Letní prázdniny

Pohodové letní prázdniny přeje všem svým zaměstnancům a studentům Gymnázium Dačice. Odpočívejte a nabírejte síly. Těšíme se na Vás v sezóně 2024/2025, která začíná 2. září.

Maturitní zkoušky 2024

Jak se dařilo letošním studentům oktávy a 4. ročníku u maturitních zkoušek? Dozvíte se v článku...

2 minuty ke čtení vloženo před 2 měsíci

K letošním maturitním zkouškám se na dačickém gymnáziu přihlásilo všech třiačtyřicet studentů závěrečných ročníků a drtivé většině z nich se podařilo zvládnout jak písemné práce na začátku dubna, tak didaktické testy v prvních květnových dnech, a nakonec i ústní zkoušky, které probíhaly od 20. do 22. 5. za účasti předsedkyň maturitních komisí PhDr. Ivany Pečtové a Mgr. Jany Kittové z Gymnázia Vítězslava Nováka v Jindřichově Hradci.

Písemná práce z českého jazyka se podařila všem, dva studenti ale neuspěli v jazyce anglickém, respektive německém. Didaktické testy se nepovedli rovněž dvěma žákům, naopak čtyřem maturantům se dařilo stoprocentně. Suverénního výsledku dosáhli Petr Mašata v matematice a Anna Dolská, Béďa Nehyba a Lukáš Rella v anglickém jazyce. Mezinárodní jazykové zkoušky z angličtiny letos složilo celkem 13 maturantů.

U maturitní zkoušky tedy napoprvé uspělo 93 % žáků, jedenáct z jedenadvaceti studentů 4. ročníku a jedenáct z dvaadvaceti studentů oktávy dokonce prospělo s vyznamenáním. Jejich studium na naší škole bylo definitivně zpečetěno slavnostním předáním maturitních vysvědčení v sále ZUŠ Dačice v pátek 31. května 2024.

Všem absolventům Gymnázia Dačice 2023/2024 přejeme hodně štěstí na jejich další životní cestě.

Petra Mašátová