Přípravný kurz na přijímací zkoušky

První přípravný kurz na přijímací zkoušky pro zájemce o studium na našem gymnáziu se koná v úterý 21. ledna 2020 ve 2. patře budovy od 15 do 16.40. Zaměřen bude na ukázkové úlohy z českého jazyka a matematiky.

Okresní kolo Zeměpisné olympiády

Ve středu 27. února se konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Čtveřice vítězů jednotlivých kategorií ze školního kola v doprovodu p. uč. Chňoupkové vyrazila do Jindřichova Hradce.

Soutěž sestávala ze tří částí: otázek s atlasem, bez atlasu a praktické části. V silné konkurenci naši žáci uspěli. Natálie Leitkepová z primy a Martin Uchytil ze sekundy obsadili 4. místo, Dominik Novák z tercie 5.místo a Martin Urbanec z 1. ročníku v nejstarší kategorii zvítězil a postoupil do krajského kola. Děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy.

Pavel Fencl