×
Ředitelské volno

V pátek 25. září budou mít žáci volno. Důvodem je omezení kontaktů a zpomalení šíření nákazy covid-19. Tak pěkný prodloužený víkend všem!

Krajské kolo florbalové soutěže

Dne 27. 2. 2019 se tým Gymnázia Dačice vydal na krajské kolo ve florbalu do Sezimova Ústí.

Po prvních dvou zápasech proti SPŠ Tábor a Gymnáziu Písek, který náš tým prohrál 0:4 a 1:2 bylo jasné, že budeme potřebovat nějakou psychickou vzpruhu, o kterou se postaral pan učitel Chalupa krátkým motivačním proslovem, jenž nás všechny opět nastartoval, což se ostatně projevilo i v dalších zápasech. Dalším soupeřem pro naše kluky byla OA Tábor, proti které jsme zvítězili, dokonce jako jediní, v poměru 2:1. Bohužel nám ale tato výhra v konečném skóre nijak nepomohla, protože tento tým byl v závěrečném zúčtování kontumačně vyřazen kvůli porušení pravidel.

Naším dalším soupeřem byl tým ze Strakonic, se kterým jsme si hravě poradili a zápas jsme zakončili krásným výsledkem 5:0. S celým turnajem jsme se rozloučili posledním zápasem, a to proti Gymnáziu Č. Budějovice, se kterým jsme díky semknutí týmu a veliké snaze všech hráčů dokázali uhrát povedený zápas s výsledkem 1:1. Celkově jsme se umístili na 4. místě se stejným počtem bodů jako třetí Gymnázium Písek, rozhodoval zde tedy vzájemný zápas, který jsme bohužel prohráli, a tudíž jsme sklouzli na uvedené 4. místo. Na 2. místě se umístilo Gymnázium České Budějovice, a celkovým vítězem turnaje se tak stala SPŠ Tábor. Tímto bych chtěl poděkovat všem hráčům a panu učiteli Chalupovi za odvedení kvalitní práce po celou dobu turnaje.

Tomáš Přikryl, septima

Vloženo Od
nahoru