Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

BRLOH

Psal se osmý den jedenáctého měsíce roku 2022, ten den začalo první kolo BRněnské LOgické Hry. Na každé jedno ze tří kol byl právě týden.

2 minuty ke čtení vloženo před rokem

Bohužel se Matějovi BRLOH setkal ještě se soutěží 3D tisku. Musely jsme tedy část zpracovat samy, ale jak šel čas a úlohy byly těžší, musel si i Matěj najít chvilku a pomoct nám.

Během třetího kola zároveň probíhal i výlet do Liberce spojený právě se soutěží 3D tisku. A tak jsme se při zpáteční cestě v autobuse "kousli" a vymysleli dalších několik úloh. Dokonce i malý model krychle se dá zvládnout poskládat pouze s papírem a tužkou. To vše nám pomohlo k udržení 1. místa v Jihočeském kraji a postup do malého finále radost ještě doplnil. Podmínku pro postup jsme totiž s přehledem splnili.

A teď nastal TEN DEN…29. 11. 2022…Malé finále. V 15:30 jsme se sešli v učebně IVT, připravili vše potřebné a v 16:00 se vrhli do práce. Úloh bylo dvacet a obtížnost ještě vyšší. Časový limit dvou hodin je opravdu nízký. Proto jsme ani sekundu neváhali, začátek byl rychlý. Řešení první úlohy jsme měli během pouhých pět minut, ale poté se prodlevy mezi nápady začaly prodlužovat. Museli jsme zapojit týmového ducha, pomáhat si a doufat, že NĚCO přijde. Nakonec jsme získali devět správných odpovědí, to je podle nás velmi slušný výsledek. Během práce nás podporoval pan učitel Nemčik a pan ředitel, kteří také zásobovali naše mozkové buňky sušenkami. Těm patří zvláštní poděkování… A třešničkou na dortu je, že naše 1. místo v kraji zůstalo zachováno, a to byl cíl. Snad jsme reprezentovali jméno GD tak, jak si zaslouží.

Všechny vždy zajímá, co nám tato soutěž přinesla. Darovala nám mnoho zážitků, velké zkušenosti a především upevnění NAŠICH KAMARÁDSTVÍ. Děkujeme za tu možnost.

Na závěr hodnocení pana učitele Nemčika:

Řekl bych, že to je velmi dobrý výsledek, bavilo mě sledovat vás i vaše zapálení do soutěže, vysvětlování si navzájem, jak jste řešili úlohy a hlavně vaše radost z každého výsledku.

Zapsaly Eliška Hudínková, Eliška Němcová, Tereza Kadlecová a Denisa Lojková; členky týmu PART KVART

Vloženo Od
zpět nahoru