Gymnázium Dačice | 70 let
×
Letní prázdniny

Věděli jste, že dvouměsíční prázdniny v takové podobě, v jaké je známe dnes, letos slaví 100 let? O to větší důvod si je vychutnat. Tak vychutnávejte, odpočívejte, lenošte, povalujte se, zahálejte, lelkujte, zkrátka to léto nádherně proflákejte!

AntiFetFest 2020 aneb po roce opět na vítězné vlně

AntiFetFest je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů. Letos probíhal 2. celostátní ročník. Jeho obsah se dá shrnout jednou větou: Páni, to byla jízda!

2 minuty ke čtení vloženo před 5 roky

Všechno to začalo na počátku roku 2020, kdy se dalo dohromady devět týmů s velikými plány a představami o svých snímcích. Ale potom přišel COVID-19 a situace nevypadala ani trochu růžově. Kdy budeme natáčet? Má to vůbec cenu? Takové otázky si kladli nejen pozdější vítězové, ale asi i všichni ostatní. 

Bezvýchodná situace z března 2020 se však časem alespoň trochu zlepšila, a tak nakonec na našem gymnáziu vznikly 4 krátké filmy pro 2. ročník AntiFetFestu, které soutěžily v kategorii středních škol. A dařilo se jim náramně. Posuďte sami.

Kategorie středních škol:

  • 1. místo: tým Matlalové (Martin Břečka, Ondřej Novák, Eliška Kunkalová, Vojtěch Bartoň a Vojtěch Kameník) se snímkem Proti proudu.
  • 3. místo: tým Šreci (Kryštof Blažek, Nikol Koukalová a Iva Pham) se snímkem Živoření
  • 5. místo: tým LemOn1 (Přemysl Kříž, Terezie Leitgebová, Michaela Pešáková, Patrik Javůrek a Kristýna Teplá) se snímkem 005
  • 6. místo: tým Šestikrásky (Ondřej Štěrba, Barbora Kepeňová, Filip Přikryl, Marek Svoboda a Radek Štěrba) se snímkem Pills

To ale není vše. Dále odborná porota udělila zvláštní ceny:

  • Týmu Matlalové (Martin Břečka, Ondra Novák a spol.) za nejlepší technické zpracování
  • Kryštofu Blažkovi za nejlepší kameru
  • Týmu LemOn1 (okolo Přemka Kříže) za artové zpracování
  • Báře Kepeňové za nejlepší herecký výkon v hlavní roli

Sečteno podtrženo: Dačice neboli naše gymnázium získalo s přehledem ze všech měst i městských částí Prahy nejvíce ocenění, a to je vskutku dechberoucí počin. Na závěr snad jen velké díky všem, co se na všech těchto dílech podíleli, protože bez nich by to opravdu nešlo. A obrovská gratulace a klobouček dolů

Zúčastněné týmy a jejich videa budou představeny v průběhu vánočních prázdnin na stránkách g-one.tv.

Ondřej Novák, Karel Tobolka

Vloženo Od
zpět nahoru