×
Maturitní ples oktávy

Vstupenky na maturitní ples oktávy jsou v prodeji u studentů posledního ročníku osmiletého gymnázia za 200 Kč! Casino Hříšice otevírá své brány v pátek 11. 11. v 19 hodin. Účast na této taškařici přislíbila i Kelly Edwards.

Beseda s Alešem Palánem

Ve čtvrtek 13. března se třídy 3. ročník a septima v doprovodu pana učitele Krátkého a paní učitelky Němečkové a Mašátové vydaly do knihovny na literární přednášku Aleše Palána.

2 minuty ke čtení vloženo před 3 roky

Jihlavského rodáka nejvíce proslavily knihy rozhovorů se známými osobnostmi, ale i s lidmi z okraje společnosti. Jsou natolik úspěšné, že mu bylo uděleno ocenění Magnesia Litera. V loňském roce vydal knihu Raději zešílet v divočině pojednávající o nelehkém životě samotářů ze Šumavy. Skvělými fotografiemi ji doplnil jeden z našich nejlepších fotografů Jan Šibík. Naše přednáška se ale věnovala především knize Být dlužen za duši o rodině Florianů z nedaleké Staré Říše. V rodině panovaly napjaté vztahy, a přestože všichni její členové byli plně ponořeni do práce pro nakladatelství, jen málokdy se jim dařilo. Poznali jsme neutuchající touhu, vytrvalost a motivaci Josefa Floriana v tomto řemesle pokračovat a nikdy se nevzdat. Vysvětlili jsme si také příbuzenské vztahy Floriana s Magorem (Ivanem Martinem Jirousem). Povídání s Alešem Palánem nám zpestřilo probírané učivo české literatury a společně jsme nahlédli do života cílevědomého nakladatele Josefa Floriana.

Napsala Hana Riedlinglová, 3. ročník

Vloženo Od
zpět nahoru