Gymnázium Dačice | 70 let
×
Ústní maturitní zkoušky

Ve dnech 20. - 22. května probíhají ústní maturitní zkoušky 4. ročníku a oktávy. V těchto dnech jsme schopni zajistit výuku pouze třídám nižšího gymnázia. 1.-3. ročník, kvinta, sexta a septima mají ředitelské volno.

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

2 minuty ke čtení vloženo před 5 roky

Druhou prosincovou středu se na dačickém gymnáziu otevřely dveře všem zájemcům o studium v osmiletém i čtyřletém studijním programu. Letošní den otevřených dveří byl však výjimečný. Každý návštěvník dostal kromě živého, studentského průvodce také průvodce virtuálního – v tabletu. Prostřednictvím aplikace HP Reveal a obrázků s vánočními symboly umístěných u dveří jednotlivých učeben mohli příchozí zjistit, jaká učebna se za dveřmi nachází a jaké činnosti a aktivity nabízí. Kromě rozšířené reality si žáci základních škol mohli vyzkoušet také studium v nové jazykové laboratoři vybavené technologií Robotel, práci v televizním studiu, programování lego robotů, skládání hudby na iPadech, zajímavé chemické pokusy v učebnách přírodovědných předmětů, jejichž vybavení škola získala v rámci projektu Počítačem podporované přírodovědné experimenty, registrační číslo CZ 1.14/2.4.0027.02878, který je spolufinancován z prostředků Evropské unie. V dopoledních hodinách také mohli návštěvníci nahlédnout přímo do vyučování. Skvělou reportáž ze dne otevřených dveří natočili a sestříhali studenti, kteří provozují internetovou televizi G-one. Určitě se na ni podívejte.

Projekt „Kombinované učebny pro výuku cizích jazyků a IVT včetně rekonstrukce školní počítačové sítě“ je spolufinancování Evropskou unií.

Návštěvníci si během odpoledne mohli také vyzkoušet práci v nových Kombinovaných učebnách pro výuku cizích jazyků a IVT. Vyzkoušeli si výuku se sluchátky a mikrofonem, dialogy ve dvojicích, do nichž učitel může vstupovat prostřednictvím vlastního zařízení se sluchátky a mikrofonem, a řadu dalších aktivit: poslech, řešení anglických kvízů či nahrávání vlastního projevu, který si potom mohli návštevníci také poslechnout, což byl pro většinu z nich nový, a nutno podotknout, že i silný zážitek.

Mgr. Petra Mašátová

Vloženo Od
zpět nahoru