Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Adaptační pobyt 1. ročníku

Ve středu ráno se většina z nás sešla na Havlíčkově náměstí, vybavena kolem a dobrou náladou. Cesta byla velmi náročná, ale nakonec jsme se ve zdraví dokodrcali na ubytovnu.

2 minuty ke čtení vloženo před 5 roky

Jako by nám cesta tam nestačila, jeli jsme se projet ještě odpoledne na Landštejn a přes Rožnov se vraceli zpět. Průběh cesty nám zpříjemnila krasojízda pana učitele Chalupy. Po tolika odjetých kilometrem jsme si za odměnu opekli špekáčky. Následující den ráno jsme měli nástřel ze vzduchovky jako přípravu na branný závod a do oběda jsme hráli seznamovací hry.

Po obědě přišel již zmíněný branný závod, v kterém jsme soutěžili ve dvojicích a plnili záludné úkoly. Samozřejmě na závěr závodu přišla střelba, v níž vynikal náš biatlonista Štěpán Pokorný, který nastřílel 44 z 50 bodů. Až do pozdních večerních hodin jsme se zabavili seznamováním, hraním na kytaru a zpíváním.

Poslední den jsme si šetřili síly, a tak jsme si jen zlehka zasportovali. Chvilku potom, co jsme se vydali zpět k domovům, jsme si zajeli na oběd do Českého Rudolce. Zbývající cesta nám utíkala hodně rychle, a než jsme se nadáli, byli jsme zpět v Dačicích. Závěrem bychom chtěli poděkovat paní učitelce třídní Stanislavě Nevrklové, paní učitelce Anetě Švarcové a panu učiteli Karlu Chalupovi, že to s námi vydrželi :)

Veronika Brtníková a Veronika Zichová, 1. ročník

Vloženo Od
zpět nahoru