Antifetfest 2022

Líp to dopadnout nemohlo. Tři přihlášené snímky. Jedenkrát zvláštní cena poroty za kameru a pak 1. a 2. místo v celorepublikovém kole, které proběhlo 11. října 2022 v kině Lucerna v Praze.

V úterý 11. října se vybraní žáci vydali na slavnostní vyhlášení soutěže amatérských filmů Antifetfest aneb Jde to i jinak!, které se konalo v Praze. Začalo již v 10 hodin a trvalo až do odpoledne. Oproti covidovým rokům přibylo soutěžících i diváků, kteří zaplnili celý sál kina Lucerna, a nahoru šla i úroveň přihlášených snímků. V kině nám jich bylo promítnuto 19 a po jejich projekci se konalo samotné vyhlášení. Naše týmy v této soutěži vždy bodovaly, ale letošní rok předčil všechna očekávání.

Mimořádnou cenu poroty za kameru získal Ondřej Štěrba za svůj snímek Hlavou v oblacích. Tým Emo kubistický Doktor Viník ve složení Viktor Martinů, Ema Muselová, Dominik Novák a Jakub Kaláb se svým filmem (Z)rádce skončil na druhém místě.

A „Matlalové“ (Ondřej Novák, Martin Břečka, Vojta Bartoň a Ondřej Štěrba) se svým snímkem Sám proti sobě celostátní kolo vyhráli.

Všem obrovská gratulace a poděkování za příkladnou reprezentaci školy.

Po vyhlášení jsme se vydali na procházku Prahou, kterou nás provázel náš pan učitel Karel Tobolka. Z Václavského náměstí jsme šli okolo pohyblivé hlavy spisovatele Franze Kafky k Národnímu divadlu, odkud jsme zamířili přes most Legií na Kampu. Naše trasa dále směřovala k Lennonově zdi (a do mekáče), vyvrcholila návštěvou Karlova mostu a pokračovala přes Staroměstské náměstí zpět na Václavák. Odtud jsme metrem dojeli k autobusu a vydali se na cestu domů.

Výlet jsme si všichni moc užili a děkujeme panu učiteli Tobolkovi za organizaci a panu učiteli Krátkému za pedagogický doprovod!

Tomáš Pavlů, student oktávy, a Karel Tobolka, vedoucí projektu G-one