Terénní exkurze 2. ročníku a sexty

Blíží se terénní exkurze 2. ročníku a sexty. Na Pálavu s nimi vyrazí pan učitel Dohnal a třídní učitelky M. Chňoupková a M. Lebedová. Žáci, kteří se exkurze neúčastní, budou mít společnou výuku podle aktuálního rozvrhu v bakalářích denně 8 -12.30.

Antifetfest 2023

V úterý 3. října 2023 se týmy, které se účastnily filmové soutěže AntiFetFest společně s doprovodem žáků, kteří spolupracují s G-one vydali do Lomnice nad Popelkou na vyhlášení celostátního kola tohoto festivalu amatérských filmů o rizikovém chování.

4 minuty ke čtení vloženo před 7 měsíci

Úderem osmé hodiny jsme vyrazili v doprovodu pánů učitelů Tobolky a Krátkého od budovy gymnázia autobusem do Lomnice nad Popelkou. se zastávkou v Jičíně, kde jsme měli možnost doplnit zásoby živin. Dále jsme zastavili na krásných Prachovských skalách. Tam jsme prošli vše, co jsme mohli, a procházka to byla tedy náročná, cesta šla nahoru, dolů a skoro nikdy rovně, ale odměnou byly krásné výhledy na okolní krajinu, které vskutku a skutečně opravdu stály za to. Po zdolání skal z prachu jsme se jeli ubytovat do penzionu v Kněžnici.

Po ubytování a půlhodinovém přejezdu na nás již v Lomnici čekal program samotného AntiFetFestu, který začal představením technologie Dolby Atmos, která člověka díky zvuku přenese přímo do promítaného audiovizuálu. Program pokračoval představením týmů. Představení probíhalo formou prezentací, kdy jednotlivé týmy pověděly vše, co mohly o svém týmu, svém filmu a místu, které nazývají domovem. Dačické týmy měly připravenou videoprezentaci, která všechnu práci na místě odvedla za nás. Ostatní týmy (které lehce podcenily přípravu) ovšem za sebe musely mluvit samy na místě a při tom často vařily z vody, což občas vyústilo do vtipných momentů. Poslední částí úterního programu byla večeře v sále lomnického zámku doprovázená kapelou Duo Bigband, hrající velice pěkně. Kapela dlouho vyzývala k zapojení posluchačů do vystoupení. Zpívat na pódium šli jako první samozřejmě studenti našeho ústavu a tím odstartovali mega párty, ke které se začali přidávat i nejmenovaní učitelé. Kvůli komplikacím s dopravou jsme bohužel museli odejít dřív a na našich pokojích jsme se vyskytli po desáté a dopřáli jsme si tvrdého zaslouženého spánku po úmorném dni.

Další den jsme začali vyklizením pokojů a jeli zpět na zámek na snídani. Po snídani začalo samotné promítání snímků a následné vyhlášení celostátního kola. Celkově do celostátního kola postoupilo devatenáct týmů v kategorii středních škol a škol základních z celkového počtu 48 přihlášených. Dačice měly v kategorii základních škol přihlášeny dva týmy: Jsme jeden (Eliška Hudínková, Eliška Němcová a Tereza Kadlecová z kvinty) se snímkem Nezapadám a Velký třesk (Petr Kočí, Kryštof Masheter, Matěj Kopeček a Jindřich Pecha z kvinty) se snímkem Osamocený.

A v kategorii škol středních týmy tři: Sněženky a machři (Lucie Čurdová a Aneta Tardonová z třetího ročníku a David Novák, Petr Vican a Tomáš Krejčí ze sexty) se snímkem Kontrast, Kočky modroočky (Klára Pechová a Tereza Bauerová z třetího ročníku) se snímkem Pech zvaný spěch a Emo Doktor Viník (Ema Muselová ze sexty, Aneta Tardonová ze třetího ročníku a Dominik Novák a Viktor Martinů z oktávy) se snímkem „Nic“. Všechny snímky byly krásné, povedené a obohacující. Naše týmy sklidily velké úspěchy: Tým Jsme jeden dostal zvláštní cenu poroty za technické provedení a Ema Muselová z týmu Emo Doktor Viník dostala zvláštní cenu poroty za scénář. A to hlavní: v kategorii středních škol se na třetím místě umístil tým Sněženky a machři a na prvním místě tým Emo Doktor Viník.

Na závěr jsme dostali na cestu fakt hodně moc jídla a jeli jsme zpátky do naších milovaných Dačic. Cestou domů jsme se ještě stavili na skokanských můstcích, kde jsme vylezli na úplný vrchol, odkud jsme si opět dopřáli krásného výhledu.

Domů jsme se vrátili před osmou v plném počtu a zdrávi. Všichni si výlet jistě užili a každý si z něj něco odnesl (ať už se to týkalo duševního obohacení či plného žaludku).

Text Viktor Martinů, oktáva
Foto Hanuš Musel, oktáva