Gymnázium Dačice | 70 let

Dopravní soutěž mladých cyklistů 2024

Až do krajského kola, které se konalo 29. května 2024 v Táboře, to dotáhl cyklistický tým primánů s "nehrajícím kapitánem" Petrem Švarcem. Jak si tam naši žáci vedli? Dozvíte se v článku i ve video reportáži G-one.

2 minuty ke čtení vloženo před 4 měsíci

Stejně jako minulý rok, opanovalo naše mladší družstvo Oblastní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů. A tak jsme se ve středu 29. května vydali se čtyřčlenným družstvem složeným z žáku primy na krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. To se konalo tentokrát v Táboře.

Jelikož to bylo krajské kolo, tak se na soutěž sjely všechny postupující školy z celého Jihočeského kraje. O pořadatelství soutěže se postaralo město Tábor ve výcvikovém areálu AMK Malý Jordán Tábor.

Soutěž byla rozdělena do dvou věkových kategorií, mladší žáci od 10 do 12 let a kategorie starších žáků do 16 let. Naše škola měla své soutěžící v mladší kategorii. Vítězové jednotlivých kategorií se mohli těšit na postup do celostátního finále v Hradci Králové.

Samotná soutěž se opět skládala z pěti disciplín: jízda po dopravním hřišti, jízda zručnosti na jízdním kole, pravidla silničního provozu, labyrint a poskytnutí první pomoci.

Soutěž byla velice vyrovnaná, naši žáci si nevedli vůbec špatně a jen těsně jim unikly stupně vítězů. Umístili se na krásném pátém místě.

Našim soutěžícím patří dík za vzornou reprezentaci naší školy.