Dramatický turnaj plný napětí

V úterý dne 6. 3. 2018 odjelo družstvo chlapců z vyššího gymnázia zvláštním autobusem do J. Hradce, kde se konal ve sportovních halách florbalový turnaj středních škol. Naši chlapci byli nalosováni do skupiny B.

Sehráli zápasy s těmito výsledky: SOUZaS Dačice – 4 : 0, GVN J. Hradec – 1 : 5, SOŠ J. Hradec – 2 : 1, OA Třeboň – 2 : 1, významný byl pro naše chlapce zápas se SŠTO Dačice. V tomto zápase šlo o postup do finálové skupiny. Naši chlapci vybojovali po velice kvalitním výkonu těsné vítězství 1 : 0. Branka byla vstřelena až v závěru zápasu. Finálovou skupinu tvořily tyto 4 týmy – Gymnáziu Dačice, Gymnázium Třeboň GVN J. Hradec a SŠRV Třeboň. Každému se započítával výsledek ze skupiny a ve finále zbývaly ještě dva zápasy. I když jsme do finále postoupili s jednou prohrou, chlapci zvedli hlavu a vybojovali velice pěkné celkově třetí místo (po výsledcích SŠRV Třeboň - 0 : 0, G Třeboň – 1 : 0). Zápas s Gymnáziem Třeboň byl velice vyrovnaný, chlapci museli vyhrát, jestliže chtěli pomýšlet na umístění na bedně.

Branku vsítili až v samotném závěru zápasu, bylo to sportovní štěstí. Na závěr lze říci, že všichni chlapci z naší školy přistoupili k turnaji velice zodpovědně, hráli s radostí a měli chuť do hry. Byla to prostě dobrá parta. Celkové pořadí turnaje: 1. místo - GVN J. Hradec 2. místo - SŠRV Třeboň 3. místo - Gymnázium Dačice 4. místo - Gymnázium Třeboň Složení družstva – J. Šimánek – Kv, Š. Krechler – 1. r., L. Kolanda – 2. r., A. Málek – Sx, T. Přikryl – Sx, P. Svoboda – Sx, Z. Škoda – Sx, M. Kelbler – 3. r., T. Pospíchal – 3. r., R. Pavlů – Sp, E. Doležal – O, M. Procházka – O, M. Vican – O. Všem chlapcům děkuji za předvedený výkon.

Mgr. Karel Chalupa - vedoucí družstva