Gymnázium Dačice | 70 let

Ceny ředitele školy

Ceny pro mimořádné studentské osobnosti za školní rok 2021/2022 byly rozdány. Zajímá Vás, kdo jsou jejich laureáti? Dozvíte se v tomto článku.

3 minuty ke čtení vloženo před 2 roky

Ve čtvrtek 23. června 2022 jsem udělil Ceny ředitele školy pro mimořádné studentské osobnosti těmto žákům.

Ondřeji Novákovi (septima) 

Ondra dlouhodobě mapuje dění ve škole pro Školní internetovou televizi G-ONE.tv. Jako člen G-one týmu se pravidelně zapojuje do prezentací G-ONE na akcích pro veřejnost. Po celou dobu studia se také aktivně účastní studentského života a činnosti studentského parlamentu. Poslední dva školní roky je Ondra jeho předsedou. Má velký podíl na organizaci charitativních akcí „Move for hope“ a „Pekařský trh pro Ukrajinu“ na našem gymnáziu.  

Lukáši Rellovi (sexta) 

Lukáš pravidelně úspěšně reprezentuje školu vědomostních soutěží a předmětových olympiádách z fyziky, chemie, astronomie, matematiky a dějepisu. V letošním školním roce byl základním stavebním kamenem týmu, který se svou raketou SPACE XD obsadil skvěné 2. místo na soutěži pro středoškolské a vysokoškolské studentské týmy Czech Rocket Challenge.

Romanu Brtníkovi (3. ročník) 

Roman je excelentní angličtinář. Školu pravidelně úspěšně reprezentuje na olympiádách z anglického jazyka. Na letošním ročníku soutěže Best in English se umístil na 385. místě z celkového počtu 17 223 studentů 595 středních škol z 32 zemí. Roman v letošním školním roce získal u mezinárodních jazykových zkoušek CAE certifikát na nejvyšší možné úrovni – C2 jako první student z naší školy již v předmaturitním ročníku.

Součástí ocenění byla pro všechny odměna ve formě poukazu na nákup zboží ve výši 1.000 Kč a slavnostní večeře, která proběhla za účasti místopředsedkyně studentského parlamentu Kláry Pechové v restauraci No. 20. V průběhu večeře jsme probírali budoucí plány našich oceněných a aktuální situaci školy. Všichni jsme se shodli na tom, že škola potřebuje především přístavbu. Dále jsme řešili možnost financování exkurzí, protože při aktuálních cenách dopravy jde o nezanedbatelné částky. Pro zajištění financování dopravy v dalších letech budeme využívat především spolupráci s JHK a finanční prostředky z Operačního programu Jan Amos Komenský.

A kdo může získat toto ocenění v příštím roce? Pravidla pro udělení ceny jsou jednoduchá:

1) Nominované na udělení ceny předkládá řediteli školy studentský parlament do konce dubna.
2) Ředitel školy vybere do konce května z nominovaných žáků maximálně 3 žáky, kterým bude cena udělena.
3) Předání cen pro daný školní rok proběhne v červnu.
4) Cenu lze získat pouze jednou za dobu studia na gymnáziu.

Milan Točík, ředitel školy

Vloženo Od
zpět nahoru