Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Úspěch našich studentů v Matematické olympiádě

Velký úspěch v krajském kole Matematické olympiády kategorie A (studenti 3. a 4. ročníků středních škol), které se konalo v úterý 10. ledna 2017 na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity.

1 minuta ke čtení vloženo před 5 roky

V Českých Budějovicích, zaznamenali studenti naší školy Václav Steinhauser (3. ročník) a Tomáš Drobil (2. ročník). Ve velké konkurenci 42 účastníků obsadil zkušený účastník matematických soutěží Václav krásné druhé místo a postupuje do celostátního kola. Tomáš se probojoval mezi 14 úspěšných řešitelů krajského kola a v celkovém pořadí zaujal 10. pozici. Je to svým způsobem „husarský kousek“, protože jako student 2. ročníku soutěžil ve vyšší, a tudíž náročnější kategorii, což pravidla soutěže dovolují. Oběma našim úspěšným řešitelům úloh krajského kola MO kategorie A patří naše blahopřání a poděkování za účast. To si zaslouží také další dva účastníci z naší školy, Vojtěch Novák a Radek Tesař, oba z 3. ročníku. Přestože se jim mezi úspěšné řešitele nepodařilo probojovat, byla pro ně účast v náročné soutěži cennou zkušeností.

PaedDr. Aleš Morávek

Vloženo Od
zpět nahoru