Betlémské kaple. Ozdobené stromky, betlémy, vánoční pečivo, tradiční zvyky, to vše vyplnilo historické sklepení.

Na závěr se třídy odebraly na Staroměstské náměstí, kde předvánoční tlačenice a rozsvícená výzdoba dovršily předsváteční pocity. 

Kvarta a Mgr. Luboš Krátký

Vloženo Od
zpět nahoru