Gymnázium Dačice | 70 let

Do Brna na mamuta

Když na mamuta, tak do Brna! Rozsáhlé muzeum s názvem Pavilon Anthropos patří totiž k největším a nejmodernějším svého druhu v Evropě.

2 minuty ke čtení vloženo před rokem

Dne 20. září jsme se septimou a 3. ročníkem navštívili Pavilon Anthropos. Vlastně nejenom s nimi, vzhledem k mnoha nemocným je doplnili i studenti z jiných ročníků. 

Nejprve jsme absolvovali prohlídku stálé expozice - doklady o původu a vývoji člověka a počátcích jeho kultury, o nejstarších dějinách osídlení Moravy i celého evropského kontinentu. Průvodkyně nám srozumitelně vysvětlila vývojové souvislosti mezi předchůdci Homo sapiens. V další části jsme například mohli obdivovat kopie nástěnných maleb, kromě jiných také "puntíkované” koně z francouzské jeskyně Peche Merle, staré asi 25 000 let. 

Po hodině intenzívní prohlídky s průvodkyní následoval krátký oddech a pak návštěva výstavy Nejstarší šperky a ozdoby těla, kde byly k vidění mimořádně vzácné originály například Věstonické venuše, šamanovy loutky z mamutoviny a mnoho dalšího ze života lidí, kteří žili na stejném území jako my, ale o 30 000 let dříve.

Po přesunu do centra Brna následoval individuální program a odjezd zpět do Dačic. 

Počasí nám přálo, studenti byli celkem vzorní a všechny okolnosti příznivé. Tak ať žijí exkurze!

Za čtyřícetidevítičlennou skupinu zapsala Alena Smejkalová 

Vloženo Od
zpět nahoru