Cena ředitele školy 2020

Ve čtvrtek 17. 12. 2020 proběhlo předání Cen ředitele školy pro mimořádné studentské osobnosti za školní rok 2019/2020.

Na návrh studentského parlamentu získali ocenění tito žáci:

Veronika Brtníková (4. ročník)

Veronika je kuželkářská dorostenecká mistrně světa v družstvech a třetí v individuálním kuželkářském sprintu. Veronika dokáže perfektně skloubit studium s vrcholovým sportem. Školu reprezentovala v atletice, ping-pongu a volejbale. Ve školním roce 2019/2020 byla součástí družstva dívek, které skončilo druhé na krajském přeboru středních škol ve stolním tenise. Sport je její největší koníček, ve volném čase také ráda tancuje street dance.

Alexandra Palánová (septima)

Saša pravidelně úspěšně reprezentuje školu ve vědomostních soutěžích a předmětových olympiádách z dějepisu, chemie a biologie. V tercii vyhrála okresní kolo olympiády z dějepisu, v kvartě okresní kolo olympiády z chemie. Od školního roku  2018/2019 je součástí týmu, který buduje v lesnické soutěži YPEF. Společně s Kryštofem Blažkem a Martinem Urbancem vyhráli v roce 2019 národní kolo a v letošním roce obsadili 3. místo.

Kryštof Blažek (septima)

V roce 2019 postoupil do celostátního kola Dějepisné soutěže gymnázií (v týmu s Jáchymem Bartoškem a Martinem Urbancem). Od školního roku  2018/2019 je součástí týmu, který buduje v lesnické soutěži YPEF. Společně se Sašou Palánovou a Martinem Urbancem vyhráli v roce 2019 národní kolo a v letošním roce obsadili 3. místo. Je aktivním členem internetové televize G-ONE.tv. S týmem ve složení Kryštof Blažek, Přemysl Kříž, Antonín Habr, Iva Pham a Nikol Koukalová vyhrál se snímkem Pochod časem cenu diváka, na republikovém finále Antifetfestu, celostátní soutěžní přehlídky amatérských filmů s tematikou rizikového chování.

Předávání mělo podle původního plánu proběhnout v červnu 2020, bohužel bylo vzhledem k současné epidemické situaci dvakrát odloženo. Součástí ocenění byla pro všechny odměna ve formě poukazu na nákup zboží ve výši 1.000 Kč a pozvánka na slavnostní večeři, která proběhne za účasti předsedy studentského parlamentu Ondřeje Nováka a ředitele školy Milana Točíka v restauraci U Koníčka, hned jak to umožní aktuální situace.

A na závěr bych ještě rád připomněl, kdo může získat toto ocenění v letošním školním roce. Pravidla pro udělení ceny jsou jednoduchá:

1) Nominované na udělení ceny předkládá řediteli školy studentský parlament do konce dubna.
2) Ředitel školy vybere do konce května z nominovaných žáků max. 3 žáky, kterým bude cena udělena.
3) Předání cen pro daný školní rok proběhne v červnu.
4) Cenu lze získat pouze jednou za dobu studia na gymnáziu.

Mgr. Milan Točík,  ředitel školy