Energetická olympiáda

Tři týmy o třech členech během tří hodin…

1 minuta ke čtení vloženo před 2 roky

V pátek 15.10.2022 se konala energetická olympiáda. Tři týmy měly tři hodiny na zodpovězení třiceti záludných otázek. Letos opět z domova. Ne z důvodu COVIDu, ale protože ve škole bychom nemohli účastníkům zajistit prostor a hlavně klid.

Dva týmy z Dačic a jeden z Jemnice se s testem poprali se ctí. V konkurenci 470 týmu se Jemnický tým umístil se ztrátou pěti bodů na stém místě. Dačické týmy septimy a septimotřetáků získali shodně 22 bodů a o lepší pozici septimánů rozhodl kratší čas vyplnění testu.

Nutno dodat, že všechny týmy teprve čeká přednáška na téma energetické gramotnosti. Další znalosti budou moci získat samozřejmě během studia elektřiny a magnetismu, které je teprve čeká.

Vyzkoušejte si sami, jestli byste obstáli v jedné z otázek :-)

Souhrn umístění našich studentů:

Ještě jednou bych chtěl touto formou poděkovat za pohostinnost ve všech třech domácnostech.

Jakub Nemčik, vedoucí přírodovědného kroužku