Den otevřených dveří

Zveme všechny uchazeče o studium ze základních škol, jejich rodiče, kamarády, naše absolventy i širokou veřejnost na Den otevřených dveří ve středu 11. prosince od 8 do 17 hodin. Sejdeme se na gymnáziu:-) Více v sekci Gymnázium/Dny otevřených dveří.

Cambridgeské zkoušky z angličtiny

Letos se v květnovém termínu přihlásilo k mezinárodním zkouškám z anglického jazyka na úrovni FCE (First Certificate in English, u nás B2) 8 žáků našeho gymnázia.

Lukáš Sivák ze 4. ročníku, Jirka Kohout, Bára Kellnerová, Helena Blažková, Jáchym Vágner a Vojta Jakubec ze 3. ročníku, Jakub Čurda a Saša Martinů ze septimy. Zkoušky proběhly 25. května v režii Evropského centra jazykových zkoušek se sídlem v Českých Budějovicích. Zkouška je časově náročná, protože studenti musí prokázat znalost angličtiny v souhrnném testu porozumění textu, gramatiky a slovní zásoby, v poslechovém testu, rozhovoru a písemném projevu v podobě slohové práce – to celkově představuje zhruba 4 hodiny zkoušení. Všichni zkoušku úspěšně složili a takto zúročili výborné výsledky, kterých dosahují ve studiu angličtiny. Jirka, Bára, Helena a Kuba získali více bodů, než je požadováno k úspěšnému složení zkoušky, což znamená, že jim byl udělen certifikát na úrovni CAE (Certificate in Advanced English, u nás C1). Absolventi zkoušky CAE již dosahují plnohodnotného standardu jazyka při práci i při studiu.

Zkoušku uznává většina britských univerzit jako doložení způsobilosti studovat obory vyučované v angličtině. Pro naše absolventy je samozřejmě zajímavé to, že jim při studiu na vysoké škole bude uznána daná úroveň angličtiny bez dalších povinných zkoušek, případně jim budou uděleny v přijímacím řízení body navíc, a pokud budou žádat o pracovní pozici s požadovanou znalostí angličtiny, stačí jim prokázat se obdrženým certifikátem. Všem výše jmenovaným přeji, aby jim obdržené certifikáty usnadnily studijní i pracovní život.

Mgr. Naďa Koprová