Terénní exkurze 2. ročníku a sexty

Blíží se terénní exkurze 2. ročníku a sexty. Na Pálavu s nimi vyrazí pan učitel Dohnal a třídní učitelky M. Chňoupková a M. Lebedová. Žáci, kteří se exkurze neúčastní, budou mít společnou výuku podle aktuálního rozvrhu v bakalářích denně 8 -12.30.

Jazykový pobyt v Německu

Oktoberfest, Legoland, BMW Welt a spoustu dalších atrakcí si užili studenti vyššího gymnázia se svými učiteli na cestě po Německu.

4 minuty ke čtení vloženo před 7 měsíci

Naše cesta započala v úterý 19. září už v 5:00. Tím pádem není divu, že si někteří chtěli ještě trochu přispat a spánek ukončili až zastavením na německých hranicích.

Naším prvním cílem bylo hlavní město spolkové země Bavorska – Mnichov. V době našeho pobytu se zde právě konal světoznámý Oktoberfest. Ten jsme bohužel nenavštívili, ale slavnostní atmosférou oplývalo celé město, jelikož Dirndly a Krachlederne ovládly německý šatník. Byla to úžasná podívaná a jako cenu útěchy jsme si mohli alespoň prohlédnout místní pivnici.

Z památek nás zaujalo především náměstí Marienplatz s honosnou Novou i Starou radnicí. Poté jsme nahlédli do historie druhého nejstaršího kostela v Mnichově, Frauenkirche, k němuž se váže zajímavá pověst: prý zde jednoho dne ďábel rozzuřeně dupnul a v podlaze zanechal svou stopu, kterou tam můžeme spatřit dodnes (i my jsme měli možnost ji vidět naživo). Po prohlídce následoval rozchod, při němž někteří z nás například ochutnali Sauergurken, jakožto německou alternativu utopence k pivu. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že byly “Sehr lecker!” :D

Dalším úžasným zážitkem byl výhled z věže Olympiaturm a samozřejmě návštěva muzea BMW Welt.

Večer nás čekal rozvoz do hostitelských rodin, z něhož jsme byli lehce nervózní, a nakonec i zasloužený odpočinek po dlouhém dni.

Druhý den jsme odstartovali naši výuku němčiny v centru Studierenkreis. Postupně nám začalo docházet, že když jazyk aktivně nevyužíváme, naše výkony pravděpodobně nebudou nic moc. Nicméně jsme se ocitli v prostředí, kde jsme byli tímto jazykem doslova obklopeni, neměli jsme jinou možnost než mluvit. A řekla bych, že nám to velmi pomohlo.

Odpoledne jsme prošmejdili různá zákoutí Augsburgu. Za zmínku rozhodně stojí Zlatý sál v augsburgské radnici, komplex pro sociální bydlení Fuggerei, vodohospodářský systém, který je zapsán na seznamu UNESCO, Perlachturm atd. Přestože Augsburg nepatří mezi největší města, má obrovskou historickou hodnotu a opravdu stojí za návštěvu!

Začátek následujícího dne se opět nesl ve školním duchu. Každé třídě byl nachystán odlišný projekt. Jedna z nich dokonce měla tu příležitost si popovídat s lidmi na ulici a položit jim předem připravené otázky (více uvidíte ve videu, jež pro vás připravilo G-one). ;) Z vlastní zkušenosti ale mohu říci, že ať už jsme zastavili kohokoli, každý byl velmi ochotný a milý. Na konci se celá parta shodla, že to byla zajímavá zkušenost, která nám alespoň trochu pomohla překonat strach z němčiny.

Poté nás čekala návštěva zábavního parku Legoland s bohatým programem, který sliboval nepřeberné množství atrakcí – horské dráhy, autodrom, střílečky a spoustu dalších. Některé z nich se odvážili vyzkoušet i pan učitel a paní učitelky. Výlet jsme završili nákupem stavebnic a jiných suvenýrů. Pro všechny to byl neskutečný zážitek, díky němuž jsme se mohli vrátit do dětství.

Ani jsme se nenadáli a poslední den našeho pobytu byl tu. To ráno pro nás nebylo příjemné, museli jsme uklidit, sbalit a rozloučit se s rodinami i lektory, což bylo velice těžké.

Při cestě domů nás čekala ještě jedna zastávka, Regensburg. Počasí nebylo sice zrovna dobře naladěno, ale i tak nás to nezastavilo v prozkoumávání tohoto krásného historického města. Měli jsme tu čest se seznámit například se Steinerne Brücke, nejstarším zachovaným kamenným mostem ve střední Evropě, nebo s Dómem sv. Petra. Po procházce jsme vydali zpět k autobusu a vyrazili na cestu domů.

Tato exkurze nám přinesla mnoho zážitků a zkušeností. Děkujeme všem učitelům, řidičům a průvodkyni, že s námi výlet podnikli! Moc jsme si ho užili!

Adéla Pacalová a Klára Pechová, 3. ročník

G-one.tv video